Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Egyetemi evek az eleted...

"Egyetemi evek az eleted legszebb evei" Ti egyetertetek ezzel?

Figyelt kérdés
En mindig csodalkoztam mikor ezt olvastam vagy mondtak. Muszaki teruletre jartam, de azon kivul, hogy neha azert lehetett menni ide-oda szorakozni egyaltalan nem volt olyan huu de jo egyetemre jarni. ZH,beadando,vizsga tomkelege, meg hetvegen se tudtam lazitani, mert azon kattogtam hogyan tudok felkeszulni a kovetkezo hetre. Ti hogy eltetek meg az egyetemi eveket? Dolgozo emberkent speciel nekem sokkal jobb, mert 4kor kimegyek az ajton es utana azt csinalok amit akarok + a hetveget is arra hasznalom amire szeretnem. Nem utolso sorban penzem is van, ami egyetemistakent a nullahoz konvergalt :D

júl. 7. 10:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem egybevágott pár nagyon szép évem az egyetemista korszakom egy részével, de nem az egyetem miatt, hanem az első párkapcsolatom első évei miatt meg hogy előtte egy évvel kb. rendbe tettem magamat. Maga az egyetem nekem nem volt akkora élmény több okból sem - első években a gimnáziumi éveim alatti teljesítménykényszer miatti megkeseredés úgy kiütközött, hogy nagyon hangulatember voltam, nehezen tudtam kezelni a dühömet (nem emeltem kezet senkire, nem úgy értem), nihilista lettem, kiégtem, súlyos mentális problémáim lettek, először jött rajtam ki és életemben legdurvábban a depresszió. Nem volt igazán nagy baráti társaságom egyetem alatt, a régebbiek lemorzsolódtak, így ritkán jártam el szórakozni is, legalábbis az első két évben. És nem is büfé-ruhatárszak volt, hogy tanulás nélkül el lehetett volna tengeni-lengeni, és volt rengeteg undorítóan viselkedő tanár is.
júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Határeset.


Gimi utolsó két évében kezdtem magamra találni, és akkor éreztem magam végre igazán boldognak és jól is a bőrömben, és a szociális életem is pörgött, illetve sportjaimban is remekül teljesítettem. Ez a jó széria nem tartott ki sokáig, sajnos, bár azért meg talán inkább a Covid és az akkori szürreális elvárások okolhatóak.


Az online vizsgák alatt, egyetemen, úgy néztek ki a tesztek, hogy 1 oldalra 1 kérdést tettek, amire ha már egyszer válaszoltál, többször nem mehettél vissza. Csakis előre. A pontozás is szigorúbb volt, illetve az időhatár is. Volt olyan vizsgám, nem is egy, ahol 10-20 mp jutott egy kérdésre, amennyiben az összesre szerettél volna válaszolni. Alapból is izgulósabb voltam, szintúgy teljesítménykényszeres, így az az időszak nagyon nem tett nekem jót. Főleg, mert az első évem teljesen online ment, a 3. félév pedig hibridben, de az elvárások nem csökkentek sokat.

Mikor visszamentünk végre egyetemre, már erős szorongás volt bennem, és a depresszió jeleit is produkáltam. 4. és 5. félévben értem el a legdurvább mélypontom, ott már komoly depresszióm is volt, illetve addigra elhaltak a barátságaim is, szóval nem volt valami jó időszak. Utána viszont, apránként ugyan, de kezdett tisztulni is a helyzet, és szépen kezdtem visszatalálni a gimi végei magamhoz. Az az időszak viszont kifejezetten szuper volt; rengeteg egyetemi rendezvényen vettem részt, szervezői oldalról is, csoporttársakkal is nagyon jóban lettem, talán még barátságok is születtek és sokat fejlődtem, szóval végül szuperül zárult.

júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!