Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Imádok cigizni fêlek...

Imádok cigizni fêlek hogy rá fogok szokni (?! )

Figyelt kérdés

Mikor cigizek egyszerűen kikapcsol az agyam és a fusttel együtt elszáll minden ami bánt..... néha néha cigizek de csak magambam szoktam nem masok előtt .

Mit tegyek???? Fáj a fejem rendesen mióta nem gyujtok ra 16 és fél lány


2016. jún. 19. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Már rászoktál. Állj le most, később nehezebb lesz.
2016. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Aranyos vagy. :D
2016. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Ettől nem leszel menő. :D Kislány..
2016. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
59%
Hidd el a tüdőrák se jobb érzés, inkább fájjon a fejed szerintem.
2016. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Istenem... ha menősködni akarnék azzal hogy cigizek nem gondolod hogy mások előtt csinálnám??? 😃
2016. jún. 19. 20:57
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Aki cigizik meghal, aki nem az is. cigizz ha neked jól esik
2016. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Ugye milyen jó? Ahogy szívom úgy jön a boldogság. Áhh isteni érzés :D
2016. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Már nem kell félned!
2016. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Én is hasonlóan szoktam rá. 15 évesen elkezdtem pontosabban kipróbáltam hogy milyen, aztán az első szál után úgy voltam vele hogy nem kell nekem a cigi, mert minek az. Ahogyan teltek, múltak a hónapok egyik napról a másikra megkívántam és rágyújtottam. Az elég jól esett, mert én is megkönnyebbülést éreztem és kikapcsolódtam tőle szinte, ellazultam. Nem éreztem menőnek magam tőle, néha buli kínáltak de egyszer ha elfogadtam csak.


18 évesen apám egy gyenge mentholos cigivel kínált, mondta hogy nem olyan erős, meg szerinte nem árt mindent kipróbálni az életben bizonyos határokat betartva. Nem tudta hogy cigiztem már életembe de akkor mondta hogy próbáljam ki, és segít leszokni. Apám akkor már 2 éve nem gyújtott rá csak napi 1 gyenge cigire szigorúan, mondta hogy ezzel a módszerrel nem szokott vissza, de nem is vágyik a cigi után. Akkor persze jól esett és másnap már én kértem tőle cigit. Aztán időnként vettem magamnak 1-1 dobozzal napi 3-4 szálat szívtam el, mire 20 éves lettem már majdnem egy doboz is elfogyott havonta. Apám akkor rajtakapott hogy rendszeresen dohányzok bár nem tiltott tőle, mondta hogy felnőtt vagyok azt teszem amit akarok, csak óvatosságra intett hogy azért nem kell túlzásba vinnem mert a pénzembe és az egészségembe fog kerülni. Akkor a cigi még jóval olcsóbb volt mint manapság én akkor vettem egy kartonnal és az elég volt nekem 1 hónapra. Aztán apám mondta hogy ad egy töltőt megtanít cigit tölteni mert szerinte úgy olcsóbb meg ha picit puhára töltöm akkor nem lesz olyan sok és az érzés ugyanúgy megvan spórolok is meg mégsem szennyezem annyira a tüdőmet. Hát jóval többet szívtam így el mint régebben. De amikor bevezették a nemzeti dohányboltokat meg hát jóval drágábbak lettek akkor kezdtem el picit elgondolkozni. Akkor nehezebben jutottam dohányhoz, eleinte a sarki boltba mindig tettek félre hüvelyt meg dohányt heti 80 gramm nekem elég volt bőven de akkor kezdtem picit túlzásba vinni, ugye ha cigiztem nem stresszeltem meg jól éreztem magam, meg a munkahelyemen óránként kimehettünk cigizni mert nálunk rugalmasan voltak a szünetek beosztva munkától függött az egész. Akkor elég sokat jártam ki, és a pénzem is jobban fogyott, így elgondolkoztam hogy vissza kell venni. Akkor más munkakörbe kerültem ahol az új kollégáim közül nem sokan dohányoztak meg akkor a dohányzó helyiség is messzebb volt, így le sem jártam szinte és rájöttem hogy kibírtam egy műszakot cigizés nélkül és semmi bajom nem lett tőle. Akkor határoztam el hogy műszak előtt 1 szál. Műszak után 1 szál, délután és este max 3 szál és így napi 5-6 szál volt a napi mennyiségem. Akkor elgondolkoztam a dolgon hogy ha így kibírom és régen is bírtam akkor jövőben is fogom és apránként csökkentem. Akkor végül kialakult nálam az hogy napi 4 szálra vittem le. Egyet műszak előtt egyet műszak után. Akkor kaja után még egy, és vacsora után vagy lefekvés előtt egy. De ezek az esti dohányzások egyre többször kimaradtak így összehoztam napi 3 szálra szigorúan. Reggel, ebéd után, és estefelé. Ezt a szintet tartottam 3 hónapig. Aztán volt kb 2 hétre elegendő cigim, és akkor eldöntöttem hogy többet dohányt, hüvelyt nem veszek, ami van elszívom, de igyekeztem csökkenteni, apránként elhúzni az időt. Amikor már utolsó 10 szálam volt már napi 1 szálnál tartottam szigorúan, és akkor az utolsó 3 szálnál már egyik nap eldöntöttem hogy ennyi volt. Akkor 2 hónapig nem gyújtottam rá, egyáltalán. Amikor elkapott a hiánya meg az elvonási tünetek meg már cigizéssel álmodtam, meg apám pont előttem gyújtott rá, akkor iszonyatosan nagy idegállapotba kerültem és apám kezembe nyomott egy szál gyenge nem mentholos cigit hogy nyugodjak le és gyújtsak rá. Akkor rágyújtottam, szívtam 3 slukkot, éreztem hogy nem esik jól, így el is nyomtam, mondtam neki hogy akkor itt és most befejeztem.


Azóta már jó sok idő eltelt, én nem számolom mennyi de 2 év biztos és azóta egyszer sem nyúltam cigihez. Bizonyos időközönként ha az utcán dohányzó ember mellett megyek el és megérzem a füst szagát akkor elkap egy időre a vágy hogy rákéne gyújtani, de pár perc után kiugrik a fejemből és eszembe se jut rágyújtani.


A megmaradt 3 szál cigim mai napig megvan a fiókom legalján. 2 hónapja csináltam nagytakarítást akkor került a kezembe az öngyújtóval együtt, de nem gyújtottam rá, vissza is tettem a helyére és ennyi.

2016. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Hahaha.
2016. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!