Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy csődtömegnek...

Mit tegyek? Egy csődtömegnek érzem magam, úgy érzem, csak csalódást okozok mindenkinek.

Figyelt kérdés
Érettségiző lány vagyok. Sajnos nem sikerültek túl jól. Négyesek, ötösök lettek, de ahhoz nem elég, hogy felvegyenek arra az egyetemre, ahova jelentkeztem(pécsi jog), maximum fizetősre. Gimi alatt is négyes, ötös tanuló voltam, matekból sajnos hármas. Azért lett volna jó, ha felvesznek arra az egyetemre, mert talán a memóriám az egyetlen erősségem(bár most elbizonytalanodtam).Semmire nem vagyok valószínűleg alkalmas, a szókincsemmel állítólag nincs gond, de sajnos nem rendelkezem megfelelő kommunikációs készséggel, nem vagyok magabiztos, talpraesett, gyakorlatias, és elég félénk is vagyok. A megfelelő nyelvtudásom sincs meg, az emelt angol érettségim egy gyenge négyes lett, nyelvvizsgám nincs. Töriből voltam a legjobb eddigi tanulmányaim során, de abból is egy csalódás volt az érettségi. Jelen pillanatban nagyon ostobának, értéktelennek és kudarcosnak érzem magam.A szüleim rengeteget segítettek, kikérdezték a tananyagot, magán tanárokhoz járattak,belőlem pedig mindezek ellenére ez lett. Én készültem, tanultam rendesen, de érettségin teljesen rosszul értelmeztem a kérdéseket, illetve semmi lényeglátásom nem volt. De nem csak a tanulás, hanem egyéb területeken is sikertelennek érzem magam. A szociális életem szinte egyenlő a nullával(Asperger szindrómás vagyok) , összesen 3 barátom van, akiket már gyerekkorom óta ismerek, de ők jelenleg távol vannak tőlem.Próbáltam barátkozni, de soha nem sültek el jól. Nagyon különös érdeklődési köreim vannak, és sajnos kényszert érzek arra, hogy azokról beszéljek. Könnyed, hétköznapi csevegésre alkalmatlan vagyok. Összegezve tehát, bolond vagyok,gyenge képességű is, és ráadásul szerintem csúnya is.A két nővérem közül mindegyik sikeres, egyikük már orvosként dolgozik, a másik most szerzi a jogi diplomáját. Nekik minden sokkal könnyebben ment, ők sose akasztották ki ennyire a szüleimet, mint én.A szüleim sosem kezeltek engem megkülönböztetve a nővéreimtől, de ezen az érettségin nagyon elkeseredtek. Szeretnek, de szerintem titkon mindig is egy csalódás voltam számukra. Állandóan volt velem valami gond, pedig szándékosan sosem akartam semmi rosszat tenni. Amikor például próbáltam barátkozni az iskolában, az egyik osztálytársam olyan szinten tolakodónak érezte, hogy folyton beszélgetni akartam vele az érdeklődési köreimről, hogy felnyomott az ofőnknél zaklatásért. Nekem nem szólt arról, hogy zavarom, én pedig magamtól nem jöttem rá. Természetesen ezidő alatt is mellettem állt a családom. Konkrétan minden támogatást, illetve minden sikert, minden jót, ami valaha is ért ebben az életben, azt nekik köszönhetem. Mit tegyek? Hogy hozzam helyre, amit elrontottam? Egyáltalán van bármi esély arra, hogy helyrehozzam?

jún. 18. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Irritáló, émelyítő ez az önsajnálat. Még ha meg is buktál volna, egy év alatt kijavítanád, közben új élményekkel gazdagodnál. De erről szó nincs, mert messze az átlag felett teljesítettél. Erre Te úgy beszélsz, mintha minimum 40 lennél érettségivel.


Szeretném azt hinni, hogy csak trollkodsz, de sajnos tudom, hogy vannak ilyen emberek.

jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, kedves válaszoló, de félreérted a helyzetet. Nekem ez az egy utam lett volna, erre ezt is elrontottam.
jún. 18. 14:10
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Honnan tudod, hogy ez az egy utad lett volna?


És ha így is lenne, mi akadályoz meg benne saját magadon kívül?

jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Négyesek, ötösök lettek" Ez jó eredmény.

"Semmire nem vagyok valószínűleg alkalmas" Biztos, hogy rengeteg mindenre alkalmas vagy.

"nem vagyok magabiztos, talpraesett, gyakorlatias, és elég félénk is vagyok" Ez sok fiatal lányra igaz.

". A megfelelő nyelvtudásom sincs meg, az emelt angol érettségim egy gyenge négyes lett," Még sok időd van ezen javítani.

Fiatal vagy, még rengeteg lehetőséged van.

Esetleg profi pályaválasztási tanácsadó? Nem tudom, Aspergereseknek mi lehet jó, de ő biztos tudja.

jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

"Nekem ez az egy utam lett volna"


Lóf@szt.


"A megfelelő nyelvtudásom sincs meg, az emelt angol érettségim egy gyenge négyes lett"


Az nem is rossz. De senki sem mondta, hogy nem fejlődhetsz tovább. 18 évesen nekem a középszintű lett 4-es. 23 évesen meg már tárgyalóképesen beszéltem angolul, pedig nincs túl jó nyelvérzékem.

jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na erre tanitanak a sulik hogy sehova nem vagy jo.

Es igy keresnek munakhelyet is akik végeznek.

jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

"szókincs, kommunikációs készség, nem vagyok magabiztos, talpraesett, gyakorlatias, és elég félénk is vagyok. A megfelelő nyelvtudásom sincs meg...":

Ez mind-mind olyan készség, ami fejleszthető, képezhető vagy. A magabiztosságot sporttal lehet fejleszteni.


"Nagyon különös érdeklődési köreim vannak...": Ezzel sincs gond, mert A, e mentén elindulhatnál, képezd ezen témakörökben magadat és pl.: vállalkozást indíthatnál vele kapcsolatban; B, érdemes a neten körülnézni, hogy vannak-e ezekben a bizonyos érdeklődési körökben csoportok, egyesületek, amikbe bekapcsolódhatnál.


Nyugi, jó vagy úgy, ahogyan vagy: mindenki jó/rossz valamiben, csak indulj el egy úton.

jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
28%

"Semmire nem vagyok valószínűleg alkalmas"

Aha. Csináltál valaha is valamit?

jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Aspergeresként és önbizalomhiányos emberként, alacsony kommunikációs készségekkel hogyan jutott eszedbe JOGI EGYETEMRE jelentkezni?


Jobb lenne, hogyha egy olyan területet néznél ki magadnak, ahol kevésbé van szükség ezekre a skillekre, elmehetnél pl adószakérő, könyvelés, stb. irányba.

jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es, az egyik legjobb jogász akit ismerek aspergeres. A kérdező pedig ráér fejleszteni az önbizalmát, remélhetőleg az egyetem alatt lesz ideje kivirágozni.
jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!