Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kövér nők miért azzal...

A kövér nők miért azzal kompenzálják az önbizalom hiányukat, hogy a sportos lányokat akarják lealacsonyítani?

Figyelt kérdés

Múltkor kint voltunk iszogatni pár barátnőmmel és oda csapódott hozzánk valaki által 2 "telt" lány, aztán ahogy beszélgettünk nagyon ellenszenves voltak velem meg az egyik barátnőmmel, folyton ilyen vékony lányos poénokat mondták meg minden, először tényleg nem foglalkoztam velük, de amikor az egyik paliról kezdtünk el beszélni és mondtam hogy hát igen nekem eléggé bejön, akkor az egyik Oda szólt, hogy "az ilyen

pasik nem foglalkoznak az ilyen önbizalom hiányos kis fitness cicákkal, nekik igazi nő kell" hát nagyon felhúztam magam plusz volt már bennem kis pia...

Amikor elkezdett arról beszélni hogy így meg úgy fürdene vele, akkor én rávágtam, hogy "ez a pasi maximum sterimóval fürdetne téged"

Hát mondanom sem kell nagyon besértődött, aztán elsírta magát, a társaság meg 2 részre szakadt az egyik azt mondta mekkora bunkó vagyok, a másik meg azt hogy igazam volt mert ő kezdte...

Tegyük hozzá, hogy nem vagyok fitnesz cica, tény hogy sportolok és jó formában vagyok de nemcsak hiuságból teszem hanem mert pl a munkám miatt is fontos hogy fitt legyek, meg amúgy is ép testben ép lélek...

26N


aug. 27. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nagyjából minden lényegeset elmondtak már (a #7-es nagyon szépen behozta a másik oldalát is a sztorinak), nem ismételnék. Viszont egy másik, de nagyon érdekes nézőpontot szeretnék behozni: egyáltalán nem biztos, hogy ő sértésnek szánta. Nem biztos, hogy röviden ki tudom fejteni, előre is bocs.


A komplexusos személyiségeknek van két érdekes és gyakori vonása, ami ilyet szül.


Az egyik, hogy tudat alatt ő lentebb sorolja magát nálad. Ez azért érdekes, mert felfelé ütni teljesen más morális megítélést kap, mint lefelé (nem bántjuk a gyengébbet), vagy oldalra (cicaharc). Te csak annyit látsz, hogy idejön, és kóstolgat, közben meg lehet, hogy éppen azért csinálja, mert felnéz vagy irigy rád, de mindenképp maga fölé helyez.


A másik, hogy ha neked van egy olyan jellegű problémád, hogy valamiből túl sok, vagy túl kevés van, akkor hajlamos lehetsz azt gondolni, hogy a másik szélsőségben csak boldog emberek vannak. Kövér nőként reális gondolatnak tűnik, hogy csak a kövérség lehet sértő, a sportosság említése még sértésbe csomagolva is elismerés.


Nem voltam ott, de lehetséges, hogy ez a lány úgy gondolta, hogy elenged egy kis öniróniával kevert csipkelődést, de rosszul mérte fel a helyzetet. Azt gondolta, hogy a napnál is világosabb, hogy te vagy a csinosabb, ő pedig azt parodizálja ki, de mivel te nem így tekintettél rá, megsértett. Te pedig erre kőkemény válaszcsapást adtál, amivel teljesen megsemmisítetted.

aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nagyon jó válaszokat kapok és köszönöm szépen😊

#11 nagyon is értem amit mondasz, értem a másik megközelítést, tudom hogy nem volt helyes így, visszavágni de ami sok az sok.

Nem elismerő szándékkal vagy szarkazmussal, de még sál nem is csipkelődve mondta, hanem lerítt róla a rossz indulat, amit nehéz félre érteni, értem a poént azt is amikor poénisan oltogatjuk egymást, de ez csak arról szólt hogy bántson vele, amit egy darabig tűrtem, de ezen még felbátorodott és egyre jobban csinálta, a fent leirt az csak már a teteje volt a dolognak amikor elszakadt a cérna...

Lehettem volna kulturáltabb is de így sikerült

aug. 28. 10:57
 13/21 anonim ***** válasza:

#12, félre ne érts, én maximálisan megérteném a reakciód még abban az esetben is, ha a csaj nem lett volna rosszindulatú.


De nyilván te voltál ott, simán lehet, hogy rajtad akarta leverni a sérelmeit, amiket kövér lányként megélt. Ezzel együtt nekem az irigység feldolgozásában sokat segített, hogy az irigység annak elismerése, hogy szeretne a helyemben lenni. Így kevésbé vettem személyes támadásnak.

aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak ilyenek. Pl Facebookon is sokszor látok kommenteket, hogy csinos lányokat szidnak nők, aztán megnézem a profiljukat és általában elhízott nők írják ezeket a rosszindulatú kommenteket. Irigyek, mert ők már sosem lesznek olyan csinosak, ezért jobb mocskolódni.
aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%
Azért kritizálják őket (minket, mert én is sportos szexi lány vagyok🙃), mert irigy kutyák, ők a lustaságuk miatt nem tudnának ilyen külsőért megdolgozni.
aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én meg általában kövéreket bántó vékonyakkal találkozok. Attól tudom, hogy ez nem testalkat függő. Én kövéren is sportolok, csak sok a nehezítő körülményem, mind paszichés, mind hormonális, és testi gondjaim is vannak. Voltam vékony is. Soha nem bántottam senkit a kinézete miatt. Magamról szoktam poénkodni inkább, azon senki sem tud megsértődni.

Valószínűnek tartom, hogy vagy nem gondol mások érzéseire, vagy pedig nagyon rossz érzéke van hozza, hogy mi fér bele a poénkodásba, és mi az, ami már nem. Sokan használják ezt a módszert önnyugtatásra is. De ez már megint nem testalkat függő. Összegezve, azért ő kezdte, jó, hogy nem hagytad magad, de normálisabban is rendezhetted volna.

szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Voltam vékony is"


Szerintem ez egy kulcsmondat. A testképvitában nem maga a testalkat a lényeg, hanem az identitás. Ha egy ember gyerekként vékony volt, és felnőttként hízott el, annak a túlsúly egy operatív egészségügyi probléma, amit kezelni kell.


Ezzel szemben aki kövér gyerekként nőtt fel, annak a kövérség pszichés értelemben a normalitás. Az ő számára kövérnek lenni nem egy egészségügyi állapot, hanem személyiségvonás.


Jelentéktelennek tűnik, de ég és föld a végeredmény. A vékony, ha meghízik, fejben úgy érzi, letért az útról, és csak vissza kell találnia. A kövérnek az maga az út. Hiába kell praktikusan pont ugyanazt csinálniuk a vékonyságért, a saját identitással szembemenni sokkal keményebb meló


És nézhetnek ki egyformán, ha a vékony identitásút lekövérezed, akkor vállat von, hogy hát ja, MOST ÉPPEN valóban kövér vagyok, ciki, de kitalálok valamit. A kövér identitásút meg személyében találja el ugyanez a sértés, hiszen a kövérség neki ő maga.

szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, ez nekem is feltűnt már.

De szerintem spec nemcsak ők ilyenek. Pl aki egészségtelenül sokat cigizik, vagy piál, az is uezt teszi a sportosakkal.

Szerintem hazudnak inkább maguknak inkább, minthogy elismerjék, hogy az ő testsúlyuk már nem egészséges. Azt mondják önnyugtatásképp, hogy ilyen randa, egészségtelen, csontos sosem szeretnék lenni, mert ez nem normális.

Vagyis a normális" mindenkinek mást jelent. Kinek ezt, kinek azt.

szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A munkatársnőm is ilyen, ráadásul mérnök, még csak azt sem lehet rá mondani, hogy ostoba...

Tudtommal már 20 évesen is erősen túlsúlyos volt, most is az. Pozitívan még nőről nem hallottam nőkről beszélni, ha pedig egy nő vékony és csinos, akkor csak ribi és idióta lehet - szerinte.

De mindenkivel borzasztóan kritikus, ami hosszú távon baromi fárasztó, és igen, biztos vagyok benne, h ez főleg azért van, mert frusztrált a túlsúlya miatt.

Am én szálkásan izmos férfi vagyok, nekem meg az idősebb erősen túlsúlyos férfi ismerősöm szólt be, h ha tovább izmosodom, már nem fogok természetesen kinézni.

Ilyen ez. szerintem aki régóta kövér, az nagy eséllyel frusztrált, önbizalomhiányos, és még mindig egyszerűbb másokat kritizálni, mint lefogyni.

szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Ja. A kövér nők már 150 cm-re lealacsonyítják még a 220 cm-s sportos lányokat is. :D


Én inkább téged tartalak szánalmasnak kérdező, mert általánosítasz, ami sekélyes gondolkodás képességének tünete.

szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!