Tanárként kérdezem: mire számíthat ezek alapján az a család?
Egy iskolában tanítok ahol 3 gyerek tanul akik ugyanabból a hátrányos helyzetű családból származnak. A szülők nem dolgoznak, apuka agresszív, keményen iszik, 8 gyerekük van, a kilencedik épp az anyuka hasában.. mocskosan büdösen járatják a gyerekeket és le vannak fogyva.
a kérdés:
Már évek óta oda járnak viszont csütörtök délután megbeszélésre hívják az iskola összes tanárát az igazgató is jelen lesz + valami családvédelmisek és csak ez a család lesz a téma, miattuk lesz a megbeszélés. A család elvileg nem tud erről a megbeszélésről.
Mi lehet ez? Jó vagy rossz?
Ezek alapján mi várhat arra a családra?
#11, ó, az ilyesmikről, amivel párhuzamosan ellátás jár - ez esetben a családi pótlék -, szoktak tudni..
Anyám anno szociális osztályon dolgozott, és volt miről mesélni...aláírni nem tudta a nevét, de hogy neki mikor és miért jár segííííly, azt igen. (Nyomatékul vitte magával a 8 purdét)
Én csupán annyit tartok szomorúnak, hogy ezt auz iskola, családvédelem évek óta tűri!
Korábban sem volt jobb a helyzet, minek kellett ennyit várni?
Biztosan kaptak bejelentést, de eléggé meg van kötve a kezük.
Ismeretségi körörömben egy házaspár most kapott örökbefogadható babákat. A nőnek, aki megszülte őket, ez volt a nyolcadik-kilencedik gyereke (ikrek), akiket szülés után ott hagyott. Annyit nem tett meg, hogy aláírta volna a lemondó nyilatkozatot és a gyerekek körüli eljárás azonnal elindíthatóvá vált volna. Meg kellett várni a hivatalos 6 hónapot, addig a babák intézetben hányódtak. (Ez most off volt, de mindenütt így működnek a dolgok. A szülőknek - akármilyenek/bármilyenek -, vannak jogaik. Néha sajnos.)
Természetes és teljesen normális dolog, ha az iskola tantestületét megkérdezik, ahová nem is egy gyerek jár a családból. Sokan tanítják, sokan látják a helyzetet nap nap után. Ez így van jól. Nem egyik vagy másik pedagógust külön nyilatkoztatják, hanem a testületet. Így sokkal hitelesebb a közös vélemény (még akkor is, ha nem hajszálra azonos mindenkié). És nem is azt várják, hogy valaki "feljelentse" - ámbár biztos voltak egyes jelzések már a gyámhatóság felé.
Ilyenkor - nem csak szegények, hanem elhanyagoltak, koszosak a gyerekek - legjobb megoldás kiemelni a családból. A nagyobbakat (12 éves) gyerekotthonba lehet tenni, a kisebbeket viszont csak nevelőszülőkhöz, ami kissé bonyolultabb eljárás.
És örökbe adni csak akkor lehet őket, ha a szülő lemond minden jogáról. Ezt nem nagyon szokták megtenni, sajnos, és akkor a gyerek ott nőhet fel a nevelőszülőnél ...
Jobban járnak a gyerekek, ha kiemelik őket az ilyen családból. De természetesen komoly környezettanulmány szükséges, ennek a része ez a meghallgatás is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!