2016. márc. 28. 13:46
1/3 anonim válasza:
X= rövidebb oldal
kerülete: 2*rövidebb oldal+2*hosszabb oldal=2x+2*34
kerülete a második mondat szerint: x+96
A kétféle módon kifejezett kerület egyenlő:
x+96=2x+2*34
Innen megy?
2/3 anonim válasza:
Legyrn a téglalap rövidebbik oldalának hossza b cm, ekkor a téglalap kerülete 34+b+34+b=68+2*b cm. A feladat szerint Ennek a nagysága b-nél 96 cm-rel nagyobb, tehát ha b-t ennyivel megnöveljük, akkor megkapjuk a kerületet:
68+2*b=b+96, erre egyenletrendezés után azt kapjuk, hogy b=28, tehát a rövidebbik oldal hossza 28 cm. Az ellenőrzést rád bízom.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönjük a választ, ezzel csak a probléma hogy egy negyedikes gyerek még nem tud egyenletet megoldani.
És ez a feladat egy negyedik osztályos matematika szorgalmi feladat.
2016. márc. 28. 14:17