Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van olyan baràtotok aki...

Van olyan baràtotok aki kisöpört titeket az életéből? Vagyis inkàbb leosztott egy alacsonyabb pozicióra? Hogyan àllnàtok hozzà egy ilyen helyzethez?

Figyelt kérdés
Drasztikusan leredukàlva a talàlkozàsokat és ezt szóvà is tette mikor beszéltetek róla.
aug. 27. 11:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Tisztessegesebb lett volna ha olyankor se keres amikor neki volt rossz
aug. 28. 09:45
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az éhség hasonlat. Olyan is van aki folyton máshol étkezik, beállít, kieszik a hűtődet, majd továbbáll és másnap máshol csinálja meg ugyanezt. Ismerősről ismerősre jár kajázni, viszont ő soha nem hív meg senkit, csak élősködik az embereken. Na ezeket a hirtelen megjelenő, kipanaszkodja neked magát/egótuningot vár majd eltűnik embereket is így kellene kezelni. De amikor neked lenne rá szükséged akkor nincs ott, vagy a többi hasonló felszínes ismerősével lóg. Miközben persze a hazugságtól sem riad vissza, a te kamrádat épp úgy ette ki hogy elhitette veled hogy nincs hova máshova mennie, csak te vagy neki, meg hogy ő is éhezik, így jószándékból megetetted. Csak épp másoknak is ugyanezt mondja közben, vagy épp más olyat amit az adott illető hallani akar. A cél érdekében ezek semmitől nem riadnak vissza... Na de elég a hasonlatokból, jöjjön a lényeg: a kamu érdekembereket a legjobb még időben kivágni az életünkből. Mert csak élősködnek érdemtelenül, rabolják az időnket, rosszabb esetben érzelmi vagy anyagi károkat is okoznak. Nagyon sok lett manapság a gátlástalan ember, ezen kár is fennakadni, a lényeg az hogy nem szabad bedőlni és nem szabad beengedni ezek után az ilyet.
aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

"addig keresi a tarsasagunkat ameddig ehezik es amikor van mas taplaleka is mar megun"


Ezt egy kicsit szétbontanám.


Van az a kapcsolat, amikor te keresed, ő nem keres, de amúgy működik minden. Együtt mindkettőtöknek jó, de neki külön is jó, neked meg nem. Ez tök oké, el kell fogadni, hogy jóban lesztek, de arra a szerepre nem alkalmas, amire te keresed.


Van az, amikor régen keresett, most meg nem is keres, nem is reagál. Fájdalmas, de ilyen is van, ez még nem gond. Vannak az igazi öreg barátok, akikkel lehet egész évben nem beszélsz, de ha szükséged van rájuk, mindig ott vannak.


És van az, aki keres, amikor neki jó, de ha te keresed, nem ér rá. Na ezt kell leépíteni minél hamarabb, mert a barát nem kabát, amit hidegben felveszek, melegben leteszek - kb erről beszéltél te.


Ehhez képest az érettségi után lelépő haverom végső soron egész egyenesen játszott. Csak az volt a gond, hogy ő ezt már előre eldöntötte, nekem meg szar volt utólag, magamtól rájönni.

aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"barátkozni szeretnék, és 2-3 levél után semmi válasz nem jön"


Szerintem ebben nincsen semmi. Eleve nulláról indulunk a másiknál, nem ismerjük egymást, lehet rájön az ember, hogy nem is érdekli a másik. Ez se nem jó, se nem rossz, csak tény.


Illetve a kulcs, hogy TE barátkozni szeretnél, attól még a másik nem feltétlenül. Én magam is úgy vagyok, hogy adott esetben válaszolok privát levélre amíg az eredeti kérdés körein belül maradunk s van megtárgyalni valónk. De nem megyek bele személyes beszélgetésbe.

aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
14: Ez főleg azoknál érdekes, akik maguktól kezdtek el írni privátot. Nem a válaszhoz, hanem nekem személyesen. Ezek az emberek gondolom többet akartnak, mint csak válaszolni, nem?
aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
igen, az anotalkon megismert vadidegenek fontosabbak voltak mint én
aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Volt ilyen. Gimiben bár nem egy társaságba tartoztunk, sulin kívül nagyon sokat beszélgettünk, mélyebb dolgokról is. Belőle többször ki is bukott, hogy ezt, vagy azt amúgy velem osztja meg először, vagy legalábbis az elsők közt, vagy tanácskéréssel volt így.

Aztán, amint különböző egyetemre mentünk, és neki barátja lett, találkozó abszolút nem történt, de a beszélgetések is ritkultak, mert sokára és keveset írt vissza.

Viszont a régi gimis, egyetemen szerzett barátaival se nagyon járhatnak össze, mert a közös ismerősök nélküle posztolnak mindent már egy jó ideje.

aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Szerintem az "éhezés" túlzottan leegyszerűsített példa.


Lehet árnyalni, például azt mondom, hogy én a palacsintát kívánom, megeszem a bablevest is ha elém teszik, de a tökfőzeléket ki nem állhatom. Ha én palacsintára vágyom, te meg tökfőzelék vagy, akkor hiába vagyok éhes, nem eszlek meg.

aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
51%
18: Ha nagyon éhes lennél, megennéd.
aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
#19 Igen, ha nagyon éhes vagy megeszed kényszerből, de szeretni nem fogod és amint teheted mást fogsz enni. Pont így megy az emberi kapcsolat is.
aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!