Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vettem azt észre,...

Csak én vettem azt észre, hogy az alacsonyabb iskolázottsági rétegekben jellemzőbb a dohányzás?

Figyelt kérdés
Pl a legtöbb dohányos ismerősömnek, vagy alapfokú, vagy középfokú, vagy valami szakmunkás papírja van. A diplomások között, értelmiségieknél kevesebb dohányost látok. Nem leszólni akarok senkit , csak érdekelnének az észrevételeitek.
2022. okt. 18. 18:44
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Hát nálunk suliban sem a jó réteg dohányzott.

Egyébként a szivar is káros, de azt inkább idősebb korosztálynál veszem észre. Annak mégis van egy “kultusza”. Mondjuk az én szememben az is büdös.

2022. okt. 18. 20:53
 22/29 anonim ***** válasza:
95%

Most akkor eldontotted hogy neked van igazad,jól erzem?

Mert akkor rad hagyom😃

2022. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Ne légy már olyan sértett. 😄
2022. okt. 18. 20:58
 24/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok🤷‍♀️Mint mondtam engem nem érint a dolog. De a gyakorit vagy 10 éve nyuzom és a tiédhez hasonló kérdések nem igényelnek választ mert előre eldontottek
2022. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Oké. Szia. 🤓
2022. okt. 18. 21:27
 26/29 anonim ***** válasza:
95%

Felesleges vele vitázni, ő eldöntötte, hogy a szakmunkást egy kalap alá kell venni a kiégett, frusztált, munkásszállón élő gyári melósokkal és csak a primitívebb réteg dohányzik. :D



Igaz, nálunk is dohányzott a kertben a festő, de 2 heti munkájáért több mint 300.000 forintot fizettem ki (gletteléssel mindennel együtt) és tele volt melóval. Szóval alsó hangon 2-3x több a bevétele neki is, mint amennyi valaha a kérdezőnek lesz a diplomájával. De azért nézzük le őt is, biztos egy aluliskolázott valaki, mert nincs egy semmire sem jó diplomája szociológiából, nem értelmiségi. :D

Az, hogy a fél világot bejárta és minden témához hozzá tud szólni (mellesleg nagyon jó volt vele beszélgetni) nem számít. Dohányzik és nem diolomás. Szóval semmirekellő és ostoba is. :D

2022. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Érdekes, itt egész normális válaszok születtek erre a kérdésre.


Aki erős idegzetűnek tartja magát, annak itt egy kiváló ellenpélda az ilyen szektás dohánygyűlölködőkre, ami ennél a kérdésnél jött, jöttek egy páran a kérdezőhöz hasonló mentalitással:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1205..

2022. dec. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kórházban dolgozom, rengeteg orvos dohányzik, az ápolókról, mentősökről már nem is beszélve. Pedig diplomás emberek, ráadásul egészségügyisként nyilván tökéletesen tisztában vannak a hatásaival is. De már középiskolában is az osztálytársaim a mellettünk levő campuson tanuló sotés diákokkal együtt füstöltek sutyiban. Ennyit erről. Pont a dohányzás az, ami egyáltalán nem függ a társadalmi rétegtől, az elit ugyanúgy űzi, mint a szegény. Elég az is, ha megnézed egy multi irodaházának környékét, ugyanúgy fogsz látni cigiző igazgatót, mint takarítónőt.
2023. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Egyébként ha úgy tennénk fel a kérdést, hogy általában a bulisabb, lazább, jobb életű, nem szentfazekaskodó, életvezetési tanácsokat osztogató, komplexusokat kompenzáló emberek vagy az ilyen tulajdonságokkal rendelkezők között nagyobb arányú-e a dohányzás, akkor szerintem lehetne találni statisztikai eltéréseket azok javára, hogy a lazább és jobb szociális életű emberek kevésbé vetik meg a dohányzást és könnyebben rágyújtanak, mint azok akik egyáltalán nem.
2023. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!