Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 9 kor mindenkinek ágyban a...

9 kor mindenkinek ágyban a helye nálunk. Normális ez?

Figyelt kérdés
Még hétvégén is.Se buli,se szórakozás,semmi.Másokat akiket ismerek,nekik lehet.Miért ilyen szigorú a családom? 17/L
2016. dec. 8. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem normális. Én voltam koleszos gimiben, méghozzá egy igen szigorú katolikus kollégiumban, de villanyoltás ott is csak 10-től volt, de kimehettünk tanulószobára 11-ig tanulni, illetve utolsó két évben bármeddig.


Nem értem az ilyen szülőket egyébként, miért kéne egy 17 évesnek 9-kor már ágyban lennie? Oké, tanulsz és reggel kelni kell, meg kell valami rendszer, de nekem a 10 éves öcsém megy olyankor ágyba.

2016. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

én 25 éves vagyok, mikor otthon vagyok szüleimnél szintén lámpaoltás van 9-kor

legkésőbb 7-re otthon kell lennem, de ilyenkor télen már 5-kör (sötétedés) hivogatnak hogy merre vagyok....

2016. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Egyelek meg... Majd 18 leszel, elmész buliba aztán rájössz, nem maradtál le a világon semmiről. Gondolom ágyban meg tudsz ugyan úgy filmezni meg telót nyomkodni.

Ennek ellenére hozzá kell tegyem valóban furcsa ez a 9 óra, nem tudom hány évesek a tesóid, de próbálj szüleiddel beszélni, vagy ha már megtetted írd már le mit mondtak, mert 1+1 soros a kérdésed, sokat nem lehet hozzáfűzni, csak egy nemet.

2016. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Es aki már 6.-kor ágyban van?:)
2016. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem sem normális, és vannak hátrányos következményei is. Egy év múlva nagykorú leszel, akkor is ez lesz? Mikor ismerkedhetsz fiúkkal? El lehet nyomni az ember szabad akaratát hatalmi tekintéllyel, de általában lázadás szokott a vége lenni, és annak nem biztos, hogy jó következményei lesznek.

Ráadásul hogyan tapasztald meg azt, hogy milyen a világ, hogyan ismerkedj, ha totális burokban vagy. Ha idősebb leszel, akkor sokkal rosszabb következményei lehetnek.

Szerintem az ilyen szülői elnyomás gyakori következménye lehet egy meggondolatlan házasságba menekülés, ami lehet, hogy nem is tudatos a gyermek számára, mert komoly az érzelem, a hormon, stb., de nagy eséllyel rossz lesz a házasság, és az "elnyomott gyermek" szülei sem fogják elismerni az újdonsült férjet, így rossz lesz a kapcsolat, ami további feszültséghez vezet.


Ilyen helyzetben családterápiát javaslok, hogy mindenkinek a család kiegyensúlyozott lehessen, a szülők felfogják, hogy a gyermek lassan felnőtt, a gyermek megértse a szülők indítékait, ami könnyen lehet nemes is, csak túlzott, esetleg rossz eszközöket választanak. Könnyen lehet arról is szó, hogy nem bíznak ilyenkor a gyermekben, vagy valami fóbiájuk van.

Ha nem mennek bele, akkor a helyes konfliktuskezelést kell megtanulni, ami nem egyenlő a konfliktus kerülésével mondván, hogy jobb a békesség, meg mégis csak az ő kenyerüket eszem...

A felelősségvállalás fokozatosan történik önmagunk és mások iránt is, és ez egy tanulási folyamat, ami már a gyermekkortól kezdődik. Ha ettől a folyamattól, fokozatosságtól megfosztják a fiatalt, akkor bajok lehetnek, és késő lesz a bánat mindenki számára.

2016. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Hát ha szex is van, akkor egyáltalán nem baj, hogy időben elkezditek, hiszen így van rá bőven idő, még mielőtt elálmosodnátok.
2016. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem az ilyen szülői elnyomás gyakori következménye lehet egy meggondolatlan házasságba menekülés, ami lehet, hogy nem is tudatos a gyermek számára, mert komoly az érzelem, a hormon, stb., de nagy eséllyel rossz lesz a házasság, és az "elnyomott gyermek" szülei sem fogják elismerni az újdonsült férjet, így rossz lesz a kapcsolat, ami további feszültséghez vezet. "


Ez a rész így hülyeség ahogy van. Van az az eset amikor lehet összefüggést találni, de azt hogy 17 évesen 9 kor kell ágyba menni ? Ugyan már... Bőven van még ideje "tapasztalni". Nem fog emiatt 18 évesen összeházasodni.

2016. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

"9 kor mindenkinek ágyban a helye"


Így ha elég gyors vagy a szexben, 10-re haza is érsz...

:)

2016. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem normális. És aki azt mondja, nem maradsz ki semmiből, azt nyilván nem korlátozták.
2016. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9%
Normális kiskorú lány mégis hol lenne ekkor ? Baromira nem egy kocsmában részegen vagy egy pasi ágyában. Tudom, hogy divat lett 14 éves kortól fűvel-fával dugni, de normális ember nemcsak buliban tudja jól érezni magát. Továbba fiúkkal ismerkedni is ráér 18 évesen. Feltételezem még amúgy sem akar gyereket. Márpedig a fiatalok többségének nincs esze a szexhez. Nem hiába van annyi abortusz.
2016. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!