Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A modern pénzközpontú szemléle...

A modern pénzközpontú szemlélet miatt nem törődnek sokan a járvánnyal?

Figyelt kérdés
Sajnos a mai világban annyira a pénz harácsolás és a minél nagyobb profit bezsebelése az úr, hogy az egészségnél is fontosabb a jól menő gazdaság és a minél több pénz. Mert ugye nehogy a multik idén valamivel kevesebb milliárd profittal zárják az évet, vagy nehogy idén kevesebb jusson valamivel nyaralásra vagy olcsóbb okostelefont kelljen venni a kiszemeltnél. Szerintem ez a járvány jól szemlélteti, hogy milyen elanyagiasodott, felszínes társadalomban is élünk, csak a pénz, a minél több pénz hajszolása a lényeg. Ti hogyan látjátok ezt?

2020. szept. 20. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Kérdésed válaszra se érdemes.
2020. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nemaRendőrség ***** válasza:
53%
Szerintem éhenhalni rosszabb mint megfázni
2020. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Akiket én ismerek és elkapták ők mind nagyon rosszul voltak. életükben nem éreztek még akkora szenvedést, ezt az ő szájukból hallottam, de nyugodtan biztogasd magad a hülyeséggel. Pataky Attila is nagyon szarul van, pedig ő fideszes...
2020. szept. 20. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy írnám le a véleményemet úgyis lepontoznád, úgyhogy közvetlen leszek: nem arról van szó, hogy az emberk nem törődnek a járvánnyal, csak elegük van a sok fölösleges, felszínes, tipikusan Magyar, a problémákat csak látszólag megoldó korlátozásokból.


Ne mond már, hogy nem érdekes, hogy pontosan május végén oldották fel a korlátozásokat, addig sehol egy cikket nem írtak a mainstream médiában a vírusról, alig teszteltek, szeptember elején viszont benyögik, hogy itt a második hullám és megint a vírussal van tele a sajtó? Vicc az egész, és aki ezt nem látja az vak.


Tavasszal sokkal kevesebb fertőzött volt és kijárási korlátozás. Nyáron tele voltak a strandok, szórakozóhelyek, kocsmák, bárok, stb. Ezek után senki ne mondja, hogy jogosak a korlátozások.

2020. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha van járvány ha nincs akkor is rengeteget keresek. Nem értem az összefüggést.
2020. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyre-másra jönnek a nagy megfejtők az aktuális főhír megfejtésével, és úgy adják elő, mintha egyetlen egy dolog miatt történne az, ami. Egyéni érdekek vannak, teljesen eltérőek is, és teljesen eltérő mértékben képesek/hajlandók az egyes emberek érvényesíteni ezeket az érdekeiket. Nem egyváltozós a képlet soha. Hiába akarsz egyvalamit belemagyarázni, sokkal több tényezőből és paraméterseregből tevődik össze az, ami végülis mint tendenciák sokasága rajzolódhat ki az elemző előtt.


Az, hogy a hírekben fekete meg fehér van, csakis annak köszönhető, hogy a tapasztalat szerint így lehet a leggazdaságosabban bemozdítani a nagy tömeget. Aztán mivel csomó befektetés hirtelen megszűnik rulettnek lenni azok számára, akik már a pénteki zárás előtt tudják, hova lesz érdemes pakolni hétfőtől, azok nyilván hülyék lennének nem megtenni "tétjeiket", de nem ezen múlik. Ott minden nagyobbacska, általuk előre ismert változásból profitálnak, nem kell ahhoz válság. Sőt, mondjuk akik hazai szinten számítanak csak nagy halnak, azok még mindig kényelmetlenül kiszámíthatatlannak érezhetik a globális helyzetet, veszik is a tényleges nemesfémet, mint a kisangyal.

2020. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Azért nem törődöm vele, mert a kis hapcival nem szoktam, a rettegést meghagyom a kovidióta karanténnáciknak.
2020. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Részben amiatt, részben pedig mert az emberek többsége képtelen elfogadni azt a tényt, hogy ez valóban egy globális katasztrófa, ami elől nem lehet elfutni, és nincs semmilyen kompromisszum, aminek a betartásával mindenki jól jár. Az a baj, hogy utoljára 100 éve volt hasonló méretű és intenzitású járvány, és az a generáció, aki arra emlékszik már szinte kihalt.
2020. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!