Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon elkeseredett vagyok az...

Nagyon elkeseredett vagyok az miatt, hogy ha saját lakást veszek akkor le kell mondanom az utazásokról, élményekről. Hogy lehet megbékélni azzal, hogy az élet valamit ad és valamitől megfoszt ?

Figyelt kérdés

Egyedülálló nő vagyok, 9 éves kapcsolat után vagyok ami nagyon megviselt. Amikor szétmentünk kifizetett a volt párom a lakásból, ő örökölte, de az évek során én is nyilván sok pénzemet beletettem. Szerencsém volt mert viszonylag korrekten váltunk el és elhoztam azokat a dolgokat amiket én vettem. Albérletbe lakom, de nagyon sajnálom a pénzt, amit ebbe belefizetek, inkább fizetném a sajátomat ennyi erővel... Van önerőm, de kell hitelt fel vennem. Örülök valahol, hogy lesz saját lakásom, de ahogy számolgatok sajnos nem lesz pénzem utazni. A volt párommal se nagyon mentünk, mert ő nem szeretett, aztán most jött a covid ezért nem mehettem barátaimmal... aztán hitel után meg nem fog rá jutni pénzem :( Szomorú vagyok, hogy ilyen helyzetbe hoz az élet... tisztességesen dolgozom hosszú évek óta, suli mellett is már dolgoztam, és a sok belefektetett energia ennyit ért. Szüleim támogatnak, de nem vagyunk gazdag család.


Szörnyű ami ebbe az országba megy, sokat gondolkozom rajt, hogy ha családom nem itt lenne nem is maradnék itt.


2021. júl. 20. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem az országot kell hibáztatnod azért, mert nem voltál képes egy jól fizető szakmád választanod, vagy olyan úton továbbtanulnod, amivel később jól kereshettél volna. Menj nyugodtan dolgozni külföldre, Németországban a német minimálbért is megkeresheted mosogatóként.
2021. júl. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen a való élet. Tud kellemetlen csavarokat dobni.


Vagy felállsz és elkezded az új életed építeni, vagy leragadsz ezen a ponton. Ha megengeded az elsőt javasolnám.


Amúgy bocsi, lehet én értem félre de ha van albérleted/hiteled azt mondod ugyanott lennél, de nem lesz pénzed utazni ha hitel... Valami itt nekem nem kerek.

2021. júl. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen az élet. Döntsd el hogy neked melyik fontosabb, a saját lakás vagy az utazás és azt válaszd
2021. júl. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha vigasztal, nekem pl nincs lakásom, cserébe nincs pénzem utazni sem.
2021. júl. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható az utazás kis pénzből is. Vonat, busz, kempingek, olcsó apartmanok, stb. Ennyire ki vagy centizve?
2021. júl. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első körben be kellene látni, hogy nem az ország hibája, hogy nem keresel eleget a kellően fényűző élethez. Aztán lehet racionalizálni, prioritásokat felállítani.

Onnan kezdve, hogy hajlandó vagy-e tenni azért, hogy többet keress, vagy ezen a bérszinten képzeled el az életed. Ha előbbi, akkor rövid távon a pénzed, időd, energiádat arra kell fordítani, hogy többet érj a munkaerőpiacon. Ha utóbbi, akkor pedig priorizálni kell, mennyire fontos az utazás? Fontosabb, mint az adott áru lakás? Vagy esetleg lehetne rosszabb helyen, kisebb, lepusztultabb lakást venni, hogy több maradjon utazásra? Prioritások.

2021. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Egyedülállóként nagyon nehéz lakáshoz jutni és valahol luxus is. De megértem a szomorúságot, itt vagy egy hosszú kapcsolat után, szeretnéd valahol pótolni az űrt amit a kapcsolat okozott.

Amúgy nem értem akik azt írják h miért nem szereztel jól kereső szakmát. Egész egyszerűen van aki nem is képes, mert mondjuk átlag alatti kepessegekkel rendelkezik. Az olyanok megérdemlik a mai jóléti csillogasban hogy sz@r bérből fizessék a bérlakást meg a kaját aztán ennyi?

2021. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Két gondolat:

- Miért lenne luxus egy főre a lakás? Ne ragadjunk le ott, hogy csak gyerek feje fölé kell tető

- Amíg 8 általánossal lehet 500k-ért kamionozni, addig szerintem nincs olyan, hogy gyenge képességű nem kereshet jól.

2021. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2-es: Az albérlet ára kevesebb nyilván mint a hitel törlesztője, illetve van félretett pénzem. Ezekből utazhattam volna.

A lakás megvásárlása nem áll meg ott, hogy veszek egy lakást. Bútorokat kell belevenni, felszerelni mindennel, felújítani. Ez nem két forint.

Azért mert elszomorodtam még nem jelenti, hogy gyenge képességű vagyok. Az volt mindig is vágyam, hogy gyermekekkel foglalkozzak, levelezőn végeztem óvodapedagógiát, közben óvodában dolgoztam pedagógiai asszisztensként. Közalkalmazott vagyok, óvónő és SAJNOS ennyire becsülnek meg. Én hivatásként tekintek a szakmámra, szívvel lélekkel végzem a munkám!

2021. júl. 24. 23:51
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt hittem lelkizősebb hangvételű válaszok érkeznek, sajnálom, hogy azt szűrtétek le, hogy vagy túl ostoba voltam tanulni és most így jártam.

Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy mások hogyan s miként élték meg az ehhez hasonló szituációkat.

Úgy gondolom, hogy ti szerencsésebb megyében éltek mint én. Örüljetek a szerencséteknek! Olyan tanács meg nem kell, hogy költözzek el, nekem a család az első, nem megyek el.

2021. júl. 24. 23:59
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!