Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha 35 éves...

Mi a teendő, ha 35 éves koromra már elértem mindent, amit akartam?

Figyelt kérdés

Van egy okos, szexi, házias feleségem, saját modern, nagy házam, új autóm, mind hitelmentesen, jól fizető, stresszmentes munkám, ahol a fizetésem nulla erőfeszítéssel is infláció felett emelkedik. A hobbijaimra sem látom már értelmét költeni, mert mindenből felsőkategóriás eszközeim vannak, új hobbira meg már nincs időm.

Ez mind szép és jó, abszolút boldog vagyok, de demotivált, ami korábban nem fordult elő. Persze a 3 hálószobás házam helyett lehetne 8 hálószobás, meg a 20 milliós autóm helyett 50 milliós, de ezeken csak mosolygok, nem hoznak lázba.

Aki volt hasonló helyzetben... Hogyan tovább?


2023. nov. 19. 20:38
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerült mindent elérni ilyen gyorsan, akkor nem tűztél ki elég jó célokat. Mindig van feljebb. Nekem például hosszú távú célom hogy elutazzak minden országba a Földön, vagy legalábbis annyiba amennyibe csak tudok.


Egyébként trollkérdésnek tűnik, mert tapasztalatom szerint egy olyan ember akinek van pénze, az sose mond ilyet hogy elért mindent amit akart, mert minél több mindent engedhet meg magának, annál jobban látja hogy mennyire nincs még semmije. Olyan mint a tanulással: minél jobban megismersz egy témát, annál jobban rájössz hogy nem tudsz róla semmit se. A pénznek meg úgy nincs értelme ha luxusautóra, ruhákra meg luxusingatlanokra költöd. Be kell fektetni, felépíteni egy jó portfoliot, ingatlanokat és földet venni. Én például aranykalászos gazda képzést akarom most megcsinálni hogy vehessek 1 hektárnál nagyobb földet amit aztán valószínűleg kiadok majd. De biztosítékot és passzív jövedelmet kell intézned magadnak mielőtt milliókat beleraksz egy hobbiba vagy megveszed a luxusautódat. Úgyhogy erősen meglepődnék ha ilyen gondolkozással valóban ennyi pénzed lenne hogy mindened megvan amit akartál. De az is lehet hogy csak naiv vagy és úgy gondolod hogy most jó munkahelyed van, nem történhet veled semmi baj.

2023. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor most jön az, hogy kiagyalod, hogyan lehetnél a többieknek is a hasznára. Jótékonykodás, cégalapítás, a bölcske köve felfedezése, ilyesmi.
2023. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
13%
Jöhetnek a gyerekek. Ennyi idősen ideje elkezdeni. Meg hát legyen aki örököl majd.
2023. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
22%

Ideje lenne a rászoruló embertársaiddal is foglalkozni.

Csak egy tipp.

2023. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
85%
Bár kétlem, hogy gyakorin kérdezgetnél egy ilyen élet mellett.
2023. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
18%

Mert miért kéne foglalkoznia a rászorulókkal?

A rászoruló menjen el dolgozni! Vagy nekik mindent csak adjanak? Nekik minden alanyi jogon jár, csak azért mert a világon vannak?

2023. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
0%
Egy értelmező szótár fellapozását tudom javasolni.
2023. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
17%
Én sem gondolnám hogy ennyi pénzből adakoznia kéne. Segítse meg a saját családját vagy ismerőseit. A nagy rászoruló tömegeket meg segítse meg a kormány a befizetett adóból meg a miliárdosok. Nem hinném hogy egy felső középosztálybelinek bármi féle társadalmi felelőssége lenne feléjük.
2023. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
87%

Légy boldog :)

Esetleg keres valami új célt, hiszen céltalanul nem jó élni..

2023. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
75%
Adományozz állatmenhelyeknek
2023. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!