Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most az én családom ilyen...

Most az én családom ilyen szegényes v ennyire jól megy mindenkinek?

Figyelt kérdés
Mi itthon állandóan küszködünk fel kéne újítani hátat de szükösen megy. Szakemberre már nem telik apám épí tettefel a fél hátat már tönkre van mennve. Mások meg jól elvannak familiába is új autó nyaralád egésznap motoroznak. Oszt társaim is iphone meg mindenféle drága telók. Most töktik be a 17-et de már fél osztály jogsit csináltat a másik 10 00 ft al járkál. Most minket ver a sors? Vagy én már nem is értem 17f

#velünk?
2017. máj. 23. 14:32
1 2
 11/18 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"Tudod, nem minden arany, ami fénylik. "


Egyrészt ebben van igazság is, de az is csak önámítás hogy mindenki szegény és csak látszatra ad és aki gazdag az meg csak csaló, rabló lehet.


Amúgy nem mindegy mit csinálnak a szülők. Nekem anyám alkalmazott volt 80-100 ezerért, apám segélyes alkoholista, és igazából fiatalon fel sem tűnt, hogy mennyire szegények vagyunk, mert azért tartottunk egy viszonylag élhető színvonalat. De azért utólag visszagondolva teljesen máshogy éltünk volna ha apám a piálás helyett inkább az eszét használja, simán megkeresett volna havi 2-300 ezreket ha nem többet.

2017. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy ez tényleg érdekes... Sokan szidják ezt az országot, a politikát stb, DE azért megvan a 2 autó, a 3 számítógép, az évente új telefon meg a külföldi nyaralás!

Magunkon is észrevetettem, hogy egyre több minden belefér, és a környezetünkön is ezt látom. Mégis panaszkodnak, hogy itt milyen rossz.

2017. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

egyre több mindent tehet meg az átlag, mégis egyre többet panaszkodik, hogy egyre szarabbul él. Annó a sokszor visszasírt átkosban sokkal rosszabb volt az életszínvonal mégiys mindenki úgy emlékszik rá, hogy sokkal jobb volt. Igen, mert az igények és a lehetőségek találkoztak, mindenki addig nyújtózott amíg a takaró ért! Most mi van: feljebb vittük (vitték) az igényeinket, és már nem elég ami van.

Mindig az a gondolat jut eszembe, hogy a használati tárgyaink azért vannak, hogy használjuk őket, a barátaink, a családunk, az emberek pdig azért, hogy szeressük őket. Fene nagy fogyasztói társadalmunkban azonban egyre inkább a tárgyainkat szeretjük, a barátainkat, embertársainkat pedig használjuk.

2017. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen, ti szegények vagytok az alapján, amit leírtál.

A többiekről nem tudok mondani semmit.

2017. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Sokan nincsenek tisztában vele, hogy nem a legrosszabb helyre és a legrosszabb időben születtek. Elmondom, hogy egy jó végzettséggel és némi talpraesettséggel, igen fejedelmi módon meg lehet élni. Aki meg 8 általánosra szült 5 gyereket az meg...
2017. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek jól megy sora, van aki csak tetteti. Sokak megengedhetik maguknak ezeket a dolgokat, de többen hitelt vesznek fel, hogy a gyereknek meglegyen az új iphone és a külföldi nyaralás. Környezetemben sajnos sok ilyet tapasztalok. Hitelt hitel hátára vesznek fel, hogy menőzhessenek mások előtt. Véleményem szerint ez nem a legjobb, de ki vagyok én hogy megmondjam nekik hogyan éljék életüket. Én megértem az ő nézőpontjukat is. Egy életünk van és ők, ha akár hitellel is, de élni akarják az életüket mint bárki más.


Még fiatal vagy, tehetsz még azért, hogy jobb életed legyen. Sokat tanulsz, elvégzel egy jó iskolát, keresel egy jó munkát és majd te megengedheted magadnak mindazt, amire most vágysz.

2017. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon rossz a helyzet, sokan élnek úgy mint ti. Van aki szerencsés, van munkahely, egészségesek megtehetik azt amit írsz, de sajnos sokan vannak akik a látszatnak élnek. Nekem is van ilyen ismerősöm, a látszat a minden, új ruhák, szép autó, drága telefon, közben hiába közeli barátom nem hívna el a lakására mert szégyenli, azt is csodálom, hogy azt elmondta milyen gáz otthon a helyzet.
2017. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Alig hogy betöktik és 17 évesen 1000forintal mászkálnak? Azt a gazdagságot! Mik ezek lottónyertesek? Meg ájfon? Nem elég hogy hátat is fenn kell tartani + nyaralád familiában új autó.
2017. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!