Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért probléma az, ha egy rab...

Miért probléma az, ha egy rab a börtönben öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Bennem van a hiba, hogy ez engem nem zavar annyira?
2013. szept. 11. 07:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
12%
Jobb esetben azért, mert a börtönben való életnek pont az a célja, hogy bűnhődjön az ember. Szóval, ha valaki megöli magát, akkor elmarad az elégtétel az áldozatokkal szemben.
2013. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

"mert a börtönben való életnek pont az a célja, hogy bűnhődjön az ember. Szóval, ha valaki megöli magát, akkor elmarad az elégtétel az áldozatokkal szemben."

Ez orbitális baromság.

2013. szept. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
50%
Nem mondtam, hogy ennek van értelme. Csak leírtam az én elképzelésem, hogy a társadalom szemében miért gond, ha valaki öngyilkos lesz a börtönben.
2013. szept. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
66%

Igen, benned van a hiba. Az öngyilkosság az mindig is "probléma", mondjuk úgy: katasztrófa.


A börtönben is EMBEREK vannak, nem is mindegyik hidegvérű gyilkos, vagy pedofil, vagy nem tudom, mit képzelsz el, de komolyan.


Az ilyenek, mint te, rendesen megrémisztenek engem...

2013. szept. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%

Tovább lehet ezt fejleszteni: Miért probléma, ha egy hajléktalan, egy szegény, egy beteg, egy rokkant öngyilkos lesz?


Igen szép embertelen gondolat!

2013. szept. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
25%
Egyáltalán nem probléma, sőt jó és legalább becsülendő. Vagyunk több, mint 7 milliárdan, rablógazdaságban, évtizedeken belül dögleni fogunk éhen. Egyes előrejelzések azt mondják, hogy 20 éven belül összeomlik ez a rendszer, ami hihetetlenül rövid idő, de reális, mert az utóbbi 10 évben az ökológiai túllövési pont novemberről agusztusra csökkent. Ilyen ütemben valóban tartható az a 20 év... Minden egyes öngyilkos, aki átadja a helyét szolgálatot tesz a társadalomnak és lehetőséget biztosít egy új gyereknek.
2013. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert természetellenes. Az a baj, hogy 7.2 milliárd emberből, csak nagyon kevesen vannak börtönben, akik nem méltüak az "ember" megnevezésre. Börtönben azok vannak, akik bűncselekményt követtek el. Szabadlábon mindegyikből van bőven. Olyanok, akik nem követtek el, meg olyanok is akik elkövettek. Akik akkorát követtek el, hogy meg tudják fizetni a "becsületességüket", sajnos sosem kerülnek oda, bár egy-kettő belőlük is lesz öngyilkos.
2013. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
61%

5-ös válaszolónak: azért ne vonjuk össze a hajléktalanokat, időseket, betegeket stb a rabokkal. Utóbbiaknak lett volna más lehetőségük, tisztában voltak tettükkel, senki nem kényszerítette őket, szóval vessenek magukra.

Ha öngyilkosok lesznek, ez van, nekem nem probléma.

2013. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
A börtönbe olyanok kerülnek, akik ártani akartak, ártottak a társadalomnak, ártatlan, becsületes embereknek. Előtte gondolom gondolkoztak is. Aki elmebeteg és ezért tett rosszat, azt nem a börtönbe viszik. Tehát ott mindenképpen csak rosszindulatú egyének lehetnek. Amit tettek, nem utólag kellene megbánniuk, előtte kellett volna gondolkozniuk szerintem. Így a 6. válaszolóval értek egyet sajnos inkább.
2013. szept. 11. 10:04
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Akkor mondok valamit, megtörtént eset. Egy férfi elütött egy közlekedési táblát. Ezt ki kellett volna fizetnie. Kapott is egy idézést, de időközben elköltözött, és bár már az új címre volt bejelentve, a bíróság erről még nem tudott, így a régi címre ment az idézés. Aztán egy idő után persze megtalálták, és lecsukták, mondván, hogy nem jelent meg a tárgyaláson, biztos szökni akar, stb. Szerencsétlenségére épp nyár lett, így bírósági szünet volt, úgyhogy hónapokig ült, aztán még mire tárgyalás, mire ítélet, máris ott tartunk, hogy 1 éve van börtönben egy közlekedési tábla miatt. Kinek is ártott ő?

Tehát lehet, hogy nem mindenki elvetemült gyilkos, aki börtönben van. Ha egy ilyen lesz öngyilkos a börtönben, az engem sem zavar, de nem ítélkezek.

2013. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!