Az x-nél 2-vel nagyobb számnak az abszolútértéke 6. Adja meg x lehetséges értékeit?


A megoldás x1=4 x2=-8

Valaki eltudná nekem magyarázni hogy jött ki?


2016. márc. 20. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Felírod az egyenletet:


|x+2|=6


Ehhez nem kell semmi varázslat, csak azt kell tudni, hogy a 6-nak és a -6-nak az ||-e 6, tehát


vagy x+2=6, ekkor x=4

vagy x+2=-6, ekkor x=-8.


Remélem, érthető.

2016. márc. 20. 15:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm már értem!
2016. márc. 20. 16:05