Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha 35 éves...

Mi a teendő, ha 35 éves koromra már elértem mindent, amit akartam?

Figyelt kérdés

Van egy okos, szexi, házias feleségem, saját modern, nagy házam, új autóm, mind hitelmentesen, jól fizető, stresszmentes munkám, ahol a fizetésem nulla erőfeszítéssel is infláció felett emelkedik. A hobbijaimra sem látom már értelmét költeni, mert mindenből felsőkategóriás eszközeim vannak, új hobbira meg már nincs időm.

Ez mind szép és jó, abszolút boldog vagyok, de demotivált, ami korábban nem fordult elő. Persze a 3 hálószobás házam helyett lehetne 8 hálószobás, meg a 20 milliós autóm helyett 50 milliós, de ezeken csak mosolygok, nem hoznak lázba.

Aki volt hasonló helyzetben... Hogyan tovább?


2023. nov. 19. 20:38
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
87%
A valóság sajnos az, hogy semmit nem értél el. Tudod, hogy te ki vagy?Amiket felsoroltál eszközök. Szerinted majd ha körbeállják a sírodat azt fogják mondani, hogy "de kár érte, milyen szép autója, meg háza volt"?
2023. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
34%
Élet közepi válság a neve. 35 évesen talán a családalapítás elég jó új cél lehetne. Elég hosszútávra le tudna kötni :D
2023. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

Nem kétlem, hogy van feljebb, tudom, látom, hogy bőven van, mivel innentől már szinte exponenciális a ranglétra, a határ a csillagos ég. Nem ez a gond, hanem az, hogy az már nem igazán hoz lázba, de ezt már írtam is. Lehetne palotám ház helyett, de nincs szükségem palotára, sosem vágytam rá.

Gyerek valóban nincs, tervben sem igazán. Az öröklés miatt mondjuk fordult már meg a fejemben, de kb ennyi.

2023. nov. 19. 21:49
 24/60 anonim ***** válasza:
16%

Most akkor johet sorban a 3 pulya.

Esetleg utazzatok el Tahitire.

2023. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
87%
A házias feleséged nem hiányol?
2023. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez igaz, akkor tök jó. Azt is lehet, hogy új dolgokat kezdesz felfedezni, inspirálódni, hátha találsz valami ami új hobbivá, vagy új munkává válhat. Esetleg elmenni valamilyen önkéntes munkára, megismerni más életeket...
2023. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy igaz. Egy sikeres, gazdag, full boldog embernek, aki ilyen körökben is mozog, nincs szüksége arra, hogy random Gyakorizóktól kérdezze meg, hogy mit csináljon az életével. Ez most megint az egyik hangulatkeltő troll. Mert működik, most itt el fog kezdeni mindenki izélni, hogy mert a szegények, meg miért nem ezt vagy azt csinál. Páran egymásnak esnek. Megy a vita.


Pont ez a kérdező célja.

2023. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
0%

Hátizé.. Elolvastam a kérdésed és csak csóválom a fejem.


Amit te leírtál, az mind csak pénz. Ez volt a célod? Nem csoda, hogy megfeneklettél.

Oké, az asszony az nem pénz, az jó cucc, tölts vele minél több időt:)


Azt írod a hobbidra már nem akarsz töb bpénzt költeni. Miért, a hobbi arra van, hogy költsünk rá, nem azér,t hogy... csináljuk?

Úgy gondolod elértél mindent a hobbidban? Nem a felszerelésre gondolok, hanem magára a hobbira. Ha pl a vadászat a hobbid, és van már mindenféle vadász-felszerelésed.... de vadásztál már mindenféle helyen? Mert nem a felszerelés teszi a hobbit, hanem az űzése.


A tipikus példája vagy annak, hgoy a pénz nem boldogít. A tárgyak megszerzése és birtoklása az, ami a céljaid 90%-át kitöltötte. Ezek nagyon apró dopamin öketek, de semmi esetre sem boldogság. Célnak meg... hát végülis megteszik, de.. nem túl jók.


Milyen amradandó dolgot hoztál már létre? Nekünk 30as férfiaknak szeirntem rendre ilyesmi jár a fejünkben:D Nem, egy ház felépíttetése nem minősül annak, hisz nem mi csináltuk, meg... ez amolyan... alapdolog, hog ylakni kell valahol.

Feltalálni valamit, megtanulni elkészíteni egy műalkotást és alkotni benne éveken át, felmutatni valami elismerésre méltó teljesítményt.. ezek célok.

Kiépíteni egy jó egzisztenciát is jó cél, de csak arra, hogy startmezőhöz állhass magához az élethez és megvalósíthasd magad. Te most itt tartasz.

2023. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
70%
22.42esnél a pont.
2023. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
77%

27, őszintén, ez a válaszolók szegénységi bizonyítványa, nem a kérdezőé. Oké, ha troll, tényleg gagyi, hogy ezzel b*ssza el az idejét, de másrészről meg felkapni a vizet azon, ha valaki gazdag és nem tud mit kezdeni az életével... hát elég kevés empátiára vall.

Bár az is igaz, hogy rendre a zjön ki itt az oldalon, hogy sok ittlévőt a pénz tenne boldoggá. Ami elég sivár jellemre és gondolkodásra vall.

2023. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!