Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem adnak szabad döntési...

Miért nem adnak szabad döntési jogot egy gyermeknek abban később, hogy mi legyen a neve?

Figyelt kérdés
Tudom, furcsának hangzik a kérdés, de sok olyan embert ismerek, akinek nem tetszik az eredeti neve, ezért később nevét változtat. Lehetne egy ideiglenes név gyermekkorban, ami például 14 éves kor felett szabadon változtatható ingyen, persze nem kötelező, csak ha szeretné az illető.

júl. 23. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amint nagykorú lesz a gyerek, legálisan megváltoztathatja a nevét. Addig tud élni az eredeti nevével és bármikor kereshet magának egy becenevet, amin szólítani tudják.
júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés totál értelmetlen! "szabadon változtató legyen" - "később nevet változtat". Most akkor mi a probléma? Csak nem gyerekként, mert gyerekként sem ebben, sem más kérdésekben nincs meg az érettsége a döntésekhez. Azt a 10 ezer Ft-ot, amibe kerül, valahogy csak összekuporgatja!
júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Van döntési joga, mihelyett nagykorúvá válik. Egyik osztálytársam meg is tette. Mondjuk sokat nem változott a neve, mert Zsuzsanna helyett Zsuzsa lett, de azt mondta, hogy kisgyermek kora óta várta már, hogy ezt megléphesse. Leérettségizett, és utána pár hónapon belül meg is tette.
júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Csak nem gyerekként, mert gyerekként sem ebben, sem más kérdésekben nincs meg az érettsége a döntésekhez."


Szerinted ha már 12 évesen is utálta a nevét, aztán 14-15, 16 évesen is, akkor majd valamiért pont rá 2 évvel nem fogja, ugye?

júl. 23. 11:45
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem elég, ha 18 évesen választhat. Inkább az idióta neveket kellene betiltani.
júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen joga van olyan néven szólíttatni magát, ahogyan akarja! És egyébként, de, simán el tudom képzelni, hogy 12 évesen utálja a nevét, mert az utálatos fiú az osztályban cikizte, és mire érett felnőtt lesz, rájön, hogy mégiscsak szép az név.
júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Én például magamból indultam ki, egészen kiskamasz korom óta utálom a nevem, és nem lett más ez felnőttként sem, 23 vagyok, azóta is rühellem. Tehát úgy gondolom nem csak én lehetek ezzel így a nagy számok törvénye alapján.
júl. 23. 12:09
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 5 évben mért nem változtattad meg? Irány az anyakönyvi hivatal.
júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet, egy nevével nagyon elégedetlen 14 éves még valószínűleg vmi aktuális divathullám vagy sztár után választana nevet, amit később mondjuk megbánna, esetleg újra cserélne,18 év fölött ennek kisebb az esélye. Amúgy valóban, viszonylag sok ember elégedetlen a keresztnevével, de ez még nem jelenti azt, hogy valaha is meg fogja változtatni. Te megtetted, kérdező?
júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A névváltoztatás olyan tekintetben felesleges, hogy szerepel a személyin a születési név. Tehát ha engem Kiss Piroskának hívtak, de átneveztetem magam Kiss Katalinra akkoris lesz annak nyoma, hogy engem eredetileg nem úgy hívtak. Ugyanez a férjezett nevekkel.

Inkább az idióta neveket kéne betiltani.

júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!