Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy irodai ügyintéző és egy...

Egy irodai ügyintéző és egy titkárnő között mi a különbség? Mennyivel keres többet egy irodai ügyintéző egy titkárnőnél? Érdemes lenne maradnom egy évet pluszba, hogy irodai ügyintéző legyek?

Figyelt kérdés
Szakgimnáziumban vagyok. Érettségi +szakma (titkárnő). Ha ott maradok érettségi után egy évet OKJ-s képzésen, akkor lennék irodai ügyintéző. Szerintetek megérné ott maradni +1 évet? Az irodai ügyintéző miben másabb, mint a titkárnő és mennyivel keres többet?

#OKJ #szak #iskola #szakma #titkárnő #Irodai ügyintéző
2020. jún. 29. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, érdemes maradni.
Nem, menj érettségi után dolgozni.
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Feltételezem, hogy egy irodai ügyintéző már több érdemi munkát is el tud végezni, tehát nem csak kávét főz, meg leülteti az ügyfeleket, hanem kisebb ügyintéséket is rá lehet bízni...

Ezt csak feltételezem, azt nem tudom, hogy az oktatás milyen, de ha hozzám irodai ügyintéző jelentkezne, megkérdezném, tud-e diktálás után gépelni, postai- és egyéb hivatali ügyintézéshez ért-e, telefonon tud-e hivatalos ügyekben kommunikálni, stb.

2020. jún. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezeket a munkákat ezerféleképpen hívják, kb. teljesen mindegy melyiket tanulod, mert kezdőként úgyis recepciós/adminisztrátor munkakörbe kerülsz, innen akár egy irodavezető szintjéig is feltornázhatod magad. Az irodavezetők már komplex feladatokat is megoldanak, üzemeltetik az irodát, szerződésekkel foglalkoznak, stb.
2020. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol dolgozik és mi a feladata. Tök mindegy, hogy hogyan hívják. Nem kell hozzá ilyen OKJ képzés sem. Sokan érettségi után jelentkeznek ilyen munkára.

Kell hozzá normális kommunikációs képesség, helyesírás, office programok használata. Régebben gépírás is kellett. Esetleg mindez idegen nyelven is.

Ezért nem érdemes még egy évet maradni.

2020. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még jobb, ha valaki mondjuk jogi asszisztens, mert ő már tényleg érdemi munkát is tud végezni.
2020. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy folyékony angol + érettségi többet ér mit az okj, ha nem megy az angol. Mégegy nyelvvel pláne. Szóval én inkább nyelvtanulásba fektetném a +1 évet. Ugyis munkahelyfüggő aztán mit kell csinálni egy ilyen poziban. Van ahol tényleg csak "fénymásolás meg kávéfőzés", van ahol meg az angol nyelvű szakmai pályázati beszámoló megírása is a titkárnő/ügyintéző dolga a főnök szerint...
2020. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem érdemi különbség nincs a befutható karrierben. Mindenhol máshogy hívják ezeket a pozíciókat, más a feladatkör, de nagy az átfedés.

Max azért érdemes elvégezni, hogy egy fokkal könnyebben vághass neki a nem túl fényes karriernek.

2020. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Ezért felesleges okj-t tanulni. Inkább nyelvet tanulj, plusz egy másik szakmát, mert ügyintéző lehetsz sima érettségivel is, a leendő munkahelyen úgyis betanítanak az ottani folyamatokra.

A titkárnő kicsit személyesebb, mert ott már a főnököd magándolgait, is össze kell hangolni a céges dolgaival, illetve olyan szinten kell összekészíteni neki a dolgokat, hogy elég legyen átfutnia, aláírnia.

2020. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!