Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szegények a szegények?

Miért szegények a szegények?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 10:15
1 2 3
 11/28 Darius- ***** válasza:
88%
Nemcsak anyagi szegénység van. A gazdagok tobbsége gyakran lenézi a szegényeket, viszont igy ok lelki szegények ebben a tekintetben. Én amugy nem nézem le a koldusokat sem, néha adok nekik ételt, mert pénzt azt nem adok.
2022. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja, van ez az álom, hogy mindenki lehetne gazdag, ha elég okos, meg szorgalmas lenne. Volt az a Cigány-labirintus című lapozós könyv játék, az pl. elég jól bemutatja, hogy pl. az ő esélyeik milyenek.
2022. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%
Főleg ha egy idióta neveli fel őket aki azt hiszi hogyha szegénynek született akkor szegényen is fog meghalni, nem baj ha ott az egész élete, nem változtat semmin
2022. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
71%
Külső-belső-eügond egyaránt lehet, életvezetési nehézség, pénzkezelési nehézség, stb.
2022. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem igen kényelmes az alul levőkre fogni, hogy miért maradnak szegények. Így akkor nekünk, tehetősebbeknek semmi feladatunk ezzel. Hisz csak ők tehetnek róla, magukra vessenek. Az erkélyről - ha épp büszkék akarunk lenni arra, amit tehetségünknek hiszünk, de valójában döntően szerencse - le tudunk néha nézni, hogy na lám, ott lent szerencsétlenkedik néhány béna, na de hol is van a távirányító?
2022. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

„Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyerészkedési vágy, a gyilkos versengés, a munkás kizsákmányolása, a vásárló megtévesztése, az ifjúság megrontása, lénytársaink kínzása, az élővilág elpusztítása rettenetesen rossz dolgok, és hogy aki így cselekszik, az bűnt követ el. Mint ahogy abban is egyetért a vélekedők többsége, hogy ezek azok a tulajdonságok, amelyek a piaci versenygazdaság számára lehetővé teszik a korlátlan növekedés fenntartását; s hogy ez a növekedés az általános jólét, a társadalmi béke és a szabadság egyedüli lehetséges forrása. Tehát a jó cél érdekében, ahogyan azt Keynes professzor, a jóléti közgazdaságtan apostola vallotta, »még egy ideig« rosszat kell cselekednünk. Az ökológiai katasztrófa ennek a veszedelmes nézetnek a következménye. Mert ilyen feneketlen kárt – az emberiségnek, az élővilágnak – ilyen hosszú ideig és ilyen tömeges méretekben csak tiszta lelkiismeretű emberek tudnak okozni, abban a hiszemben, hogy »végső soron« jót tesznek, amikor ártanak.”


Lányi András: Ha tudják, miért nem teszik? In. Az ember fáj a földnek

2022. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
79%

„Korábban Isten ellen való vétek és szégyen volt a szegényt és a védtelent megrövidíteni, kizsákmányolni, a keresztény erkölcs szerinti kötelességünk a gyengébbekre és lemaradottakra figyelni, őket szeretni és megsegíteni. De a piacgazdaság elvi alapja Adam Smith munkájára épül, miszerint a piac úgymond láthatatlan keze az emberi gyarlóságot, mint az irigység, kapzsiság a közjó javára szervezi. Ezek után a vallásos és erkölcsi szempontok jelentéktelenekké váltak és a közgondolkodás a társadalmat a gazdagok nagy-nagy megelégedésére a piac láthatatlan kezére bízta.”


Végh László, Szám Dorottya, Hetesi Zsolt: Utolsó kísérlet

2022. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%

„»Mindig megrekednek ott, hogy a nyomor tüneteit – például az éhínséget és a betegséget – kezelik élelmiszerprogramokkal, illetve kórházakkal, de egyszer sem teszik fel a kézenfekvő kérdést: miért él egy kevés ember bőségben erőfeszítés nélkül, amíg más milliárdok, akik keményen dolgoznak, szélsőséges nélkülözésben szenvednek?« Végül a következő egyszerű mondattal összegezte véleményét: »Ha úgy javítasz meg egy hibát, hogy közben nincs semmi elképzelésed az okáról, elkerülhetetlenül csak a tüneteket kezeled.« […] Egy rossz elmélet hamis megoldásokhoz vezethet, amelyek felnagyítják a problémát. A helytelen elmélet arra vezethet teljes társadalmakat, hogy akár a végsőkig ragaszkodjanak az önpusztító viselkedéshez.”


David C. Korten: Gyilkos vagy humánus gazdaság

2022. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tanulták meg, mit szabad csinálni, és mit nem. HOgy nem iszunk alkoholt mértéktelenül, hogy nem csak chipset eszünk meg cólát iszunk, amire elmegy a sok pénz, ráadásul nem is egészséges, nem tudják beosztani a pénzüket, nem tudják, hogy a legfontosabb, hogy előbb kifizetjük a rezsit, és csak utána költekezünk másra, nincs fontossági sorrendjük, ezért elvesznek a kiadásokban, aztán csodálkoznak, ha jön végül a kilakoltatás akár. Mert nem érdekli őket semmi sem, műveletlenek, pedig pénz nélkül is remek programokat lehet csinálni.Lehet kirándulni járni, biciklitúrázni stb.
2022. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokakat meg is nyomorít lelkileg is a szegénység, a szégyen, ezért sem képesek kilábalni. De továbbra is azt gondolom, hogy a társadalom egészének feladata lenne, hogy törődjön többet a szerencsétlen tagjaival.
2022. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!