Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most tényleg ennyit változott...

Most tényleg ennyit változott a világ 7 év alatt?

Figyelt kérdés

Én teljesen levagyok sokkolva.

Van egy 14 éves, nem vérszerinti rokonom aki ez a tipikus facebook függő iphone6-os kislány.

Én elgondolkodtam ma igy ezen,hogy 7 éve mikor én voltam 13 éves akkor én még szánkóztam a barátnőimmel,hülyültünk,újsággyűjtéskor jártuk a várost,röhögtünk stb.. és hogy igy a mai 13 évesek mit csinálnak? Facebook,iphone,H&M,Zara,Tally, ilyen olyan márkás ruhák.. amit a minimálbért kereső anyuka fizet, mert ha nem veszi meg akkor elküldi a k*va ayjába a gyerek őt.

Legalábbis ennél a lánynál ez igy van. Iphone 6!! egy 13 éves kislány kezébe. Iszik, pasizik, facebookozik,kirakja a mellét fbra,csücsörit,kádban selfiezik stb...

Nekem ez olyan felfoghatatlan.. Oké hogy semmi közöm hozzá de azért ez eszméletlen,hogy ennyit változott volna a világ 7 év alatt?

Nekem pl 17 évesen lett először barátnőm. Nem 14 évesen..

Sokan mondják,hogy a szülő hibája,de szerintem nem.

Minket se fogtak a szüleink,de mégis tudtuk hol a határ,és nem r**bancoskodtunk.

Én is szeretek öltözködni,facebookozok,szeretem a divatot..na de nem 13 évesen,és főképp nem anyám pénzén.

Mit éreznek az ilyenek?

Lehet az ilyen kislányokból normális érett felnőtt?

Vagy 19-20 éves korukra kiégnek?

Nem okoskodom,hogy bezzeg az én időmben,hisze az is még csak 7 éve volt, de épp ezért rohadt fura ez nekem

Ti mit gondoltok?


20/L


2016. febr. 27. 21:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%

Ha a gyerek ordít szidja az anyját mert nem kap ájfont ,márkás cipőt ,az bizony egyedül a nevelés vagy is annak a hiánya miatt van. Nem a tv-t nem a netet nem a fészbukot kell hibáztatni,hanem a hülye szülőt aki leszarta a gyereke nevelését.

Régebben is voltak elkényeztetett elzülött gyerekek,és ott is a szülőket kellett volna megrángatni,mert egy gyerek olyanná válik amilyen mintát otthon lát és amilyen nevelést kap.

2016. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
61%

Nem értitek a kérdezőt. Itt nem az a lényeg, hogy 7 éve is voltak akik fiúztak, kitették mindenüket, hanem arról van szó, hogy a mai fiatalság nem él semmit. A legtöbb tizenévesnek van a facen vagy 200 ismerőse de mégis magányos. A legtöbb ember kiírtja az élete történetét, fájdalmát (még ide is) de mégis kevés ember vagy egy sincs akit érdekelné, vagy ismerné őt. Ma minden fiatal bezárkózik a maga internet világába, nem élnek, de rengeteg képet küldenek magukról, és gyűjtik a like-kat.

Az én fiam 7 évvel ezelőtt 13 évesen állandóan kint focizott a haverjaival, vagy elmentek túrázni, az erődben bungalót csinálni maguknak. Jóformán csak enni járt haza.

A lányom 11 évesen szintén a barátnőivel élte kint az udvaron az életét.

Mit csinálnak a mai gyerekek? otthon az elsőtített szobában gubbasztanak a gép előtt, és kiírják, hogy "kint esik a hó" vagy "olyan meleg van, jó lenne egy kis fürdés" majd várják a like-t, válaszokat. Azok akiknek meg bajuk van, úgy gondolják, hogy senki nem fogja tudni, hogy kicsoda ő, és ordenáré stílusban fikáznak vadidegeneket. Ez van most. A kérdező gondolom erre gondol, hogy manapság a gyerekek, fiatalok nem élnek. Nem tudnak barátkozni, nem tudnak személyesen a másik szemébe nézve kommunikálni..Egyszóval: kiégnek.

Szomorú.. Bevallom nagyon örülök, hogy az én időmben nem hogy net, de mobil telefon sem volt.

2016. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
70%

"A közösségi oldalak használatával már egész nap kapcsolatban lehet lenni egymással, mert ha nem teszed akkor nem vagy ember, lemaradsz, kiesel a képből és perifériára kerülsz."


Igen, ilyen szempontból sokat változott a világ ennyi év alatt.

Az én gyermekkoromban is volt megfelelni vágyás, perifériára kerülés, de az a fizikai helyszínre korlátozódott. Nem vettek be a csapatba, nem "dumáltak veled a menők", nem te voltál a népszerűség csúcsán - ennyi történt körülbelül, ha nem álltál be a sorba, hülyeségeket csinálni.


Amiket most hallok meg... egész nap megy ugyanaz a hulladék stílus FB-on, ami élőben az iskolában, ugyanazok a "menők" osztják az észt, határozzák meg, ki mennyit ér, aki kimarad, az pedig lemarad. Lehet persze azt mondani, hogy FB-on kívül is van élet, de tény, hogy az osztályközösség, illetve a nemkívánatos vélemények beköltöztek a gyerekszobába is az interneten keresztül. És sokan nem tudják olyan könnyen túltenni magukat rajta, mert bármikor belépnek oda, látják.

2016. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
96%
Tehetséges anyuka, aki minimálbérből nevel gyereket és futja márkás cuccokra, bár hogy a neveléshez semmit nem ért, az is biztos... Csak mert modern gyerekről van szó, még nem káromkodik és szidja az anyját valaki, ehhez a születési hibán túl azért nevelési hiányosság is kell szerintem. Főleg annál a pontnál, hogy a követelőző kis csitrinek megveszi, ha az zsarolja... Felnőtt az ilyen? Van önbecsülése? Ez vastagon az ő hibája, nem a jelen tiniké.
2016. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Nem 1-2 esetből kell általánosítani. 20 éves is voltak tini ribik,


"Nekem pl 17 évesen lett először barátnőm. Nem 14 évesen.. "

És 20/L vagy? :)


Barátnője/barátja mindenkinek más korban van. Most sem mindnekinek 14 évesen.


Nagyon általánosító a kérdésed.


ELkényezttett gyerekek mindig voltak. És olyanok is, akik 15 évesen piáltak, cigiztek.


AKi meg írta, hogy 7 éve nem volt FB, annak üzenem, volt.

2016. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
54%
Inkább te változtál 7 év alatt.
2016. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
48%

[link]


[link]


Hatalmas irodalma van a témának, amit feszegetsz. Van abban igazság, hogy a családi minta, a szülők odafigyelése nagyon fontos. Hozzáteszem, igencsak nehéz dolguk van, mivel nem ebben a digitális világban nőttek fel, nincs bejáratott módszer erre a korszakra, mert vadonatúj, a gyerekek pedig szükségszerűen otthonosabban mozognak benne, mint a saját szüleik. Az online térben a nárcisztikus, alacsony EQ-val rendelkező felhasználók a legsikeresebbek, ezért ők diktálják a trendet, hozzájuk kell hasonulni az elfogadottság érdekében. Ha a szülő nem tudja ezt jól kezelni, akkor igen, láthatsz olyat, amit leírtál, kérdező.

2016. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
46%

Tény, hogy a korombeliek 90%-a ilyen, de azért nem mindenki, vannak kivételek, még ha nem is sok. Nincs IPhone-om, nem is várom el a szüleimtől, pedig mi nem minimálbérből élünk. 50e Ft-os telefonom tönkrement, most kaptam egy 65e Ft-osat, nagyon hálás vagyok a szüleimnek :) Szeretek csinosan öltözködni, de nem vetem meg a turkálókat, ott lehet világmárkás cuccokat kapni tizedannyiért, mint egy újat :D De nem követem a divatot, biztos kiakadnék, ha egy séta közben tízszer szembejönne velem a pólóm :D Facebookom ugyan van, de kéthetente, háromhetene, egyhavonta lépek fel 5 percre, és több, mint fél éve nem változtattam meg a profilképemet, illetve töltöttem fel magamról akármit :D A mellemet nem rakom ki sem Facebook-ra, sem élőben sehova, mert nincs, az A kosár legalsó határa, vagy másszóval:: nagyobb AA kosaras :(


Szeretek olvasni, akár régi könyveket, akár interneten, rendszeresen sportolok, zenét hallgatok minden nap, segítek a házimunkában, tudok főzni. Negatívumként azt tudnám mondani, hogy csúnya vagyok és az átlagom a 4-est sem éri el, szóval ilyen szempontból nagyon selejt egy kamasz vagyok :/


14/L

2016. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
34%
te is fiatal vagy de attól függetlenül el van rendesen b a szva a világ ,ájfos meg micsudákat kell nyomkodjanak egêsz nap ,telepítgetni meg frissíteni az átkozott szerkenytyűket,mittudomén milyen internettes oldalakat kell naphoszat ,paralizisben bámulni,sajnos a világ a vége felê halad,de van aki ezt élvezi,a butítás is kitervelten folyik és sajnos egyre mélyebre viszik az embereket .
2016. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a szülők is vastagon benne vannak, mert ők vesznek ilyen telefonokat és ők nevelték úgy a gyereket, hogy iphone-ért üvöltsön velük. Amikor én voltam ennyi idős (10 éve), akkor teljesen normális volt, hogy felső tagozatban suli után összegyűltünk és a játszótéren voltunk délután 4-5-ig. Mutass ma olyan szülőket, akik elengednek egy csapat 11-14 éves gyereket otthonról egyedül, de ha elengedné sem tudja megtenni, mert 4-ig kötelezően bent kell lenniük szerencsétleneknek az iskolában és még házit is visznek haza (csak akkor tudnám minek vannak bent négyig). Tehát gyerek hazamegy, játszótérre sötétben már a franc sem akar menni, meg amúgy is van 1-3 órányi tanulnivalója, amit nem tudna befejezni, ha még elengednék valahova. Aztán csodálkozunk, hogy jönnek az adatok, hogy nem elég fittek a tizenévesek, kialvatlanok, frusztráltak és nehezen kezelhetőek. Én is nehezen kezelhető lettem volna 12 évesen, ha nem adhattam volna le azt a sok energiát.
2016. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!