Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki megváltoztat...

BORNIKA77 kérdése:

Van itt olyan aki megváltoztatta a keresztnevét? Mennyire nehéz megszokni?

Figyelt kérdés

máj. 12. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak vezeték nevet váltottam férjezettség miatt. Fura volt 1-2 hónapig, mostmár megszoktam. Eleinte simán aláírtam a dolgokat a régi nevemmel.
máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én megváltoztattam,de meghagytam a régit is. Mennyire nehéz megszokni? Háát,szokni kell. Az első fél év fura. De aztán meg már az fura,hogy valaha másképp mutatkoztam be. Eleinte olyan,mintha valami játék lenne,mint mikor gyerekkorodban álnéven mutatkoztál be. Nagyon fontos,hogy olyan nevet válassz,ami egy életre szól,amit 10000%,hogy szeretsz. Szóval ne hirtelen felindulásból. Én 2 évtizedig gondolkodtam rajta.
jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem hivatalosan de mivelhogy a nevem mindenkinek gondot okoz, hogyan mondjam, így gyakorlatilag mindenki Laz-nak ismer, mert a László nem egyszerű eset...

Szerintem semmi furcsa nincs benne, első nap óta figyelek rá, és természetesnek hat.

júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a régi keresztnevemet olyan szinten utáltam, hogy rosszul voltam, ha ki kell mondani, nekem egy pillanatig nem okozott gondot áttérni az újra. Pedig bőven 30 felett változtattam nevet, mert nehezen találtam meg azt, amire érdemes váltani, amit teljesen magaménak érzek, és biztos lehetek benne, hogy nem csak átmenetileg tetszik. Soha nem tévesztettem el. Amikor valami miatt a régi nevemet meg kellett adni, az volt a nehéz. Amikor már azt hittem, nem kell többé kimondani...

Eleinte repkedtem a boldogságtól, amikor az új nevemen szólítottak, vagy be kellett mutatkoznom, le kellett írnom, vagy láttam leírva. Most már megszoktam, és jó érzés, de természetessé vált, hogy ez a nevem, a kezdeti eufória elmúlt.

júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Épp várom az áttörést, remélem sikerül.

Én se tudtam azonosulni a jelenlegivel, főleg amióta felnőtt vagyok, és nem becéznek. Már a hajamat téptem attól, ahogy teljes alakban nyújtják, csavarják a foguk között ezt a nevet, miközben rám hivatkoznak.

Mintha ez a név és én két univerzum lennénk, így lépnem kellett.

Kereken egy éve találtam ki, hogy mit szeretnék kérvényezni, ezért már megszoktam.

Annak, hogy miért pont ezt, sokkal hosszabb és régebbi története van. Már gyerekként is egy olyan néven hivattam magam, ami ugyanezt jelenti, de több okból az internacionálisabb formája mellett tettem le a voksomat.

júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!