Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most tényleg ennyit változott...

Most tényleg ennyit változott a világ 7 év alatt?

Figyelt kérdés

Én teljesen levagyok sokkolva.

Van egy 14 éves, nem vérszerinti rokonom aki ez a tipikus facebook függő iphone6-os kislány.

Én elgondolkodtam ma igy ezen,hogy 7 éve mikor én voltam 13 éves akkor én még szánkóztam a barátnőimmel,hülyültünk,újsággyűjtéskor jártuk a várost,röhögtünk stb.. és hogy igy a mai 13 évesek mit csinálnak? Facebook,iphone,H&M,Zara,Tally, ilyen olyan márkás ruhák.. amit a minimálbért kereső anyuka fizet, mert ha nem veszi meg akkor elküldi a k*va ayjába a gyerek őt.

Legalábbis ennél a lánynál ez igy van. Iphone 6!! egy 13 éves kislány kezébe. Iszik, pasizik, facebookozik,kirakja a mellét fbra,csücsörit,kádban selfiezik stb...

Nekem ez olyan felfoghatatlan.. Oké hogy semmi közöm hozzá de azért ez eszméletlen,hogy ennyit változott volna a világ 7 év alatt?

Nekem pl 17 évesen lett először barátnőm. Nem 14 évesen..

Sokan mondják,hogy a szülő hibája,de szerintem nem.

Minket se fogtak a szüleink,de mégis tudtuk hol a határ,és nem r**bancoskodtunk.

Én is szeretek öltözködni,facebookozok,szeretem a divatot..na de nem 13 évesen,és főképp nem anyám pénzén.

Mit éreznek az ilyenek?

Lehet az ilyen kislányokból normális érett felnőtt?

Vagy 19-20 éves korukra kiégnek?

Nem okoskodom,hogy bezzeg az én időmben,hisze az is még csak 7 éve volt, de épp ezért rohadt fura ez nekem

Ti mit gondoltok?


20/L


2016. febr. 27. 21:23
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
* 17 évesen lett először barátom
2016. febr. 27. 21:24
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Te burokban nevelkedtél? Nemhogy 7 éve, de 10-15 éve is voltak már ilyen tinédzserek, és azért, mert te ismersz ilyeneket, még nem jelenti azt, hogy mind ilyen. Gondolom neked is voltak olyan kortársaid, akikkel nem örültél volna ha egy kalap alá vesznek...


26L

2016. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Ezen a korosztályon (Y, Z generáció, és ami még utána jön) minden eddiginél nagyobb a valahová tartozási nyomás és megfelelni akarás, . A közösségi oldalak használatával már egész nap kapcsolatban lehet lenni egymással, mert ha nem teszed akkor nem vagy ember, lemaradsz, kiesel a képből és perifériára kerülsz.


Ezért mennek bele egyre durvább dolgokba, hogy ebben a tucat-világban is egyedinek próbáljanak tűnni.


A másik oldal pedig az internet: régen is csináltak hülyeséget, de 7 éve nem volt ekkora netfüggőség és kevesebb esettel találkozhattál.

2016. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Ezelőtt 50 évvel is volt aki 16 évesen családot alapított! Mi itt a probléma? A világ nem változik, csak az elvárások!
2016. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Nem!

Nekem nem voltak ilyen ismeroseim kicsi koromban sem!!

Szerintem egyaltalan nem ilyenek voltak a gyerekek 7 eve!

Se facebook se iphone se semmi nem volt meg akkor nem volt hova kitenni a mellunket.

De lehet akkor velem van a hiba ha en nem ilyen kornyezetben notem fel..!

2016. febr. 27. 21:35
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

Mikor én voltam 14, akkor is az osztály "menői" pasiztak,ittak, cigiztek, divatoltak. Oké nem volt facebook de a sukiban ugyanúgy kitették mindenüket a kirakatba.

Mindig is voltak és lesznek ilyenek.

29N

2016. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Én 7 éve 14 évesen MSN függő voltam, suli után hajnalokig csak ott lógtam. És? :)

Most különlegesnek érzed magad? Sok gondod nem lehet.. :D

21L

2016. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Hogy itt mennyi ellensegeskedo van :)

En nem tamadasokat kertem hanem velemenyeket! :)

Nem erzem magam kulonlegesnek en csak leirtam amit gondolok ezekrol!

Nekem is volt MSN-em azon logtam en is, de en nem uvoltottem anyuval ha pl nem tudott megvenni nekem egy markas ruhat, vagy barmi mast. En itt a mai gyerekek felfogasa miatt vagyok kiakadva legfokeppen. Az amit megengednek maguknak a szuleikkel szemben, holott meg ott a tojashej a se*ggukon.

:)

2016. febr. 27. 21:39
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem ez a legfobb problemam nyilvan nem ezen kattogok egesz nap, csak ma elgondolkodtam ezen. Ezert is irtam ki a kerdest, hogy mas mit gondol errol!
2016. febr. 27. 21:40
 10/35 anonim ***** válasza:
53%

33 éves vagyok, és mikor én 13-14 éves voltam (20 éve ) senkinek nem volt mobilja, így a kaputelefonon kértük meg a szülőket, hogy xy eljöhet e velünk a JÁTSZÓTÉRRE, igen mi 14 évesen a parkba jártunk vagy max. kutyát sétáltatni.

Nem ittunk alkoholt és mégis jól éreztük magunkat, és (legalábbis én és a barátnőim) százszor megköszöntük ha a rossz cipőnk helyet egy újat kaptunk, annak ellenére hogy nem voltak igazán nagy anyagi gondjaink.

Úgyhogy ez nemigaz hogy régen is így volt!


Nekem is vannak unokatestvéreim, akiknek ha ezt elmesélem azt válaszolják - ez gáz -

Én nagyon-nagyon remélem, hogy ez csak nevelés kérdése, mert az 5 éves fiam pont olyan mint én voltam anno.

Nagyon udvarias, okos és értelmes !

2016. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!