Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen pénzközpontún...

Miért kell ilyen pénzközpontúnak lennie a világnak? Miért ilyen pénzéhesek az emberek? Miért kell ezt művelni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Én nem vagyok pénz éhes. Én boldog vagyok nélküle. Az már leginkább érdekes hogy a pénz csupán egy eszköz mellyel beszerezheted a legalapvetőbb dolgokat. Volt olyan kereskedelem ami nem pénzel történt, hanem bundával vagy ékszerrel vagy arannyal. Most a pénz a fontos eszköz ennek a társadalomnak. Meg a munka. Nem lesz ez örökre, lassan bitcoin digitális társadalom lesz. A bankpénz utalása, kivétele már digitális alapú úton zajlik, de lassan minden úgy lesz mint a mai scfi filmekben.
2021. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ömmm... mert pénzből élünk?
2021. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez a tipikus és szánalmas, megvetni való kijelentés "pénzből élünk/élek".Ha beüt a krakk, egy apokalipszis minden ilyen ember hajtogathatja hogy pénzből élek, de akkor már az semmire sem lesz jó. Mikor visszajönnek az igazi túlélési ösztönök, elfelejtjük ezt a kifejezést.
2021. febr. 21. 10:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De neked ez miért baj?
2021. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cserekereskedelem elég jó lett volna, nem lenne pénz. Más embereknek más értéket képviselnek a különböző dolgok, ezért kellett egy univerzális eszköz, ami a pénz. Pénzen veszel élelmiszert, gyógyszert, pénz kell ahhoz, hogy tömegközlekedést használj, hogy legyen otthon fűtés, víz, egyáltalán legyen hol laknod.
2021. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
a kérdező nincs képben alapvető (köz)gazdasági fogalmakkal
2021. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha beüt a krakk, egy apokalipszis minden ilyen ember hajtogathatja hogy pénzből élek, de akkor már az semmire sem lesz jó."


Egészen addig jó lesz, amíg elfogadják fizetőeszközként. És te sem fogod visszautasítani akkor a köteg húszezreseket, ha más sem, ezt lefogadom.

2021. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Erre a naív és gyermeteg kérdésre nincs értelme sok szót vesztegetni. A pénz a civilizált ember életben maradásának eszköze; aki nem hülye, az törekszik rá, hogy neki is legyen belőle - de ha úgy gondolod, te ehelyett nyugodtan készülj az apokalipszisre, csak éhen ne halj közben :P

Kezdetnek a netet azonnal mondd fel, mert azzal is csak ennek a pénzéhes világnak a működését erősíted.

2021. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az a fajta ember, aki: a pénzből nem lehet pl. szeretet megvenni, meg a fontos dolgokat az életbeeee, meg nem leszel boldogabb.

Jó, de én el bírnám viselni, ha a családomnak nem kéne azon aggódnia, hogy megvegyen-e egy f.s cipőt magának, vagy lesz-e kaja hó végén. Boldogságból nem fog tető lenni a fejed felett, és szeretetből éhen halhatsz nyugodtan.

Amúgy ja, jól írják felettem :D Ennyire nem tetszik, akkor ne költs, ne dolgozz, ne foglalkozz a pénzzel, de másoknak ne magyarázz. Köszi.

2021. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez a legjobb cikk, amit találtam a témában:

[link]


Remélem, hogy neked is szemfelnyitó lesz, ahogy nekem is az volt. Mióta másként tekintek a pénzre, másképp is kezelem.

2021. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!