Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A jogom van hinni a hülyeségbe...

A jogom van hinni a hülyeségben meddig terjed?

Figyelt kérdés
Szóval. Mostanság többször hallottam ezt különböző témák kapcsán. Hol kezdődik a sületlenségeknek, őrült fantazmagóriáknak, abszurd agyszüleményeknek az a foka, ami ellen már joga/kötelessége küzdeni az ép eszű embernek. Pls ne a kötelesség szót ragozzuk, ami tudom, hogy túlzás.

2024. jan. 19. 10:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%
Valami baj van a toronyban, ha jognak, meg kötelességnek érzed mások gondolatait felülírni. Miért foglalkoztat ilyen beteges mértékben, hogy más miről mit gondol?
2024. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg, mint bármilyen jog: amíg másnak nem ártok vele.
2024. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell küzdeni senkiért. Mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar.
2024. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

1: köszi, hogy végigolvastad a kérdést… most nem arra voltam kíváncsi, hogy normális vagyok-e, mert tudom, hogy az kizárt, erről ennyit.


2: köszönöm a normális választ. Így gondoltam kb.


2 és 3: de mi van, ha az a tévhit, amiben ő hisz, másnak árt? Vagy általában ártalmas? Mondjuk oltásellenesség pl.

2024. jan. 19. 10:45
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
4. Az oltásellenesség nem ártalmas senkire, mindenkinek joga van eldönteni mit szúrjanak belé! Csak úgy mondom, hogy a barátnőmet miután beoltották lebénult és azóta is leszázalékolt rokkant! És az orvosok be is látták, hogy valóban az oltás okozta!
2024. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Kulcsfontosságú szempont, hogy attól, hogy te hiszel valamiben, még nem biztos, hogy úgy van. Ugyanez igaz az oltásellenesekre és a nem oltásellenesekre is. Az érdemi vita ott kezdődik, hogy meghallgatom a másikat, megnézem a forrásait és ha valóban helytelen, akkor saját forrással alátámasztom a miértjét. De megtisztelem azzal, hogy megnézem a saját forrását, mert lehet én tévedek. Csakhogy amit én is látni szoktam, van egy berögzült tudat és abból nem enged, aki nem akar. Értelmes beszélgetésből személyeskedés lesz, annak ellenére, hogy az "oltásellenes" forrásokat hozott fel. Senkinek nem árt azzal, hogy a saját véleménye mellett kiáll és érvel is. Ugyanezt csinálja a nem oltásellenes is.
2024. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
5: ebben nem értünk egyet (mármint hogy senkire nem ártalmas az oltásellenesség), de mindegy, most nem ez a lényeg. Ez különben is csak egy példa volt.
2024. jan. 19. 10:59
 8/31 A kérdező kommentje:

6: értem, és általánosságban teljes mértékig egyetértek veled. Ugyanakkor léteznek bizonyítottan (tudományos értelemben) megcáfolt elméletek, és ha arra alapozza valaki az érvelését, akkor egészen biztos, vagy legalábbis ahhoz közelítően valószínű, nincs igaza.

Az oltásellenesség (ami természetesen csak egy példa) azért veszélyes, mert így pl eltűnt betegségek újra terjedni kezdhetnek pl életkoruk miatt nem beoltottak között (lásd kanyaró járvány Romániában). Plusz sokszor gyerekekről döntenek a szülők, és akkor már nem ők azok, akiket közvetlenül érint.

2024. jan. 19. 11:05
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar. Gondolati szinten az ellen küzdhetsz, ami ellen csak akarsz. Szerencsére, gondolni még szabad…

A gond akkor kezdődik, amikor valaki olyan dolgokról kezd véleményt alkotni és hangoztatni, amik valamilyen formában kellemetlennek minősülnek az adott korra jellemző, elsősorban politikailag „pc-nek minősített” vélemények kapcsán.

Eseménysorozatban ez így néz ki: Utánanézel valaminek, teszel egy megállapítást, a véleményed eljut egy olyanhoz, aki nem ért veled egyet, elindul az érvelgetés, és amint az egyik fél kifogy az érvekből, akkor megbélyegzi a másikat valamilyen kifejezéssel. Ebben még nem is ez az utolsó rész a legszomorúbb, hanem az, hogy a végén még az is szokott kikerülni „győztesen”, aki a gyenge érvei miatt azokból előbb kifogy, így a megbélyegzés eszközét választja.

Pl. hiába mondasz valamiről igaz megállapítást, amit ész érvekkel is alá tudsz támasztani, ha egyből azt mondják rád, hogy te biztos rasszista vagy, biztos homofób vagy, biztos náci vagy, biztos antiszemita vagy, biztos szexista vagy, biztos soviniszta vagy, biztos kirekesztő vagy, biztos stb. (mindenki gondoljon ide még olyat, ami eszébe jut) vagy. Az egészben az a legszomorúbb, hogy az ilyen és ehhez hasonló kifejezések valahogy ütik még a józan ész alapú érveket is. 😢

2024. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

9: igen, plusz ettől inflálódnak ezek a kifejezések, és ha vki tényleg rasszista/homofób stb, és joggal lehetne használni ezeket a szavakat rá, akkor is elveszíthetik a súlyukat. Mit gondolsz erről?

Egyébként olyat is hallottam, hogy vkik egy vita elején leszögezik, hogy a “náci kártya” kijátszása esetén automatikusan elveszíti vki a vitát.

Szóval akkor azt leszögezhetjük, hogy addig terjedhet annak a joga, hogy higgyünk a hülyeségben, amíg azzal másnak nem ártunk. Szóval az marad a kérdés, hogy mikor kezdődik az, hogy másnak ártunk vele? Konkrét személynek, vagy elvontabb szinten?

2024. jan. 19. 11:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!