Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mire utal ez a...

Szerintetek mire utal ez a kérdés?

Figyelt kérdés

Minden másnap hajat mosok, és szerintem sosem igénytelen a frizurám...ehhez képest ha megkérdezte a barátom anyukája, h "frissen van mosva a hajad?" Válaszolta, h igen, rendszeresen szoktam mosni, miért? Ja csak mert olyan frissnek néz ki.

Nekem ez iszonyú furán hangzott, máskor nem néz ki frissnek? Mondom, sosem mutatkozom zsíros hajjal. Mire utal ez a kérdés? Szerintetek nem bántó kicsit?


2013. aug. 19. 22:57
 1/6 anonim válasza:
100%

Ez...túlreagálod, nincs benne semmi, most tűnt fel neki, szerintem semmi rosszindulat sincs benne.

(Ha 10 éve hordod ugyan azt a cipőt és megdicsérik akkor felháborodsz,hogy és eddig nem volt jó? hogy nem dicsérted emg!)

2013. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Én sem látok ebben semmi rosszindulatot.

Amúgy azt tudod hogy a kétnaponkénti hajmosás nem igazán tesz jót a hajnak? és fejbőrnek??

2013. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de akkor mit csináljak, ha 3. nap már nem szép, zsíros a hajam? mégsem mehetek olyan fejjel dolgozni...a munkahelyemen nagyon fontos az ápolt külső
2013. aug. 19. 23:05
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

En sem erzem sertonek, biztos ma kulonosen szep volt es most feltunt neki. :)

Biztos kicsit erzekenyebb vagy most. :)

2013. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Az egészséges fejbőr rugalmas, hidratált, felszíne halvány rózsaszín, felszíne nem hámlik, felrakódásoktól mentes, a hajzat fényes, rugalmas a szálak felszíne sima.


A termelődő faggyú védelmet nyújt a fejbőrnek és a hajszálaknak, biztosítja csillogását, rugalmasságát. Ha a faggyú mennyisége megnő a fejbőr zsírossá válik. A fejbőrről a felesleges faggyú a hajszálakra kerül a haj elnehezül, olajosan fénylő vagy fakó lesz, nehezen formázható, lelapul.

Sebacea


enyhébb formája a zsírosodásnak, száraz állapotú

a hajhagymák szintjén van túltermelés

a hajhagymákat zsírburok veszi körül, akadályozva a tápanyag felszívódását

matt színű felrakódás képződik a bőrön

a hajszál fénytelen

a hajhagymák zsírral szívottak, szétmállanak

a hajszál elvékonyodik, hullik


Seborrhea


erősebb, folyékony zsírosodás

a panaszos 1-2 naponta mossa a haját

a fejbőr olajos tapintású

a hajszálak összetapadnak, zsíros

a zsíros, elnehezült haj nehezen formázható, a frizura lelapul

kellemetlen szagú


A hajzsírosodás oka:


vegetatív idegrendszer feszült állapota (baleset, válás, haláleset, a munka elvesztése)

endokrin mirigyek működési zavarai

gyógyszerek mellékhatása (antibiotikum, fogamzásgátló, vízhajtók, véralvadásgátlók,...)

egyes betegségek következtében

szülés után

örökletes hajlam

helytelen táplálkozás, hajápolás


A hajzsírosodás kezelése:


A problémát nem lehet csak samponos hajmosással orvosolni. Megszűnéséhez életmódváltás is szükséges.


A kereskedelemeben kapható zsírosodás elleni samponok nagy részének pH értéke a lúgos tartományba tartozik, ami tovább bontja az amúgy is sérülékeny fejbőr védekező (barrier) rétegét. A zsírt leoldja, de azt a fejbőr csak és kizárólag zsírral tudja visszapótolni és megkezdődik az ilyenkor ismert szélmalomharc. A helyes kímélő kezelés:


Alapos hajmosás, speciális anyagcsere fokozó, gyulladáscsökkentő anyagokkal (citromfű, menta, rozmaring, zsálya, boróka).

Hidratáló pakolás mely nem zsírosítja a fejbőrt és nem nehezíti el a hajat.


Fontos a fejbőr masszírozása, hogy a felesleges faggyú ne a tüszőbe folyjon vissza, így a hajszál megmenthető.

2013. aug. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet folyamatosan friss a hajad.

Én fiú létemre naponta mosok hajat, különben mosott szar feelingem van.

És még így is észre lehet venni, hogy frissen mosott -e a hajam, vagy már eltelt -e azóta pár óra.

Sőt, szerintem jobban nézek ki pár órája mosott hajjal, mint teljesen frissen mosottal.

Felesleges mindig a frissességre koncentrálni.

2013. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!