A megoldás x1=4 x2=-8
Valaki eltudná nekem magyarázni hogy jött ki?
2016. márc. 20. 15:25
1/2 anonim válasza:
Felírod az egyenletet:
|x+2|=6
Ehhez nem kell semmi varázslat, csak azt kell tudni, hogy a 6-nak és a -6-nak az ||-e 6, tehát
vagy x+2=6, ekkor x=4
vagy x+2=-6, ekkor x=-8.
Remélem, érthető.
2/2 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm már értem!
2016. márc. 20. 16:05