Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hány éves korotok óta...

Ti hány éves korotok óta tartjátok magatokat felnőttnek?

Figyelt kérdés
Én 21/L vagyok, de még nem mondanám magam felnőtt nőnek, itthon lakom a szüleimmel és tanulok, sosem volt rendes munkám csak diákmunka, még mindig járok bulizni meg sok a szabadidőm. Más 21 éves lány már jóval többet elért nálam.
2016. okt. 2. 17:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
16 Éves koromtól kezdve.
2016. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Én olyan 25 éves koromtól kezdtem "érezni" és nagyjából mostanra, 27 évesen mondhatom hogy teljesen felnőttnek érzem magam.


Amúgy a felnőttség nem azon múlik hol laksz meg bulizol e. Rengeteg ismerősöm most is eljár bulizni.


Én leginkább abban érzem a felnőttséget, hogy felelősségteljes munkám van, döntéseket kell hozzak, és az életem minden percében én döntök. Magam keresem a pénzem, fizetem az életem, lakhatásom, hitelem. Vannak konkrét terveim, miket akarok csinálni, miket akarok venni, miket akarok még tanulni, miben kell fejlődnöm.


Azt mondom hogy 25-26 évesen volt a leginkább mélyponton az életem, mikor elkezdtem már "felnőtté válni" szembesülni az élet nehézségeivel, munkát kellett keresni, tanulni kellett, és agyban már felnőtt voltam, de még mindig a szüleim segítségére voltam kényszerülve.

2016. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
5-ös részvétem.
2016. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Az, hogy tanulsz-otthon élsz-bulizol, semmi köze hozzá, hogy felnőttnek gonsolod magad, vagy sem :)


Én köztes állapotban vagyok. Gyereknek már nem gondolom magam, mert olyan képességek birtokába kerültem, mint egyéni problémamegoldás, önfejlesztés, ilyesmik... viszont az önfenntartás még nincs meg talán. Nincs meg a családalapítás sem... szóval na, felnőttnek sem gondolom magam :)


24f


21 évesen gyereknek gondoltam méb magam én 😃

2016. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

28 vagyok, de még mindig nem érzem magam felnőttnek. Igaz, mérnökként dolgozom; mégsem érzem úgy, hogy felnőtt lennék. Gyakorlatilag a szabadidőmben ugyanúgy játszok, vagy animét nézek, mint régen...


Ráadásul 8 év után hazaköltöztem, mert sokba került az albérlet és a munkahelyem is szar volt. Az új munkahely viszont a szomszéd városban volt, közel a szüleimhez.


Talán ha lesz egy normális párkapcsolatom, feleségem és gyerekem, akkor majd felnőttnek fogom érezni magam. De amíg egyedülálló vagyok és azt csinálok amit akarok, nem érezhetem magam felnőttnek.

2016. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
30 évesen még mindig nem érzem magam felnőttnek. :D Nem hiszem, hogy ez változni fog. :D
2016. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

#5 Részvétem ;(

Én majd akkor fogom magamat felnőttnek tekinteni, majd ha külön költözök anyától, dolgozok és saját magamat tartom el.

17/F

2016. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

40 v 60

f/23

2016. okt. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok, sosem leszek teljesen felnőtt, mert nem volt értékelhető gyerek- és kamaszkorom. Talán majd akkor fogom viszonylag komolynak tekinteni magamat, ha lesz családom. Már ha lesz egyáltalán.
2016. okt. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
61%

17 eves korom eleje ota.

Csupa olyat irtal aminek ehhez semmi koze. :)

2016. okt. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!