Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élet két keresztnévvel? Mire...

Élet két keresztnévvel? Mire készüljek?

Figyelt kérdés

Eddig egy keresztnevem volt. Egy kicsit lehangolónak és hiányosnak éreztem mindig, hogy nem kettőt adtak a szüleim. Azon a bizonyos keresztnevemen és a becézésén szólítottak egész életemben, amit soha nem éreztem magaménak.


Ha minden rendben zajlik, lehet, hogy nemsokára már két nevet is viselhetek, amit szeretek.

Szeretném, ha az elsőn szólítanának, de a másikat se akartam lespórolni. Együtt a kettő sokkal arisztokratikusabb hatású iratokban, névsorokban.

Ugyanakkor pont ezért van bennem néhány kérdés, mert soha nem éltem két névvel.

Innentől kezdve minden - még a nem annyira hivatalos helyeken is meg kell adnom mind a kettőt? Aláírásnál se elég csak az egyik?

Pl. Jelentkezek valahová a teljes, anyakönyvezett nevemen, ami pl. Kováts Annamária Rebeka, és ha Kováts Annamáriaként mutatkozom be, már be se engednek?

Ha valamilyen oknál fogva csak az egyik nevemet írják rá egy dokumentumra, abból is probléma adódhat?



júl. 28. 12:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10

10 ezer forint, pár hónap.

júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!