Diplomatikus helyzetekhez, hogyan kell alkalmazkodni?
Gyakorlati példák:
-Mikor a munkavállaló tapasztalt, szorgalmas, barátságos, galamblelkű stb. Mikor sorozatosan problémák merülnek fel a cégnél, akkor a dolgozónak kell igazolni, hogy biztosan a reggelijét magának szánta-e, dolgozik-e normálisan, tisztaságra és becsületre törekszik-e? Stb. Aztán a munkáltató sehol nem áll a helyzeteknél, mert ő tudja, hogy a cégnél sok a probléma, nem is változtat, meg nem is érzi magát felelősnek semmiért, hanem a dolgozónak kell mindig ismételnie magát és többet nyújtani.
-Mikor tudjuk, hogy az ukránok és oroszok között hosszú ideje háború van, majd akár mindkét felet meg is látogatjuk, de nem akarunk szerepet betölteni a közöttük lévő vitába, de előre akár megtudnánk határozni, hogy ki érdemelné, nyerné meg a háborút. Az ilyen diplomatikus helyzetekre, hogyan kell nekünk, magyaroknak reagálni?
De te nem tudsz. Ahhoz eszköz kellene. Itt nem fogod megtanulni.
De nincs ezzel gond, mindenki látja valahogy.
Rébuszos...
A kis mikrovilágodban sem találod a helyed, ne okoskodj bele a nagyvilági dolgokba már
Fiatalság, bolondság?
Akkor te még csecsemő lehetsz
Hülye kérdés. Nincs olyan, hogy mi magyarok. Olyan vagy, hogy te magyar. Viszonyulnod úgy kell, ahogy akarod. A magyarságodnak ehhez semmi köze. Magyar lehetsz akkor is, ha az agresszornak szurkolsz meg akkor is ha az igazságnak és a szabadságnak. Diplomatikusnak akkor kell lenni, ha az érdeked úgy kívánja. Egy állásfoglalás háború ügyben számodra nem érdek.
Az első példa nem a diplomácia körébe tartozik. A munkahelyen dolgozni kell és nem diplomatikusnak lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!