Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 vagy 30 évesnek jobb lenni?

20 vagy 30 évesnek jobb lenni?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 30 és gondolkoztam ezen milyen volt egy évtizede. Szerintem 30 évesen előny, hogy jó esetben már van stabil egzisztencia, nem kell nézni mit vásárolsz a boltban, lehet utazni akár pár napra gond nélkül, általában jobb önbecsülést épít ki magának valaki.

Ezzel szemben 20 évesen még szegény vagy, sokszor csak tanulsz, de a szociális élet jobb, nem annyira merevek a baráti társaságok, könnyebb az átjárás, ha egyszer sokáig bulizol éjszaka és másnap nem mész be egyetemre nem történik semmi komoly, az embereknek van szabadideje és kipróbálhatnak új dolgokat. Meg talán ami a legnagyobb előny az a párkeresés, hogy lazábban lehet ismerkedni, nincs akkora tétje, hogy most komoly kapcsolat, házasság, családalapítás kell, mert sürget az idő, hanem nincs nyomás, ha megpróbálod, két évet jársz valakivel, nem lesz belőle házasság, utána bőven van még idő keresni mást.



tegnap 20:31
A kérdező szavazást indított:
20
30
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
25 inkább. És a 30 éves agzisztencia az naaagyon karcsú.
tegnap 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Más: 20 évesen épp, hogy felnőttél, még nincs akkora felelősség, jellemzően az a nagy szabadság, szerelem, bulizás időszaka.


30 éves korodra azért már jellemzően ott vagy, hogy vannak konkrét terveid az életre, amikért harcolsz. Ez emberenként eltér, de valakinél ez család/gyerekek, másnál karrier, esetleg vállalkozás, esetleg anyagi jellegű dolgok: ház, lakás. 30 évesen jó eséllyel ezek valamelyikéért küzdesz (esetleg többért egyszerre), ami sokszor nehéz. Cserébe, ha jól csinálod és sikerül elérni, utána kicsit hátradőlhetsz. De ez jellemzően később jön csak.

tegnap 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Inkább azt mondom h most 40 évesen szívesen lennék újra 20 és kb. mindent előröl kezdeni.
tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Én nem akarok házasodni, se gyereket, szóval ilyen szempontból tudok lazán ismerkedni még mindig. Ha bulizni akarok, akkor úgy intézem, hogy másnap szabadságon legyek, bár mivel mindenki dolgozik, a bulik nagy része eleve péntek, szombatra van időzítve. Viszont anyagilag nem vagyok sokkal előrébb sajnos. :D Bár hozzátenném, hogy 20 évesen sem voltam azért kifejezetten csóró, akkor is mentünk nyaralni, a boltban meg az utóbbi pár évben szerintem a 90% azért nézi, mit vesz meg, ha nem is úgy, hogy mindenképp mindenből csak a legolcsóbb jöhet, sajnos olyan árak vannak, hogy tényleg csak a gazdagabbak pakolhatnak eszetlenül a kosárba.

Sok panaszra nincs okom, nem élek szarul, de azért lennék inkább megint 20 éves, 1-2 dolgot máshogy intéznék. 30 felett meg már idő kérdése, hogy jöjjenek ilyen-olyan fizikai gondok, nyilván lehet karbantartani magadat, de közelebb van a lerobbanás, mint 20 évesen, talán ez az egy rossz benne.

tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
54
tegnap 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
20, mivel időt nem lehet venni sajnos :(
tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

20 évesen élveztem a gondtalan életet és a sok kalandot, viszont nem élveztem, hogy nem volt annyi lehetőségem pénzt keresni. Most közel a 30 hoz azt élvezem, hogy nagyon jól keresek, viszont mérsékeltebb intenzitással élem az életem.


Viszont azt vallom, hogy minden korszaknak az ember életében meg vannak a maga élvezetei és nehézségei. Ez persze valakiknél nagyobb arányban változhat az idő elteltével.

tegnap 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyénenként is változik ez.
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

20!

37 évesen mondom

tegnap 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valaki 20 évesen van igen rossz élethelyzetben, ahonnan kilábal, vagy 20 évesen még minden oké, de beüt valami és 30 éves korára problémák veszik körül.
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!