Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a rövid nevekről?

Mit gondoltok a rövid nevekről?

Figyelt kérdés
5 betűs vezetéknév mellé 4 betűs keresztnév, vagyis összesen 9 betűből álló név. Így nagyon kis frappáns, de nem túl rövid? Adnátok második keresztnevet csak azért, hogy hosszabb legyen? Úgy elegánsabb lenne vagy nincs köze a név hosszához? Köszi.

júl. 20. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2 keresztnevű vagyok. Mondjuk tegyük fel, hogy Krisztina Anna vagyok és Krisztinának hívnak. Gyerekkoromban mindig zavart az, hogy rossz keresztnevet mondtak, Annának hívtak rögtön, rosszul írták le a nevem, Anna Krisztinát írtak vagy csak Annát, hogy ment az idő azzal is a névsorolvasásnál, hogy melyik nevet preferálom, a Krisztinát vagy az Annát, és hogy mivel Krisztina már van, de Anna nincs, nem akarok-e Anna lenni...

Ha gyerekem lesz egy db keresztneve lesz és nem érdekel, hogy így 5 vagy 22 betűből áll majd a neve.

júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

2 keresztnevet annak érdemes adni akinek átlag vezetékneve van (Kiss, Nagy, Balogh, Horváth, etc) és nem akarod azzal "különlegessé" tenni, hogy adsz egy darab nevetséges, szappanoperábol szedett keresztnevet. Akkor adhatsz két normális keresztnevet és könnyebb beazonosítani őt második keresztnévvel. Ha önmagában nem túl gyakori a vezetéknév, akkor felesleges.

+

Mai világban egyre nagyobb divat a gyereknek a 2 szülő vezetéknevét adni, egyre több így a hosszú vezetéknevű gyerek. Szerintem sokkal jobb egy rövid név, mint egy olyan amit egy levegővel ki se tudsz mondani.

júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha frappáns és jól hangzik, akkor jó. Nekem herótom van a dupla vezetéknév és dupla keresztnévtől. Apuka neve miért nem elég?
júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
77%
Nekem pont ilyen a nevem és tök jó. 5 betű vezetéknév, 4 betű keresztnév, van még egy hosszabb keresztnevem de azt nem használom, simán jó lenne nélküle. Nekem kifejezetten tetszenek a rövid, nem becézhető nevek.
júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Metionin, már annyiszor irtad, hogy nem becézhető a keresztneved, hogy már komolyan érdekel mi az.
júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
69%
Nem írom le, mert felismerhetnek róla de olyasmi mint az Adél, Alma, Inez, Ida, Réka stb., rövid és nem érdemes becézgetni.
júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én általában nem vagyok oda a rövid nevekért, de nálam igaziból inkább a szótagszám számít ilyen szempontból, úgyhogy főleg azokat érzem rövidnek, amelyeknek valamelyik vagy mindkét tagja egy szótagos. Ha két-két szótag mindkét név, az már nem olyan rövid, inkább átlagos.


Én hajlanék rá, hogy adjak még egy keresztnevet, de azért bizonyos esetekben talán inkább mégsem:

- ha a vezetéknév olyan név, ami keresztnév is szokott lenni

- ha az első keresztnév olyan név, ami vezetéknév is szokott lenni.

Szóval jóból is megárt a sok: a végén már nem tudnák, hogy most akkor Péter Miklós Máté, vagy Máté Miklós Péter, vagy mi is a sorrend valójában, meg hogy tulajdonképpen akkor a középső az még a vezetéknév része-e vagy az már egy keresztnév...

júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Noren1989 ***** válasza:
0%

Tóth Jànos.


Adja, ugye? 😢🤭😂😂😂🤡🤡🤡

júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%
A hosszától lesz elegáns? Az oszt' igen...
júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!