Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek mindig találnak indokot arra, hogy a másikat leszólják, negatív megjegyzéseket tegyenek rá?

Figyelt kérdés

Néhány személyes példát szeretnék felsorolni!

Például nem egy közeli ismerősöm tett rám azért megjegyzést, mert harminchat éves vagyok és összesen nyolc alkalommal szültem, ebből kétszer ikreket és négy alkalommal egyet, a legidősebb tizenhét a legfiatalabb öt éves. Több esetben megkaptam, olyan beszólásokat, mint például minek

ennyi gyerek, csak a cigányok szülnek ennyit a segély miatt, satöbbi. Itt közlöm előre, hogy nem vagyok roma származású.

Sok esetben kapom azért is a beszólogatásokat, hogy iskolázottságom révén itthon Home Office módban is tudok dolgozni. Volt olyan ismerős a köreimben, aki kijelentette hogy a Home Office munka nem is munka és csak a lébecoknak való.

Megemlíteném azt is, hogy a gyerekeink, a legkisebb kivételével mind Ausztriában járnak iskolában, emiatt a férjem egy radikális ismerőse ránk sütötte, hogy hazaárulók és globalisták vagyunk. Nem értem az ilyen embereket, hiszen mindenki úgy éli az életét ahogy akarja. Tisztában vagyok azzal, hogy ilyen nemű atrocitások nem csak engem és a családomat érik, hanem többszáz embert, de akkor se tudok ezen emberek viselkedésén napirendre térni! Frusztrált, önbizalom hiányos embereknek gondolom őket. De valószínűleg én látom rosszul a dolgokat.



aug. 1. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Most akkor kipanaszkodtad magad. Mert nyilván hasznos válasz erre nem adható.
aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem látod rosszul a dolgokat. Egy lelikleg egyensúlyban, magában békében élő ember nem fog ilyen megjegyzéseket tenni, mert nem ilyen dolgok érdeklik. A home officet azért hozzák fel, mert nekik nem adatott meg. Nyilván rossz érzés mindennap bent lenni a munkahelyen órákig, mikor otthon mennyivel kényelmesebb lehetne. Az agyuk így védekezik, hogy ők legalább megdolgoznak a fizetésükért. Így nem fáj annyira a robot munka. A sok gyerek meg nem megszokott, csak bizonyos rétegnél. Én csodálom a több gyerekes szülőket, nekem még egy is sok lenne. Nem bírom a stresszt. Amúgy ezek a beszólások meg ítélkezés ilyen :" én jobb vagyok tőled" mentalitás. Ego játszmák. Meg versengés a semmiért.
aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert látják rajtad, hogy nincs eszközöd erős határhúzásra, ami nyilvánvaló, hiszen a kérdés és a ventillálás sem született volna ide, idegeneknek.
aug. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Megjegyzésként hozzátenném, hogy nem panaszkodásként tettem fel a kérdésemet.
aug. 1. 09:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert mindenkinek rohadt nehéz az élete, küszködünk a megélhetéssel, túl sokat dolgozunk, nincs semmi szabadidőnk saját magunkra és a szeretteinkre, és a legtöbb embernek még eszköze sincs arra, hogy az emiatt felgyűlt frusztrációt egészséges módon vezesse le. Nem tanulunk az iskolában relaxációt, érzelemkezelést és egyéb elengedhetetlen dolgokat. Ezért aki másképp nem tudja kezelni az érzelmeit, az másokon vezeti le őket.
aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok keserűek. Nehéz megélni, sok a stressz, kevés a fizetés, így rögtön megszólják ha valaki lelkileg egyben van, egyensúlyban, és boldog. Ha nektek ez így jó kérdező, akkor legyetek továbbra is boldogok. Olyan ismerősökkel legyetek kapcsolatban, akik nem húznak le ezzel titeket.
aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ők önmagukkal nincsenek megelégedve, de ezt szerintük mások kell levezetniük.
aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
Addig se kell a saját tyúkszaros életükkel foglalkozni.
aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon megnövekedett a frusztrált, agresszív emberek száma, ami amúgy nem csoda a jelen körülmények miatt (rekord magas infláció és adók, kilátástalanság, el-, és megkeseredettség, rekord alacsony bérezés, parányi esély a jelen helyzetből való kitöréshez, és még sorolhatnám), azonban még ezek sem számítanak mentségnek az említett viselkedést illetően. Sokuk nem tudja normális, kulturált kereteken belül kiadni magából a feszültséget, helyette másokon vezetik le, ami leginkább a beszólogatásokban nyilvánul meg. Mert nekik ennyi örömük maradt, vagy annyira rossz helyzetben vannak, hogy más reakciót nem is képesek már adni.


Tudom, milyen pocsék érzés az ilyen, de próbáld őket elkerülni, helyettük pedig olyan emberekkel körbevenni magad/magatokat, akik nem ilyen szinten mozognak.

aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mert önértékelési gondjaik vannak. saját magukkal van bajuk.
aug. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!