Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élet két keresztnévvel? Mire...

Élet két keresztnévvel? Mire készüljek?

Figyelt kérdés

Eddig egy keresztnevem volt. Egy kicsit lehangolónak és hiányosnak éreztem mindig, hogy nem kettőt adtak a szüleim. Azon a bizonyos keresztnevemen és a becézésén szólítottak egész életemben, amit soha nem éreztem magaménak.


Ha minden rendben zajlik, lehet, hogy nemsokára már két nevet is viselhetek, amit szeretek.

Szeretném, ha az elsőn szólítanának, de a másikat se akartam lespórolni. Együtt a kettő sokkal arisztokratikusabb hatású iratokban, névsorokban.

Ugyanakkor pont ezért van bennem néhány kérdés, mert soha nem éltem két névvel.

Innentől kezdve minden - még a nem annyira hivatalos helyeken is meg kell adnom mind a kettőt? Aláírásnál se elég csak az egyik?

Pl. Jelentkezek valahová a teljes, anyakönyvezett nevemen, ami pl. Kováts Annamária Rebeka, és ha Kováts Annamáriaként mutatkozom be, már be se engednek?

Ha valamilyen oknál fogva csak az egyik nevemet írják rá egy dokumentumra, abból is probléma adódhat?



júl. 28. 12:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Mire készülj, így 3 darab keresztnév társaságában azt tudom mondani, rengeteg írásra, több okból kifolyólag:

Mindenhol leírni a full neved, akár 50 példányban, nem jó móka, de nálunk (AUS) mindig megkérdezik volt e név módosítás, mert ha volt azt is le kell írni (ezért nem szabadultam meg a felesleges 2 keresztnévtől, mert még többet kellene írni).


Vagyis ennyit tudok mint tény, a többi még úgy lesz ahogyan érzed.

júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Az élet nagy problémái.
júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő van, és azon kevesek közé tartozom, akik szeretik is. Nagyon hivatalos helyeken ki kell írni az egészet, de sok helyen nem muszáj, és azon sem lepődik meg senki, ha szóban, bemutatkozásakor csak az egyiket mondod.
júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is nevet változtattam, és szívesen felvettem volna 2 keresztnevet a régi nem kedvelt 1 keresztnevem helyett, de végül csak 1-et vettem fel. Jobban belegondolva felesleges adminisztráció bonyolításnak éreztem. Hivatalos helyen mindenképp meg kell adni mindkettőt, ha csak az elsőt adnád meg, nem fogadják el. Aláírásnál, sima bemutatkozásnál nem kell használnod a másodikat. Mivel úgysem fognak egyszerre vagy akár felváltva 2 néven szólítani, a második keresztneveddel nem nagyon fogsz találkozni, csak amikor bosszankodsz, hogy megint mennyit kell írni egy hivatalos űrlapon. Nem akarlak lebeszélni róla, nekem is tetszik továbbra is a 2 keresztnév, de úgy éreztem, nem tudnék hozzászokni, hogy 2 van, nem akarnék vele vacakolni. A régi nevem elég hosszú volt, az új rövidebb, őrülök neki, hogy rövidebb, egyszerűbben megadható nevem van, nem bonyolítom a saját életem.
júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Arisztokratikus a második keresztnévtől? Ez jó volt, mehet a humor kategóriába

Egyébként meg minek a kettő, ha már most azon agyalsz hogyan fogod rövidíteni?

júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sokféle felmenőm van, mellékesen megjegyezve, igen: arisztokraták is. Nem mintha számítana egy teljesen más politikai rendszerben. 😂 És megjegyzem, a neofeudalizmus ötletét is mélyen megvetem.


Csak szépen hangzanak egymás mellett. Két rövid névről van szó, mind a kettő két szótag. Egyáltalán nem a kacifántos kategória.

Szívesen kimondom a kettőt, egyáltalán nem nyűg, csak érdekelt, hogy mire érdemes figyelni, ha két névvel él az illető.

júl. 28. 15:54
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
67%
Irigylem a problémáidat.
júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Készülj fel rá hogy hülyének fognak nézni ha valakinek elmondod ugyanazt amit itt leírtál...
júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A lőtéri kutyát nem érdekli, hány keresztneved van.

Olyankor szoktam csak megadni a második keresztnevem, ha valami szigorúbb azonosító eljárásra számítok amin bukhatok, tipikus példa a repjegy, ahhoz a teljes nevem adom meg ami a személyi igazolványomban van. Az ilyen eseteken (meg nyilvánvalóan a hivatalos ügyintézéseken) kívül kb sehol nem használom.

Amúgy semmi arisztokratikus nincs benne. :D

júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És mennyibe kerül egy ilyen névváltoztatás? Pénzbe, időbe?
júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!