Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most az én családom ilyen...

Most az én családom ilyen szegényes v ennyire jól megy mindenkinek?

Figyelt kérdés
Mi itthon állandóan küszködünk fel kéne újítani hátat de szükösen megy. Szakemberre már nem telik apám épí tettefel a fél hátat már tönkre van mennve. Mások meg jól elvannak familiába is új autó nyaralád egésznap motoroznak. Oszt társaim is iphone meg mindenféle drága telók. Most töktik be a 17-et de már fél osztály jogsit csináltat a másik 10 00 ft al járkál. Most minket ver a sors? Vagy én már nem is értem 17f

#velünk?
2017. máj. 23. 14:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírásért
2017. máj. 23. 14:35
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Átolvashattad volna küldés előtt. Ez így elég röhejes.


Ez amúgy ennél sokkal bonyolultabb, rengeteg infó hiányzik a kérdés szakszerű megválaszolásához.

2017. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos ez nagyon sok családban előfordul, hidd el nem csak veled. Egy gyereknek persze nehéz látnia azt, hogy másnak több minden is megadatik. Te ez ellen még nem igazán tudsz tenni, tanulj jól, később szerezz egy jó munkahelyet és akkor fogsz tudni segíteni a családnak. Addig is ne hibáztasd a szüleidet, megadnának ők neked mindent ha tudnának ez biztos, de az élet sajnos nem könnyű. Légy erős.
2017. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindegy, hogy ki mennyit, hol és mit dolgozik. Meg az sem mindegy, hogy napi szinten mire költenek.

Az ájfónt meg többnyire nem kp-ra veszik.

2017. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 jafnrétti ***** válasza:
62%
Nekem 30 évesen sincs jogsim :D A szüleim anno azt mondták, hogy nekik sem fizette senki, majd ha dolgozom, akkor fizetem magamnak (mondjuk ezt utólag kissé igazságtalannak érzem, nyilván nem lett volna egyszerű kifizetni, ez is benne volt, de akkor mondták volna azt, ne ilyen hülyeséget). Közalkalmazotti fizetésből meg még sose volt annyi fölös pénzem, hogy pont erre el akarjam költeni.
2017. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Tudod, nem minden arany, ami fénylik.

Persze van, aki jó helyre született. Gazdag (vállalkozó, ügyeskedő, orvos) szülőkkel jó módban élnek.

Viszont vannak (egyre többen) akik a látszat miatt messzebb nyújtózkodnak, mint a takaró engedi. Vagyis hitelre vesznek ifónt, luxuskocsit, lapos tvt, roskadnak a lakáshiteltől, amit felújításra vettek fel. Van, aki csak azért hogy elmondhassa xy helyen nyaralt kölcsönt vesz fel. Persze jó állás mellett könnyebb hitelhez jutni, de emiatt könnyebb is túl vállalni magát.

Erről nem szeret dicsekedni senki. Ismerek olyan családot, ahol jól keresnek, kényelmesen eléldegélhetnének, de a gyorsan mindent elv alapján tengődnek, mert annyi a törlesztő, hogy kajára alig jut. Pedig okosan, fokozatosan viszonylag gyorsan pár hónap alatt kényelmesen megteremthették volna maguknak azt, amit hitellel pár hét alatt sikerült. Emiatt nyugdíjas szüleikhez járnak segítségért.

És bizony sokszor még a gyerek sem tudja mekkora szarban van a család, ő csak azt látja, hogy futotta jó kocsira, új tv-re, nyaralásra és boldogan menőzik a kikövetelt x forinttal, amit elpiálhat hétvégén.


Ne szégyeld, hogy küszködve juttok egyről a kettőre. A munkán nincs mit szégyelni.

2017. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Annyira rosszul nem mehet a szekér, ha volt miről megirnod ezt a kérdést, es volt neted, hogy elküld.

Pl Nekem nem az lenne az első, hogy ha rám omlik a ház, akkor netezzek.

Nekem mobilom, csak akkor volt mikor megdolgoztam érte, nyaralni akkor mentem mikor megdolgoztam érte, jogsit akkor csináltam mikor megdolgoztam érte zsebpénzem nem volt...

Mindamelett voltam anno nyaralni is, volt mobilom is, és pénzem is...

Most van házam, van autóm, van családom.... 28 vagyok....

2017. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem érkezik mindenki egyforma háttérrel a világba.

Igen, van akiknek mindenük megvan és a gyereknek 18 évesen már autója és háza lesz.

Másnak nem.

Megint másnak meg a szülők is albérletben élnek szűkösen, nem sok mindenük van és a gyereknek is minél hamarabb be kell állni dolgozni.

Teljesen különbözőek a helyzetek, bár én inkább a szegénységet látom..Elég alacsonyak a fizetések, aki tanult, diplomás ember is kereshet megalázóan keveset, hiába jó szakember..Nem igazán becsülik meg az embereket, kevesen keresnek igazán jól.

De szerintem ne nagyon kattogj ezen, a szüleid nyilván mindent meg szeretnének adni neked és nagyon szeretnek.

Nem az iphoneon meg a jogsin múlik, hogy mi lesz veled.

Egyébként szerencsére már nagy vagy, 1-2 év és akár teljes munkaidőben is dolgozhatsz, lábra tudsz állni és megteremteni azt magadnak,amire most még csak vágysz..Rajtad múlik.

De tudom, hogy könnyebb egy biztos családi hátszéllel.De mondom, nem mindenkinek ugyanazt dobja a sors.

2017. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Csak varj, mindjart megkapod hogy milyen gazdagok vagytok amiert van egy sajat hazatok, bezzeg akinek nincs. Mint peldaul nekunk..
2017. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyebkent nem a kulsoseg a lenyeg, lehet hogy a sok ajfon meg kocsi hitelre van 0 onerovel es egyik hitelkartyarol a masikra buveszkednek hogy meg nehany honapig ne doljon ossze a kartyavar, a masik helyen meg szerenyen elnek latszolag, de mar az otodik lakaskasszat nyitjak es teszik felre a penzt a gyerek egyetemere meg eletkezdesere.
2017. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!