Egy téglalap hosszabb oldala 34 cm. Kerülete 96 cm-rel nagyobb mint a rövidebb oldala. Mekkora a rövidebb oldala? Köszönöm előre is.

2016. márc. 28. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

X= rövidebb oldal

kerülete: 2*rövidebb oldal+2*hosszabb oldal=2x+2*34

kerülete a második mondat szerint: x+96

A kétféle módon kifejezett kerület egyenlő:

x+96=2x+2*34


Innen megy?

2016. márc. 28. 14:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyrn a téglalap rövidebbik oldalának hossza b cm, ekkor a téglalap kerülete 34+b+34+b=68+2*b cm. A feladat szerint Ennek a nagysága b-nél 96 cm-rel nagyobb, tehát ha b-t ennyivel megnöveljük, akkor megkapjuk a kerületet:


68+2*b=b+96, erre egyenletrendezés után azt kapjuk, hogy b=28, tehát a rövidebbik oldal hossza 28 cm. Az ellenőrzést rád bízom.

2016. márc. 28. 14:07
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönjük a választ, ezzel csak a probléma hogy egy negyedikes gyerek még nem tud egyenletet megoldani.

És ez a feladat egy negyedik osztályos matematika szorgalmi feladat.

2016. márc. 28. 14:17