Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg boldogabbak azok,...

Tényleg boldogabbak azok, akik mindent maguk érnek el?

Figyelt kérdés

Elég mélyről jövök, rossz családi és anyagi helyzetből. Külföldre jöttünk a párommal, mindketten elkezdtünk dolgozni és tanulni. Most nyelviskolába járok, mert a továbbtanuláshoz felsőfok kell. Sajnos nem mehetek arra a szakra, ami az álmom, mert az nem keresett, egy nehezebb, de valamivel használhatóbb irányt választottam.

Nagyon le tudok hangolódni, ha látom, hogy másnak mindent a feneke alá raknak, a párom elmondása szerint viszont büszke rám, hogy nem követtem az otthoni példát, mertem változtatni, és mivel nekem nehezebb, jobban fogom becsülni.


Tényleg szívesebben költi a saját keresetét az ember?

Boldogabbak azok, akik önerőből kapaszkodtak fel?


2015. ápr. 2. 12:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Van ilyen, de én azt látom, hogy nem feltétlenül. Ugyanis lehet, hogy eléri, hogy idővel egy szinten álljon azokkal, akik mindent készen kaptak az élettől, vagy akár még magasabb szintre is eljuthat -- csakhogy igen súlyos áron. Azért az az iszonyatos küzdelem fel is tudja emészteni az embert, olyannyira, hogy mire nagy sokára és keservesen eljutna a céljáig, már nem is tud örülni neki, mert úgy érzi, többe került, mint amennyit megért. (Leegyszerűsített példa, de mondjuk valaki szegény családból jön, és kemény munkával meggazdagszik, és közben viszonylag fiatalon már rá is megy az egészsége.)

Nem véletlen egyébként, hogy akik nagyon mélyről jöttek, és a saját erejükből, emberfeletti küzdelemmel jutottak el oda, ahova, azok igen gyakran -- persze nem mindenki -- nagyon türelmetlenek mások hibáival szemben.

Sajnos magam is megtapasztaltam, hogy bár sok mindenen keresztülmentem, a rengeteg elviselt szenvedéstől nem lettem nemesebb, jobb ember, és nem megedzettek, keményebbé, kitartóbbá tettek a küzdelmek, hanem megroppantottak, és beléjük keseredtem. Miközben utólag nem érzem úgy, hogy volt értelme.

2015. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így van. Akkor sem lennél boldogtalan, ha lenne családi vagyonod, s nem kellene mindent a nulláról kezdened, hanem középről indulnál, s mennél még feljebb. Ez nem "feneke alá rakás", szokj le erről a degradáló szófordulatról. Akinek nem kell a lakhatásért meg az iskolákért is külön dolgoznia, hanem kényelmesen tanulhat, az sem lesz sem boldogtalan, sem értéktelen. Hiszen nem értékmérője mondjuk a végzettségnek, hogy éjszakai munka mellett érte-e el valaki.


És miért is kellene mindenkinek, mindig, mindent a nulláról kezdeni és küszködnie a megélhetését, akkor is, ha az előző generáció már elért valamit? Azt az utat kell folytatni, nem visszalépni, egy értelmetlen küzdelem kedvééért.


De ezzel együtt, ha magad dolgozol meg majd mindenért, akkor jóleső lesz számodra, hogy mennyi munkával érted el, egyedül.

2015. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy lenne ilyen osszefugges.
2015. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen. Boldogabbak akik saját maguktól értek el valamit. Én legalábbis soha nem fuggtem senkitől, amim van azt magamnak koszonhetem. Én is külföldön élek, és sok év munka után, elkezdtem az egyetemet. Ne másokhoz hasonlítsd magad, hogy kinek mit raktak a feneke alá, hanem legyél büszke magadra és becsüld meg amid van.
2015. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mennyi itt az irigy ember (1,2,3).

Utolsónak köszi.

2015. ápr. 2. 12:47
 6/22 anonim ***** válasza:
Mitol lenne irigyseg, ne hulyeskedj mar.
2015. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
semmi irigység nem volt 1,2, 3-ban. Jó vagy azért?
2015. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Arra, hogy másnak van ereje küzdeni. Mert hirtelen mindenki azzal jött, hogy "jajj, hát az igyekezet nem hoz eredményt, mert bele kell dögleni".
2015. ápr. 2. 12:53
 9/22 anonim ***** válasza:
Melyik országban éltek? Csak kíváncsiságbol. 4es válaszoló. Mi Skóciában vagyunk 😉
2015. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Németországban


Kötekedj máshol, utolsó. Látom, nem vagy megelégedve az életeddel, mert látod, hogy más is boldogul, és ez bánt.

2015. ápr. 2. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!