Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha több gyereked van, es a...

Ha több gyereked van, es a nagyobbikat meghivjak sz. Napi buliba, a kisebbiket is otthagyod?

Figyelt kérdés
Kicsit meglepődtem amikor a 10 ėvesemnek tartottunk bulit, es az anyuka csak ugy ott hagyta az 5ėves kisfiát is..
2019. júl. 10. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha a vendéglátó mondja, hogy maradhat a kicsi is, akkor igen, amúgy meg nem, ki csinál ilyet?
2019. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze. Amikor kicsi voltam és rendezték a szülinapi bulikat, a meghívottak a tesóikkal jöttek. Így voltak pl a kilenc évesek között sokkal fiatalabbak vagy idősebbek. Más bulikba is így mentek.


Egyik rokonomnál van pl egy iskolás lány és az ő bulijaira kissebbek is jönnek (barátnői kistesói).


Sőt van egy ismerősöm, egy anyuka, akinek a gyerekei egymás alatt járnak osztályokba (egyik most fejezte be a másodikat, a másik meg a harmadikat) és szokta kirakosgatni a születésnapi zsúros képeket (más gyerekek buliján is ő fotóz) és ott is megfordulnak pl 3-4 évesek, de pl 12 éves lány is.


Ha a házigazda rábólint, miért ne? A fő cél, hogy a kissebbik gyerek is jól érezze magát és ezeken a bulikon talál magának szórakozást, ehet a tortából, stb.

2019. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

1-re:

Na, ezt többféleképpen is lehet ám csinálni. Mondjuk megkérdezed a házigazdát: "Ugye maradhat itt a kicsi is, mert annyira szeretett volna ő is eljönni?"

Erre mit mondhat a házigazda? Persze, maradjon, nem gond. Hogy magában mit gondol, az egy másik kérdés. Melyikőtök mondaná, hogy "Nem, ez a meghívás csak a nagyobb testvérnek szólt, vidd haza a kicsit." ?????


Kérdésre:

Én nem csinálnék ilyet. Kizárólag akkor, ha a kistestvér is ismeri azt, aki a nagyobbikat meghívta, és előre (!!!) egyeztettünk a szülőkkel, hogy testvért is nyugodtan vihetnek a meghívottak.

Mondjuk gondoljatok bele, hogy meghív valaki szülői jóváhagyással 5 gyereket, aztán lesz 10 vendég, mert minden szülő úgy gondolja, hogy az ő kis babucijának még ott kell lennie. Elférni is nehezebb, a szülő sem úgy készült étellel/itallal, ráadásul a testvéreket nemigen ismerik, nem tudják milyen viselkedés várható tőlük.

2019. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A meghivon is csak a meghivott szerepel, és en is ugy gondolom hogy illett volna megkėrdezni, ha a tesó is jöhet e..


De igy egy kicsit megdöbbentem hogy:becsenget, kapuban elköszön tőlük, es ennyi..! szóval azért valamit illett volna mondania..

2019. júl. 10. 09:44
 5/13 A kérdező kommentje:
illetve annyit mondott, hogy siet, mert otthon nagytakarítás van.. azaz gondolom útban volt a kisebbik..
2019. júl. 10. 09:46
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Szülőként és rendezvényszervezőként/animátorként is azt mondom: lehetetlen helyzetbe hozza a szervezőt az, aki egy, a célközönségtől eltérő korú gyereket visz be a programra.

Ha én 10 éveseknek csinálok bulit, akkor ahhoz a korosztályhoz igazítom a játékokat, feladatokat. Abban egy öt éves nem fog tudni érdemben részt venni.

Nem tudom amúgy, hogy milyen jellegű buli volt, de ha valamilyen helyszínen szervezett (játszóház, uszoda, állatsimogató), akkor a szülő a létszám után fizet, mégpedig nem is keveset.

De még ha nem is ilyen jellegű: senki nem várhatja el, hogy felelősséget vállaljak egy 5 éves kisgyerekért, akit még csak nem is ismerek, miközben egy csomó másik gyerekre kell figyelnem.

Én bizony felhívtam volna, hogy "bocs, de sok feladatom a bulival, nincs kapacitásom figyelni a kicsire és a programok, amiket szerveztem, nem neki valók".

2019. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Sőt, addig is örülök, hogy van egy kis időm kettesben a másikkal.

Az én gyerekeim bulija egy játszóházban volt, ahol ugye fizettünk x számú gyerekért. Az egyik anyuka ugyan elhozta a kistesót is, de egyrészt őt is ismertük, másrészt magától értetődően kifizette. Így teljesen korrekt volt.

2019. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez most itthoni buli volt.., de ėn sem ugy készültem hogy lesz kisebb gyerek is.
2019. júl. 10. 11:22
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha a kicsire tekintettel (mivel beleélte megát a buliba) nem is szólok, mikor értük jön, biztos félrehívom, és megmondtam volna neki, hogy ez miért nem volt fair a részéről, ha már magától nem érti/érzi.

Mikor értük jött, akkor sem magyarázkodott valamit?

2019. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nem.., mert ezt normalisnak gondolhatta..

Utólag gondolkodtam hogy más sz. napján is együtt voltak a gyerekei, csak en azt hittem hogy mindkét gyereke meg volt hivva, de valószínűbb hogy azoknál is ugyanez a szitu állt fenn.

2019. júl. 10. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!