Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Egyetemi evek az eleted...

"Egyetemi evek az eleted legszebb evei" Ti egyetertetek ezzel?

Figyelt kérdés
En mindig csodalkoztam mikor ezt olvastam vagy mondtak. Muszaki teruletre jartam, de azon kivul, hogy neha azert lehetett menni ide-oda szorakozni egyaltalan nem volt olyan huu de jo egyetemre jarni. ZH,beadando,vizsga tomkelege, meg hetvegen se tudtam lazitani, mert azon kattogtam hogyan tudok felkeszulni a kovetkezo hetre. Ti hogy eltetek meg az egyetemi eveket? Dolgozo emberkent speciel nekem sokkal jobb, mert 4kor kimegyek az ajton es utana azt csinalok amit akarok + a hetveget is arra hasznalom amire szeretnem. Nem utolso sorban penzem is van, ami egyetemistakent a nullahoz konvergalt :D

júl. 7. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Abból a szempontból igen, hogy általában akkor van a legszabadabb és akkor kell a legkevesebb kötelezettséget vállalnod másokért.

Én is "tanulós" szakon voltam (és besülettel tanultam is), de nálunk sok terepgyakorlat volt, így sok helyen jártam Magyarországon, de párszor a határon túl is (ezek fakultatív gyakorlatok voltak). Nyáron ugye szabad az ember, akkor is sokat utaztam (nem drága utakra kell gondolni, hátizsákos-buszos-gyaloglós túrákra, de életre szóló élményt jelentettek)

Egyetemi évek alatt ezen kívül sokmindenben kipróbálhatod magad, sokféle embert megismerhetsz stb.

Nekem pl. volt egy klassz diákmunkám, amivel hivatásszerűen nem foglalkoznék, de akkoriban nagyon élveztem és szép színfoltja lett az életemnek.

Persze, nagyban függ attól, hogy állsz hozzá az egész korszakhoz.

júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát nekem nem volt az, de egyetértek, hogy sokaknak szép, bulizós időszak lehetett. Attól is függ, ki mennyire nehéz szakot választott, mennyit kellett tanulni, illetve mennyire volt jó a közösség.
júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Gyakorlatilag úgy lehetsz gyerek, hogy közben vehetsz sört meg cigit, a szüleid jobb esetben még támogatnak és alig vannak kötöttségeid. Én nagyon szerettem, de vissza azért nem mennék.
júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem volt az. Közgázra jártam, 90-es években. Beadandóval nem lehetett megúszni dolgokat, inkább úgy mondanám, hogy a beadandó volt a beugró ahhoz, hogy egyáltalán lehessen menni vizsgázni.

Nekem nem volt még csak szép sem, nem hogy a legszebb évek.

júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a középiskolás éveim voltak a legszebbek, abból is az utolsó 2-3 év a leginkább. (Harmadik, negyedik, ötödik osztály, amit ma már 11-12-13.-nak mondanak). Nagyon-nagyon jó volt az osztályközösség. Imádtuk egymást. Ahhoz képest az egyetem fasorban sem volt. Meg sem közelítette. Meg még nagyon jó volt az egyetem utáni első évek, az önálló lábra állás, a függetlenedés első évei az első szárnypróbálgatások. Amikor megszabadultam az iskolai kötelezettségektől (és helyükre léptek a munkahelyi kötelezettségek :D), de valahogy az mégis sokkal édesebb volt.
júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lettem étkezési zavaros, depressziós - súlyos családi problémák miatt -, kétszer majdnem meghaltam az étkezési zavaromban...


Ja, életem évei :D

júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Én is nehéz, mérnöki szakra jártam a BME-n, a csodálatos gimis évek után hatalmas pofára esés volt az egyetem. Gyűlöltem minden percét, konkrétan már attól gyomoridegem lett, ha felért a vonat Budapestre. Az elején persze buli volt, hogy megkezdődik egy önálló életszakasz a fővárosban, de ez az izgalom kb.1-2 hónap után véget is ért, jöttek a ZH-k, beadandók, vizsgák, esélye és ideje sem volt az embernek igazán jól érezni magát.

Ugyanakkor voltak ismerőseim, akik más egyetemen/szakokon (pl.:BGE) a vizsgaidőszak pár hetét leszámítva egész évben tudtak bulizni, menni ide-oda. Akkor kicsit megbántam, hogy én nem ilyen szakot választottam, de ma már nem.

Összességében nem értek egyet a fenti kijelentéssel, sőt.

júl. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat mindenkinek!
júl. 8. 07:01
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
Család és munka mellett jártam, így nemigen mondhatom ezt el.
júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!