Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyivel jobb irodai munkásna...

Mennyivel jobb irodai munkásnak lenni, mint fizikai munkásnak?

Figyelt kérdés
Az irodai munkást nem öli meg a munka. Akárhányszor látok ilyeneket mindig látom, hogy kényelmesen a kávéjukat iszogatják, kényelmesen(nem sietősen) sétálnak egyik irodából a másikba, kényelmesen elszívják a cigijüket. Míg pl. a boltosakat nem látom pihenni.
jún. 18. 15:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Stresszesebb lehet sokszor. Attól függ milyen munkakör. Az, hogy számítógéppel dolgozol rengeteg mindent jelenthet. Mihez hasonlítunk mit? Ugyanez a fizikai munkáknál. Kint dolgozol a szabadban, vagy bent egy épületben? Mi számít fizikai munkának? Rendőr, autószerelő, segédmunkás? Mindenkinek mások a preferenciái. Van az a klisé, amikor az üzletember kinéz az irodából és látja a kertészt és azt gondolja, inkább csinálnám azt a munkát, a kertész meg benéz a fűtött-hűtött irodába és azt gondolja bárcsak én is bent dolgoznék.
jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem olyan ciki,mint pl egy gyárban robotolni. Szerintem az olyan megalázó.
jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd, hogy a céges irodai meló egy babarózsaszín álomvilág.
jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Màs a kettő. Fizikai munka és fizikai munka között is annyi különbség van mint irodai munka és irodai munka között.

Fizikai munkàból van olyan ahol meg kell szakadni, sokszor az adott időjàrás viszontaksàgai ellenére. Testedet tönkreteszi, rövid és hosszú tàvon is fàjdalmakat okoz, és megbetegít.

És létezik az a fizikai munka aminek soràn sétàlgatsz, méricskézel, ellenőrzől dolgokat, nem terheled le magad, gondolatod szabad. És létezik az a fizikai munka is ahol monotonon szereled a terméket, ragasztgatod a cimkét, de ràdiót, podcastet hallgathatsz, kezed jàr de elméd pihen vagy érdekes gondolatokat barangol.


Irodai munka ugyan ez. Van az az irodai munka amikor túlterhelten nem làtsz ki az emailek közül, mindenki veri az asztalod mikor lesz màr kész az adott feladat. Hazaviszed de az sem elég, és a szàmonkérés lebeg a fejed felett non-stop. És van olyan irodai munka is ahol egész nap sorozatozol, netezel. Nap közben sétàlsz egy kört a vàrosban.

jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal. Álom meló. Én dolgoztam előtte raktárakban, óvodában is (az durvább volt, mint a rakodós munka), és hát nagyon szuper az iroda, egyenesen fantasztikus. Légkondi, cafeteria, mindennel fel van szerelve a cég, szép környezet, fontosnak tartanak, megbecsülnek. Késel 20-30 percet, nincs belőle semmi, nincs cs*szegetés úgy általánosságban. Udvariasak az emberek.
jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok. Szerintem állami cégeknél vagy kis cégeknél azért más.
jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én most irodában dolgozom, de sokkal jobban hiányzik mikor segédmunkás voltam egy kőműves mesternél.
jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
8%

"Nem olyan ciki,mint pl egy gyárban robotolni. Szerintem az olyan megalázó."


Ciki vagy nem, sok gyárimunkás jóval jobban keres mint az alacsony hozzáadott értékű irodai tintanyaló.


Virtuskodásból nem lehet befizetni a számlákat, meg felnevelni a gyereked.

Láttam én már diplomás embert kézi anyagmozgató békát húzni.

jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%
2es vagyok,ne vegyétek magatokra,nem a munka ciki,hanem én most fizikai munkás vagyok,es nekem rohadtul az. Sokkal tobbnek ereztem magam,mikor irodista voltam.
jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam fizikai meg irodai munkás is.


Mondjuk olyannak akinek esélye sincs irodai munkába kerülni, nem is akar, mert nincs végzettsége, és szerényebbek a szellemi képességek, annak lehet kunszt ha azt mondod hogy irodai munkás vagy. Miközben én irodába kerestem garantált bérminimumot, ő meg szürkefoglalkoztatásba havi 5-600ezret.

jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!