Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyivel jobb irodai munkásna...

Mennyivel jobb irodai munkásnak lenni, mint fizikai munkásnak?

Figyelt kérdés
Az irodai munkást nem öli meg a munka. Akárhányszor látok ilyeneket mindig látom, hogy kényelmesen a kávéjukat iszogatják, kényelmesen(nem sietősen) sétálnak egyik irodából a másikba, kényelmesen elszívják a cigijüket. Míg pl. a boltosakat nem látom pihenni.
jún. 18. 15:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én azt láttam mindenhol, hogy a fizikai állomány többletmunkájának minden percét elszámolják. A szellemi dolgozóknak pedig feladataik és határidőik vannak, és senki nem törődik vele, meg lehet-e csinálni, két helyen kellene lenniük egyszerre, túlórát nem számolnak el, kivenni sem lehet, szabadság idején nem gondoskodnak helyettesről. Ha valami eszköz vagy anyag nincs a munkához, a fizikai munkás széttárja a kezét. Ha az irodistát akadályozza bármi, nem érdekel, óggya meg.

Voltam irodai munkán, felelősségteljes munkám volt, 20%-kal kerestem többet. Most takarítok, nem szakadok meg. Igaz, 5-re járok, a takarítószeres raktárban eszem, de nem pörög fel a szívverésem, ha a telefon meglátom, ki hív.

jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

"a fizikai dolgozó tartja el az irodai munkást is"


Aha... hónap vicce.


Lehet újat mondok, de a világ és munka működése összetett dolog. Egyik sem "eltartja" a másikat, hanem mindenkinek megvan a maga feladatköre amit el kell látnia ahhoz, hogy a rendszer működjön.


Ha odaviszek egy üres telekre 2-300 fizikai dolgozót, abból nem lesz épület. Ha az "irodai dolgozó" megtervezi, megrajzolja a kiviteli terveket, a "műszaki" kolléga pedig elmagyarázza a fizikai dolgozónak, mi is a feladat, akkor fog működni a rendszer.

jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
77%

#22 Én is hasonlóan látom akár nálunk is.


A fizikai dolgozóknál eleve megvannak az "ökölszabályok". Hogy párban legyenek, vagy hárman. Na irodában ez nincsen, simán rád tolják 2-3 ember melóját aztán oldd meg ahogy akarod. Közben nekik el van számolva minden perc túlóra, amit nem sajnálok tőlük. De közben az irodai dolgozótól elvárják, hogy határidőre legyen kész akkor is, ha a hétvégéje megy rá.

jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
22%

"a fizikai dolgozó tartja el az irodai munkást is"



Aha... hónap vicce."


Lehet mondani hogy ez csak proli hőbörgés de sajnos van benne igazság, mert tapsztaltam.


Tartanak egy csomó ilyen semmirekellő "menedzsert" akik vezetik a dolgozókat. Míg a dolgozónak fixen egy szünete van, azt is blokkolni kell azon kívül nyilván munkálva tölteni a munkaidejét, a menedzser minimum óránként szaladgál ki cigizni, kávézni, meg csocsó a játékszobába. Néhány napi ügyeletet leszámítva nincs fix jelentléti ideje, csak az óraszámának kell meglennie. Fogja magát, haza megy csomagfutárt várni, vagy az ügyeit intézni. Semmi haszna, semmi jelentősége hogy ott van-e vagy nem. Ha a dolgozó egy két évet már lehúzott ott, és szereti, érdekli, akkor fejből magától megcsinál mindent amiről a menedzser dirigál hogy hogy kéne, de amúgy segghülye fingja nincs hozzá, csak elméletben, mert sosem csinálta csak dirigált róla. Általában azt is szarul szervezi le, nem kommunikál más vezetőkkel, így ez is a dolgozóra marad. Munkájuk annyi, hogy ha 6-ból 3-at kirugnának akkor 3-an is simán meg tudnák csinálni 6 munkáját, max nem lenne annyi cigi meg kávé szünetük, de nem szakadnának meg. Annyira laza a munkájuk, hogy az egyik legtöbbre tartott legtapasztaltabb ilyen pali egy hót súlyos alkoholbeteg, sokszor látod hogy egész nap csak teljesen szétcsúszva vegetál az asztalánál meg olyan seggmnásnapos.


Szóval igen, lehet van ahol csak a buta tanulatlan fogatlan proli hiszi, hogy a szellemi dolgozó nem csinál semmit csak lebzsel, de sajnos ennek a hiedelemnek azért lehet valós alapja is...

jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

24-es:

Nagyon rosszul végzi a dolgát az a vezető, aki nélkül megállna a cég tevékenysége. A cégnek akkor is tovább kell mennie legalább egy-két hónapig, ha egy reggel valamelyik semmirekellő menágert összelapítják egy autóbalesetben.

Nyilván ettől még bőven csinálnak hülyeséget. Nálunk például olyan napra tettek képzést, amiből még vizsgázni is kellett, amikor zárások folynak, többnyire még túlóráznak is (természetesen ingyen).

jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

24# Te szimplán szar helyen dolgozol. Én vagyok az egyik előző fizikai dolgozó, én is óránként megyek ki cigizni, úgy, hogy le sem kell dolgozni a szünetünket, 8 órát vagyunk bent, nem 8 és felet, de szerintem 45 percet simán töltök dohányzással, ha nem többet. A kutya nem szólt még érte soha. Persze nyilván ez már az extrém lazaság, a legtöbb helyen azért betartatják, hogy inkább 2 óránként menj ki, meg most nálunk kevés a munka, majd ősszel indul be, akkor persze magamtól nem fogom kint tölteni a fél napot, nem kell miatta szólni.

Munkaidővel ugyanúgy rugalmasak velünk is. Ma két kolléga is hamarabb lelépett, hogy hazaérjenek a meccsre. Ledolgozzák valamelyik nap.


Irodai melóból is tudok neked olyat, ahol home officeban nem mehetett el pisilni sem az illető, csak ha kicsekkolt szünetre, mert annyira aktívnak kellett lenni a 8 óra alatt, hogy olyan nincs, hogy két percig nem történik semmi. :D És ott szigorúan nézték, hány percet vettél ki.

jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
#24 Mondjuk a menedzserek pont nem a fizikai munkást, hanem az irodai dolgozó állományt irányítják/hajtják.
jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!