Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vettem azt észre,...

Csak én vettem azt észre, hogy az alacsonyabb iskolázottsági rétegekben jellemzőbb a dohányzás?

Figyelt kérdés
Pl a legtöbb dohányos ismerősömnek, vagy alapfokú, vagy középfokú, vagy valami szakmunkás papírja van. A diplomások között, értelmiségieknél kevesebb dohányost látok. Nem leszólni akarok senkit , csak érdekelnének az észrevételeitek.
2022. okt. 18. 18:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Háááát most kapásból 5 diplomás embert (köztük orvost is) tudok mondani az ismerettségi körömben, aki dohányzik.
2022. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
45%

plusz még a szegényebb rétegekben - én ezt látom az utcán, itt - ott...


A mi baráti körünkben pl. senki nem dohányzik. Mindannyian egyetemet végzettek vagyunk.

2022. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Gyárban kb 90% dohányzik.
2022. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Én étteremben dolgozok (pont nem vagyok MÉG diplomás), de az összes szakács dohányzik. Ez nekem olyan kiábrándító. És utána úgy főznek. Ráadásul egy eléggé rendezett, tiszta hely.

Gyárban is voltam már diákmelón ott is 80-90% cigizett.

2022. okt. 18. 18:55
 5/29 anonim ***** válasza:
43%
Ez korábban is így volt: nincs perspektíva, motiváció a változásra.
2022. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Valóban sokat számít az iskolai végzettség a statisztikai adatok alapján.

2022. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%
Kőbányán tudtam csak lakást venni, hát itt az összes csóró proli dohányzik. Nyilván volt máshol is dohányzás, de sokkal kevésbé. Ismerősi, családi körömben is nagyon kevesen dohányoznak.
2022. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Alapvetően minden egészségkárosító szokás összefüggésben van az iskolai végzettséggel, ez puszta statisztika.
2022. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Így szerintem azok általánosítanak akik nem igazán mozognak semmilyen körökben. Akik munka után egyből hazamennek, hétvégén is otthon vannak, és maximum az ablakból látják hogy pl a jobb napokat látott munkások az utcán szívják a cigit, az értelmiségiek életvitelét és szokásait meg puszta (pozitív) képzettársítások és sztereotípiák alapján képzelik el.


Én személy szerint látok versenyszférában, mesterdiplomás emberek között mindent; a cigizés kb a legkevésbé igénytelen szokás.

2022. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nem általánosítok, diplomás szüleim vannak, diplomás körökben mozog a családom, de mivel még tanulok és dolgozok, belátok olyan munkahelyekre is, ahová nem kell annyit tanulni, hogy felvegyenek. Persze, itt is van kollégám, aki nem dohányzik, de nem ez az általános.

Persze, van 1-2 hüle mindenhol, de a nagy átlag ilyen. Ja és de, a cigi rohadtul igénytelen. Egészségkárosító és büdös is.

2022. okt. 18. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!