Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartanak bunkónak, mert...

Miért tartanak bunkónak, mert Pestről jöttem?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy 17 vagyok,Budapesten születtem és éltem egészen fél évvel ezelőttig. Ugyanis anyukámék elváltak 3 éve és anya új pasija vidéken él,és mi hozzá költöztünk 2019 nyarán. (Kisváros)

Így szeptemberben már itt kezdtem a sulit.

Otthon Pesten imádtam a sulit,sok barátom volt,mindenki szeretett ,itt pedig UTÁLNAK.

Nagyképűnek és felsőbbrendűnek tartanak azért,mert a fővárosból jött(az ofő elsó nap elújságolta az osztályban).

Pedig én SOHA nem éreztettem semmit senkivel,de tényleg SOHA.

Miért van ez?? Azt hallottam,hogy vidéken sokkal ledvesebbek az emberek.

Akkor mi van itt?:///

17L



2020. febr. 29. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
A vidéket a falvakra értette. Ott tényleg kedvesebbek az emberek. Városban nem.
2020. febr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Mert a pestiek meg lenézik a vidékiekt, mert mi meg suttyó parasztok vagyunk. A pestiek meg ilyen élettelenek a szemünkben.

De ezek csak bélyegek, nem ez a döntő. Ők valamiért bunkó parasztok veled. De a vidéket itt tényleg falura használják. A pestiek dobálóznak annyira azzal, hogy pl Nyíregyháza, vagy Debrecen is vidék, mert minden vidék ami nem pest.

2020. febr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Mert itt lent a "poros alföldön„ a pesti az szinoníma szó a:


-életképtelen

-nagyképű

-bunkó

-lenéző

-pipogya

-gyenge elméjű

-nihilista

-gazdag

-főnökösködő


-Szavakra,magyarul minden ami egy falusinak/kisvárosinak rossz azt a pesti testesítí meg.

2020. febr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Mert a vidékieknek kisebbségi komplexusuk van a pestiekkel szemben.
2020. febr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Az egy dolog, hogy voltak előítéleteik, mert Pestről jöttél, de ha ezek nem változtak miután megismertek, akkor bizony van valami alapja
2020. febr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy kedvesebbek.

Sokkal bunkobbak.

Ha felveszed a szinvonalkukat, pletykákat állandóan kitalalsz másról történetét akkor jó leszel.

2020. febr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem biztos, hogy bunkónak tartanak, lehet, hogy bebeszéled magadnak. Gyakori dolog, hogy a társaság nehezebben fogadja maga soraiba azt, akit többre tart, mint önmagát: Ő a nagy Ő, hiszen Pestről jött, biztosan lenéz bennünket (gondolják magukban), nézzünk át rajta mi is. Ez a feltételezésem.

Amit tanácsolok:

1). beszélgetéskor ne hangoztasd, hogy mi van másképp ÉS KÜLÖNBÜL Pesten, mint a mostani lakóhelyeden,

2). érdeklődj a társaidtól, hogyan élnek ők otthon, igyekezz megismerni az ottani életet,

3). hívjad meg némelyiküket hozzátok.

Bizonyára jobbra fog változni a helyzet.

2020. febr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem kedvesebbek. Én azt vettem észre a pesti bunkó nyíltan bunkó, a vidéki bunkó meg alattomosan az. A pesti bunkó egyedül és saját jogán bunkó, a vidéki bunkó csoportosan támad és az a véleménye ami a többi bunkónak is. Ezért egyedül sokkal nehezebb helyzetben vagy velük szemben. Keresd meg azt a másik egynéhány szerencsétlent akit eddig utáltak helyetted közösen és barátkozz azokkal. Fél év alatt elunják a dolgot és mással szemétkednek.
2020. febr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert azt hiszik rólad, hogy te vagy beképzelt; ezért néznek le.

Hogy "Mire föl képzeli magát nagyobbnak", "Mire föl képzeli egy pesti/pestiek magukat jobbnak nálunk?" Meg ilyen hülyeségek. Tehát ők azért nézlek le téged, mert azt hiszik, hogy te vagy beképzelt, hogy te vagy nagyra magaddal, eltelve magadtól. Ezek ilyen sztereotípiák, igyekezz róla nem tudomást venni. Ezek az emberek asszem nem igazán intelligensek, akik a származásuk alapján határoznak meg egy embert; szal próbálj meg nemtörődni velük, ha beszólnak, ignoráld, ne reagálj; vagy pedig nevetgéld el velük a dolgot; és akkor így elveszed az élét ezzel; így nem lesz miért piszkáljanak, mert rájönnek, hogy nem tudnak ezzel már a továbbiakban heccelni, fájdalmat okozni neked. Egyébként meg aki csakúgy beszólongat másoknak, annak vannak önértékelési problémái, nemfeltétlen beképzeltség kapcsán, amit mutatni, sugallni próbál mindenki felé, hanem esetleg a saját esetleges hibáiról próbálja meg elterelni a figyelmet azáltal, hogy másokat szid; és ha még támogatókat is talál , hogy együtt szidjon valakit, aki "egyedül van", és akit gyenge prédának tart; akkor meg mégjobban örül. Tehát neki az adja az önbizalmat, hogy "lenyomhat " másokat, fölébe kerekedhet, fölényeskedhet velük szemben. Ezek az emberek buták, nem kell velük foglalkozni.

2020. febr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

*ja és a saját hibáiról a saját figyelmét próbálja elterelni. Mert addig se kell saját magával, meg a saját hibáival, saját problémáival törődnie, foglalkoznia; és akkor így ezzel, ezáltal mulattatja magát;

mert nem tud jobbat kitalálni; nincs jobb elfoglaltsága.

2020. febr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!