Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idős nőknek miért van...

Az idős nőknek miért van általában rövid haja?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 29. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azért, mert már kevés van nekik. Mint az idős férfiaknak.
2023. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Régen divat volt.
2023. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit olyan hagyomány jellege is van, meg ugye a haj szerkezete, külleme, állaga megváltozik, és az már nem olyan puha meg sima meg erős.
2023. ápr. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Abban a korban már általában inkább öregít a hosszú haj. A rövid fiatalosabbá tesz.
2023. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Nos, én világéletemben a hosszú haj híve voltam, és meg voltam róla győződve, hogy a rövid haj nagyon öregít. Ez így is van, de csak a fiataloknál. Idősebb korban már hülyén néz ki a hosszú haj. Én 40 leszek és feleannyi hajam sincs már, mint fiatalon, ezért feladtam és állig érőre vágattam. Sokkal jobban és többnek néz ki, és mindenki megdicséri. Szóval én például ezért. Pedig sosem akartam rövid hajat. de most már nem fogom hosszúra növeszteni többet, így sokkal jobb.
2023. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem véletlenül a “fiatalság (egyik) jelképe” a hosszú, dús haj. Egy idő után az emberek (nők, férfiak egyaránt) haja veszít az erejéből, dússágából, töredezik, vékonyodik, sok esetleg meg is ritkul, illetve megőszül. Ezért tetszik általában a férfiaknak a hosszú haj, hiszen azt sugallja, hogy az illető egészséges és fiatal, termékeny.

Idős korban sokaknak kevésbé esztétikus a haja, így inkább nem hagyják hosszan - röviden egyébként sokkal jobban meg tud erősödni, tehát jobban fog kinézni egy rövid, de dús, egészséges haj, mint egy derékig érő, de 3 szálból álló.

Ezenkívül jól írták előttem, a hosszú haj már nem is áll jól sok esetben az idősebb nőnek, mert kihangsúlyozza, hogy már nem olyan fiatalos a többi részük, ezáltal “öregít”.

2023. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Hülye berögződés.

A hosszú haj azt öregíti, aki elhanyagolja, vagy nem tudja normálisan kezelni. A rövid öcsifrizura, meg szoc reál frizuránál öregesebb nem nagyon létezik a nőkön.

2023. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Na jo, elarulom. Marmint magyaroknak ocsi-frizura, mashol csinos noies rovid, felhosszu haj. Az osz haj borzasztoan sprod. Teljesen mas. Nem nezne ki jol hosszun.
2023. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Eleve miért vágatják le szülés után olyan sokan mindenféle idióta indokkal?


Egy hosszú hajat gyors befonok, kész, a gyerek nem húzza, mert nem tudja, a félhosszú meg száll ide-oda, belemászik a gyerek marokkal, tépi, hullik, stb. :D

2023. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Az utóbbi mindenkinél más. Mindenkinek más a haja, az arca, a karaktere, a gondolatvilága...
2023. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!