Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hány éves korotok óta...

Ti hány éves korotok óta tartjátok magatokat felnőttnek?

Figyelt kérdés
Én 21/L vagyok, de még nem mondanám magam felnőtt nőnek, itthon lakom a szüleimmel és tanulok, sosem volt rendes munkám csak diákmunka, még mindig járok bulizni meg sok a szabadidőm. Más 21 éves lány már jóval többet elért nálam.
2016. okt. 2. 17:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A napokban töltöttem a 26-ot. sokáig en sem éreztem magam felnottnek, csak most hogy rakerdeztél, most már azt mondom higy igen,de pl egy, másfél éve még nem éreztem magam annak.

4 hónapja van folyamatosan fizetésem, és most eljutottam oda, hogy fizetem a számláimat, és ha kell valami, akkor telik rá. Eddig nem főztem,. Pár hete kezdtrm el minden héten főzni valamit,pedig már 6 éve nem otthon lakom. Ezelőtt, otthonról kapram kaját.

Volt már olyan parkapcsolatom, amit komolynak hittem. A pasi elvileg gyereket akart. Én pedig próbáltam felnoni a feladathoz.

(most se pasi, se gyerek:)


Többen írták hogy a felnőttéeget nem befolyásolja az iskola, buli, pedig de. 25 éves koromig tanultam és otthonról jött minden..... Ilyenkor nem is akar, és nemn is tud felnoni az ember.

2016. okt. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Nem a körülményektől függ. A bensőn múlik alapvetően. Sokan hiába házasodnak, hiába van jövedelmező munkájuk és tartják el saját magukat, mégis infantilisek a gondolkodásmódjukban is, EQ-ra is, érzelmi "mélység" tekintetében szintén, felelősség tekintetében is. Nem tudnak igazán odaadóan gyermekekkel bánni lelkileg, legfeljebb rutin, gondozás terén. Nem képesek jóindulatra, inkább a látszatteremtésre, és nem képesek sokan megfelelő szintű önkontrollra sem.


Tehát nem felnőttek, akikre az iménti hiányosságok, negatívumok elmondhatóak. Hiába 20, 50, vagy 70 évesek.


A benső kapcsán az élethez való hozzáállás, felelősségteljesség, gondolkodásmód, érzelmi mélység, EQ, empátia például, melyek szintje utal a felnőttségre.


28 / 30 éves kor előtt igen ritka, hogy valaki felnőttnek mondható. A többsége ekkor, vagy harmincas éveiben válik ténylegesen azzá, vagy sohasem.


Egyébként rég elmúltam harminc, talán van némi rálátásom erre. Én így vélem.

2016. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Én 13 éves lány vagyok, és ha felnőttnek nem is nevezhetem magam, jóval érettebb a gondolkodásom, mint egyes felnőttekké. Ezt nem egoizmusból mondom, vagy ilyesmi, mert sokan mondták már, hogy értelmes vagyok a koromhoz képest. Ezért tetszenek inkább az idősebb fiúk, mert a korombeliek olyan idióták, hogy ihaj. (nem 40 évesekre gondolok, hanem 16-25 éves korig kb)
2016. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
23. Ez szimplán hiúság.
2016. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
24-es, nem, nem az???? Nézd meg először, hogy mit jelent a hiú szó, légy szíves! :) Egyáltalán nem imádom magamat, még direkt mondtam is, hogy sokan mondták, hogy értelmesebb vagyok a korombelieknél. Ebben mi a hiúság, magyarázd már meg, kérlek szépen.
2016. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Mert a 16-25 srácok annyira érettek...


Te is pont azzal akarod bizonyítani az érettségedet, aminek az egészhez semmi köze.

2016. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A 16-25-tel arra célzott, hogy mégse átlag 13 évesekre gondol, és való igaz, h az átlag 16-25 évesek érettebbek az átlag 13 éveseknél.

Nem azt állította, hogy a 16-25 évesek felnőttek.


(A 16-25 évesek valóban nem felnőttek, max papíron a 18 feletti huszonévesek.)

2016. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A huszonévesek általában 18 felettiek.


De érted, ez indok? Én is szerelmes voltam 13 évesen 18 évesekbe is. Lestük őket a folyosón, kb. kinyomoztuk az órarendjüket... attól nem felnőtt vagy érettebb valaki, hogy hány éves emberbe van belezúgva.

2016. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Metionin ***** válasza:
19 éves korom óta. Akkor mentem egyetemre, ráadásul úgy, hogy összesen 2 havi kolidíjra volt pénzem félretéve, tehát volt pár hetem, hogy munkát találjak, mert ha nem, akkor viszlát egyetem, költözhettem volna haza. Szerencsére sikerült 2 hét alatt diákmunkát találni, ezzel aztán együtt járt, hogy a pénzt be is kellett osztani, emellett tanulni, teljesíteni az elvárásokat. Minden hivatalos ügyet megtanultam intézni, pályázatokat írtam, alkalmazkodtam a többiekhez. Sokat fejlődtem azalatt az egy év alatt, míg elvégeztem a első évemet, egyedül voltam, magamra számíthattam csak, szerintem abban az évben nőttem fel.
2016. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
25. Te nem tudod a jelentését, a hiú nem azt jelenti, hogy önimádás.
2016. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!