Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg boldogabbak azok,...

Tényleg boldogabbak azok, akik mindent maguk érnek el?

Figyelt kérdés

Elég mélyről jövök, rossz családi és anyagi helyzetből. Külföldre jöttünk a párommal, mindketten elkezdtünk dolgozni és tanulni. Most nyelviskolába járok, mert a továbbtanuláshoz felsőfok kell. Sajnos nem mehetek arra a szakra, ami az álmom, mert az nem keresett, egy nehezebb, de valamivel használhatóbb irányt választottam.

Nagyon le tudok hangolódni, ha látom, hogy másnak mindent a feneke alá raknak, a párom elmondása szerint viszont büszke rám, hogy nem követtem az otthoni példát, mertem változtatni, és mivel nekem nehezebb, jobban fogom becsülni.


Tényleg szívesebben költi a saját keresetét az ember?

Boldogabbak azok, akik önerőből kapaszkodtak fel?


2015. ápr. 2. 12:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekem sem raknak a fenekem alá semmit, de nem érzem magam boldogabbnak. Az a jó és annak tényleg lehet örülni, hogy mertél kilépni ebből és változtatni. És így biztosan meg fogod becsülni, amit elértél.
2015. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
más boldogul és bánt? gondolod, hogy a nyavalyás nyelvtanfolyamodat irigylem? Rosszul gondolod. És valószínű nincs is elképzelésed, mi a boldogság? Na mi szerinted?
2015. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Tok jó lehet ott. 😊 sok sikert mindenben! Ne süllyedj le a rossz akaró emberek szintjére. Hadd egye meg őket a fene. 😂 haha


4-es

2015. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy a nyelvsulimat, de ha azt hoztad fel példának, akkor nyilván azt.

Boldogság? Amikor harmóniában vagy önmagaddal.

De ahogy látom, te ezt a fogalmat nem ismered, ha azért jársz ide, hogy kötekedj, és olyanokba rúgj bele, akinek nehezebb nálad, mert jólesik.

2015. ápr. 2. 13:03
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
kerdezo, lathatoan neked is komoly lelki problemaid vannak.
2015. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"olyanokba rúgj bele, akinek nehezebb nálad, mert jólesik."

Nem segíteni járok ide, és lehet, hogy nekem nehezebb az életem, de mindegy.

Boldogság: Harmóniába lenni.. nem rossz De akkor mit jelenthet a kérdésben a "boldogabb" Hogy lehet ezt összevetni? Hm?

"harmóniább" az egyik, mint a másik és van-e értelme ezt összevetni? nem bontja ez meg a harmóniát, ha azt vizslatom, ő azért harmonikusabb, mert van pénze nincs/van, maga teremti meg?


És végsőfokon tegyük fel a kérdést: van-e köze a boldogságnak a hasonlítgatáshoz, egymás méricskéléséhez?

2015. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el, hogy nehezebb, mert velem nem a fent leírtak történtek csak meg. Ahhoz, hogy egyáltalán ide eljussak, meg kellett járni a poklot.

Igen, kb, mert jobban értékeli, amije van, beéri kevesebbel, így nagyobb eséllyel van meg a harmóniája.


Az egymás méricskélése sajnos emberi természetből fakad, nehéz elküzdeni.

2015. ápr. 2. 13:14
 18/22 anonim ***** válasza:
Kérdező a válaszaid alapján nem te vagy a kiegyensúlyozott, boldog ember mintapéldánya... Szóval akkor miről beszélünk? Nekem soha nem volt semmi gondom az életben, nyugodtan, gondtalanul nőttem fel és most is úgy élek. Nem állítom, hogy én vagyok a legboldogabb ember a világon, mert nem. De azoknál akik habzószájjal, ordítozva bizonygatják, hogy ők mennyivel jobbak, többek, mint én, na azoknál biztosan boldogabb vagyok.
2015. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Boldog vagyok, azok ellenére, amit átéltem. Sokan a negyedétől a zárt osztályon kötöttek volna ki.
2015. ápr. 2. 13:17
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az egymás méricskélése sajnos emberi természetből fakad, nehéz elküzdeni."

Ez igaz, senki sem mondta, hogy könnyű, az egész élet nevű projekt nehéz és tragikus.

De érdemes megküzdeni ezzel, leküzdeni a méricskélést -mert akkor valóban harmonikus és boldog lehet az ember.

2015. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!