Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők nem gondolnak a váratlan...

A nők nem gondolnak a váratlan helyzetekre?

Figyelt kérdés
Egy eset kapcsán jutott eszembe.A férj hirtelen meghalt minden előjel nélkül 50 évesen.Mivel ő kezelte a pénzügyi dolgokat,csekket,szinte mindent,félretett pénzt is,a nőt ez soha nem érdekelte,a férfi halála után a nő azt se tudta hogy működnek a dolgok,stb,teljesen életképtelen lett,nem tudta mit hogyan kell intézni.Ti fel vagytok készülve hirtelen halálesetre,mindennel tisztában vagytok a párotokkal kapcsolatban,pénzügyi dolgokkal ?
2015. ápr. 21. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen, ez CSAK és KIZÁRÓLAG a nőkre vonatkozik.

Férfiaknál ez ugye soha nem fordulhat elő, mert minden férfi ugyan olyan.

És a nők is, hisz ez az egy eset meghatározó, ugyebár.

2015. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs semmi olyan ügy, amit kizárólag ő vagy kizárólag én intéznék mindig. Munkám is olyan, hogy állandóan intézkedek. De szüleim dolgaival is képben vagyok. Már beszéltünk olyanokról, hogy mi lenne, ha történne velük valami.
2015. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk (én vagyok a nö) a férjem nem tud semmit az anyagi és egyéb ügyekröl, mert az az én dolgom. (Még a bankkártya pin-jét sem tudja, mert nem szokta használni.


Ennek ellenére ha velem valami történne, két nap alatt képben lenne, mert minden rednszerezve van, amit minden értelmes ember képes felfogni.

2015. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk meg apa nem tud semmit sem az anyagi dolgokról. Szóval a többi nő nevében köszönöm az általánosítást!
2015. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Es akinek a férje nem hagyja,hogy világosan lásson?
2015. ápr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az hülye, ha hagyja
2015. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
#5: az meg is érdemli.
2015. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, általában mi a helyzet, az ismerős családok többségénél az asszony kezeli a pénzügyeket. Amúgy szerintem ez nem érdeklődés kérdése, inkább megegyezésé. Az pedig, hogy a házastársak legyenek felkészülve a váratlan esetekre, mindkét fél felelőssége, legyenek összekészítve a papírok (életbiztosítás stb.), legyen feljegyzés a bankszámlaszámokról, folyamatban levő ügyekről, ha nem papíron, elektronikusan, pendrive-on stb. Nálunk anyám van képben a dolgaimmal, mivel özvegy vagyok, kiskorú gyerekem is van, ő fog eljárni, ha netán valami történne.
2015. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Ami az ilyen típusú kérdésekben tényleg felfoghatatlan, az a magabiztos általánosítás. Ha az adott párkapcsolaton belül ilyen asszimmetrikusan történt az ügyintézés és vagyonkezelés, miért volna az mérvadó MINDEN NŐ vonatkozásában? Szerencse, hogy már több előző válaszoló is jelezte: náluk épp fordított a dolgok rendje. Ésszerű viszont az volna, ha minden család felnőtt tagjainak rálátása lenne a pénzügyekre, a számlafizetések kezelését is beleértve. Sajnos, előre nem látható, szomorú események mindenütt bekövetkezhetnek: akkor legalább az élet gyakorlati feladatai megoldása ne jelentsen gondot.
2015. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk anyám kezeli a pénzügyeket. Faterom még egy csekket sem adott fel életében.

Unom már az ilyen általánosító kérdéseket.

2015. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!