Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyivel jobb irodai munkásna...

Mennyivel jobb irodai munkásnak lenni, mint fizikai munkásnak?

Figyelt kérdés
Az irodai munkást nem öli meg a munka. Akárhányszor látok ilyeneket mindig látom, hogy kényelmesen a kávéjukat iszogatják, kényelmesen(nem sietősen) sétálnak egyik irodából a másikba, kényelmesen elszívják a cigijüket. Míg pl. a boltosakat nem látom pihenni.
jún. 18. 15:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk mobbing, egymás utálata megy, fúrás van, ajtóban állva lesik késel e egy percet, ebédszüneted sem lehet, csak a vezetőknek, ott ártanak ahol tudnak, mindent a nyakadba sóznak dolgozni amihez köze sincs a munkakörödnek azt is, nem fizetnek jol egy gyári mekos tobbet keres meg egyebek.


Ja de van légkondi es azon megy a marakodás hogy egyik nem engedi bekapcsolni leuralja a folyosót, másik relax zenét hallgat egesz nap amibe bele lehet örülni a nap végére, valaki azert utál mert energiaitalt iszol nem vizet, meg ilyenek.


Ugyanolyan vagy nagyobb parasztok irodákban az emberek mint akár a közmunkások.

jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

@17:31


Ez igaz, nálunk két koedukált wc fülke volt, aztán ment a hiszti a csajoktól hogy a férfiak lehugyozzák az ülőkét, közbe meg valamelyik prosztópicsusz spriccelt mindig mindenhova, amelyik nem ült rá az ülőkére, csak fölé gugolt. Meg úgy hagyták ott a wc-t hogy tiszta menzesz volt az ülőke. Ezek ilyen húszon éves viszonylag decensnek tűnő fiatal hölgyek voltak.

jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%

Egymagam vagyok egy elég nagy, komfortos irodában. Van légkondim, ami az egesz épületben ritkaság sajnos, elég nagy szégyennek is tartom, hogy nincs több. Nem esz meg az ideg.


Ellenben a fizikai melósokkal, akik nyomorultak ebben a melegben is rohangálnak, izzadnak, cipekednek, stb. Az igazi kinti melósok, akik meg terepen vannak télen-nyáron, ha nem vigyáznak, még bőrrákot is kaphatnak.

jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az irodai munkást nem öli meg a munka"


Nyilván ha ezt előre kijelented, akkor nincs miről beszélni...


"kényelmesen a kávéjukat iszogatják, kényelmesen(nem sietősen) sétálnak egyik irodából a másikba, kényelmesen elszívják a cigijüket"


Most hogy kellene ezt csinálni? Minek rohanjanak? Hozzátenném a boltosok is kényelmesen szívják a cigijüket, vagy kényelmes szüneteket tartanak. Önkiszolgáló kasszáknál is azt látom, hogy nem erőltetik meg magukat, 5 percig állok ott, várva, hogy befejezze a csevegést, én meg vihessem azt az egy sört.

jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, még az építőipar sem a régi, hogy ez jó, vagy rossz döntse el mindenki maga. Voltam egy épületet felmérni, beszéltük a megrendelőmmel, hogy 4 óra után már csak az ő emberei voltak a munkaterületen. 10-re odamentem akkor mindenki kint kávézgatott, kényelmesen elmentek ebédelni, senki nem rohant a munkával. 3 körül meg elkezdtek szállingózni el. Szóval ott sem a régi világ van, hogy reggel 7-től este 5-6-ig munka.
jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
#4 És hogy fokozzam, az általad leírtak még egy-egy munkakörön belül is megvannak. Nekem is vannak hetek amikor estig bent vagyok, határidőre dolgozom, nem győzöm végezni a munkát. Máskor marad a sorozatnézés és városban sétálgatás. Ez ilyen.
jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én fizikai munkát végzek, és a nap nagy részében kényelmesen sétálgatok, bármikor kimehetek cigizni, kávézni, pisilni, fix bérben vagyok, nincs semmiféle teljesítményes hülyeség, feltételekhez kötött bónuszok és társai. Munkaidő vége előtt öt perccel kiesik a munka a kezemből, 16:00 vagy 18:00-kor már csekkolok ki és megyek haza. Így is el van végezve a munka, nincs panasz.


Egyáltalán nem fizikai/irodai munka függő a dolog, hanem munkahelyfüggő, hol mennyi munka van, milyen a vezetőség hozzáállása dolgokhoz, stb.

jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
17 vagyok, ja, klímánk is van.
jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%
Csak azt felejtitek el hogy a fizikai dolgozó tartja el az irodai munkást is
jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

" Hozzátenném a boltosok is kényelmesen szívják a cigijüket, vagy kényelmes szüneteket tartanak."


Már ahol.


Amelyik vállalatnál én dolgoztam, ott nincs külön "cigiszünet" van egy 20 perces kajád, amibe bele sűríted az evést, meg aki dohányzik azt, aztán blokkolsz vissza, mert minden perc késés után az automata rendszer pörgeti a fizetéslevonást.

jún. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!