Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartozom a szeretteimnek...

Miért tartozom a szeretteimnek a szenvedéssel?

Figyelt kérdés

Ha nekem tényleg egyszerűbb lenne úgy és nem találom a helyem akkor miért kell megvárnom amíg ők meghalnak?


25/n



2021. okt. 31. 08:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Mert leszel még 80 éves is. Ha most csak 25 vagy az semmi. Az életed nagyobbik fele még hátra van. Nem tudhatod mi lesz. Lehet olyan életed lesz mint senki másnak.

A szüleid meg szeretnek. Az a legnagyobb fájdalom egy embernek ha a gyereke hamarabb hal meg nála. Azt szeretnék, hogy hosszú életed legyen és megtaláld a helyed. Ez így elég sablonos de ez van. Mi olyan nagy baj az életedbe, hogy ezt a megoldást éreznéd szükségesnek?

2021. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
10%
Mert ha megölöd őket, mielőtt maguktól meghalnának, akkor mész a börtönbe. Ezt hogy nem sikerült magadtól kitalálni?
2021. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem akarom őket megölni. Magamat akarom végre. 11 éves koromtól ezt érzem és ez nem lesz jobb. Komoly bajaim vannak. Bővebben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2021. okt. 31. 08:37
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Miért itt keresel segítséget? Neked szakszerű és nagyon gyors segítséget kell kapnod. Tehát nem itt a sok önjelölt pszichológus között.
2021. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Sokan nem mennek el oda ahova kéne. Sok helyen meg hiába van képesitésük ha nem értenek az emberek nyelvén. Sajnos diploma van de empátia 0. Az itteni emberek nyilván nem a legjobb segítség, de a semminél jobb. A legjobb azért ha elmész segítséget kérni és adsz neki egy próbát.
2021. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tényleg kéne már pszichológushoz menni
2021. okt. 31. 08:58
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
25 éves vagy, lassan el kellene kezdeni felnőni. Tudom, hogy nem divat, mindenki az örök fiatalságot szajkózza, de ez egy baromság. Kezdj el felelősséget vállalni önmagadért. Ha normális életet szeretnél, indulj el végre valamerre. Nem hibáztathatod a szüleidet életed végéig.
2021. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Asperger szindrómás autista nő vagyok. Ovitól az okj végéig, azaz 16 évig folyamatosan bántalmaztak, megaláztak a többiek. Nem mindig csak szóban. Volt hogy eltépték a kabátomat, beverték az orromat, gyomron rúgtak. Az volt a bűnöm, hogy kicsit furcsán beszélek, mozgok és nehezen nyílok meg. Szerintem ez nem elég ok arra, amit velem műveltek. Gyűlöltem őket, többször is megpróbáltam öngyilkos lenni. Harmincas éveimig fogalmam nem volt miért vagyok más. Sem diagnózist nem kaptam senkitől, sem pedig segítséget. Nagyon sokan vagyunk ilyen helyzetben. Az aspik kb. 80 %-a. Rólunk mondják, hogy nem vagyunk képesek empátiára, holott nem mi szemétkedünk, hajszolunk öngyilkosságba másokat, hanem az úgymond egészségesek. Én is sokáig kilátástalannak éreztem az életem, véget akartam vetni a gyötrelmeimnek. Aztán három dolog történt. Megismertem hasonló sorsú embereket, és ebből erőt merítettem. Olyan embereket is megismertem, akik nem bántalmazzák azokat, akik valamilyen értelemben eltérnek az átlagtól. Így rájöttem, hogy nemcsak a családomtól és az állatoktól remélhetek kedvességet. Végül belegondoltam, hogy megérdemlik-e azok a szánalmas, bunkó patkányok, hogy miattuk eldobjam az életem, nagy szenvedést okozva azoknak, akik hozzám ragaszkodnak. A válasz természetesen NEM. Nem érdemlik meg. Annyit sem, hogy rájuk gondoljak. Jó, tudom nehéz eltörölni több, mint 20 évet, de hátra van még minimum 40, ha egészségünk engedi. Ezt a 40+ évet nem azzal szándékozom tölteni, hogy a múlt miatt sírok és sajnálom magam. Próbálok fejlődni, hisz az autizmus fejleszthető, főleg ha nem társul mellé értelmi fogyatékosság. Valamint azzal töltöm a szabad óráimat, ami örömöt okoz, megnyugtat. Jelen esetben Japánról, az USA tagállamairól vagy orvosi témákról olvasok. Szerintem neked is van speciális érdeklődési köröd, te is imádsz információt gyűjteni és rendszerezni bizonyos témákról, hisz diagnosztikai kritérium. Javaslom inkább ezekkel foglalkozz a hülyeségek helyett. Ha másképp nem tudsz lenyugodni, akkor igyál citromfű teát. Az idő majd megold mindent, tapasztalatból tudom. Csak tarts ki. Az a baj, hogy autistához jól értő szakember nem sok van az országban, az is igen leterhelt. Javaslom csatlakozz az aspis facebook csoporthoz (privát). A saját fajtád nem ítél el, meghallgat. Velünk is voltak és vannak is még problémák. Tudjuk mit érzel, min mész keresztül. Szerintem nincs is köztünk olyan, aki ne gondolt volna az öngyilkosságra. Nehéz nekünk ebben a világban élni. Főleg úgy, hogy a nem autisták minimum értelmi fogyatékos kettyósnak hisznek mindannyiunkat. Holott csak 20-30 % -unk az. Valamelyik nap is megkaptam, hogy én nem lehetek autista, mert van eszem a munkámhoz és tudok beszélni. No comment.
2021. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megpróbálnám Tündérhegyet vagy a Thalassa házat. Nekem nagyon sokat segített.
2021. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Én is csak azért élek, hogy a rokkant anyámat életben tartsam, semmi más értelme nincs a létezésemnek. Ha ő meghalt, én is már 50-60 éves leszek, akkor már nincs értelme semminek, én is meghalhatok végre.
2021. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!