Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg bele kellene mennem a...

Tényleg bele kellene mennem a gyerekkori barátommal egy ilyen kellemetlen beszélgetésbe?

Figyelt kérdés
A gyerekkori barátommal már régen nem tartottuk a kapcsolatot, mióta dolgozunk mind a ketten. Általános iskolától egyetem végéig elég jó barátok voltunk. Sose volt mély a barátságunk olyan szinten, hogy érzelmileg, de ez így volt jó. Ő sose nyílt meg nekem érzelmileg mélyen, én viszont sok mindent megosztottam vele a belső dolgaimról, amikhez hozzászólt, tanácsot adott. Egy ideje elkezdtünk facebook-on írogatni és jókat nosztalgiáztunk a régi sulis dolgokon. Azt kell róla tudni, hogy barátnője van, egyetemre jár, szóval elfoglalt. Már többször kérdeztem, hogy találkozhatnánk-e valamikor? 2022 őszén volt ez először. Akkor az volt a válasza egy hét után, hogy "nem tudja egyelőre nem nagyon ér rá, később majd lehet róla szó". Aztán tavaly tavasz végén újra próbálkoztam, megkérdeztem, hogy "lenne kedved sörözni valamikor?" Azt válaszolta, hogy nem sörözik, de nyáron majd valamikor találkozhatunk. Tavaly nyáron többet nem próbálkoztam, mert ő se nagyon keresett és megalázónak érzem, hogy mindig én kuncsorgok utána, neki miért nem jut eszébe? Szóval tavaly elment a nyár. Majd ősz elején ismét felvetettem a találkozást és az volt a válasza, hogy "hát nem tudom mikor lenne jó, talán egy nyugodt őszi napon, de nem tudja, hogy lesznek hosszú hétvégék". Végül ebből se lett semmi. És idén télen volt az, hogy rengeteget chateltünk, nosztalgiázva régi dolgokon. Bő egy hete ismét megkérdeztem: "Van kedved valamikor nyáron találkozni?" És olyan szinten bunkó paraszt, hogy azóta nem válaszolt. Ez már kezd sok lenni, legszívesebben beolvasnék neki, mert nagyon megalázónak érzem. A pszichológusom szerint meg kéne lépni azt, hogy kezdeményezem vele azt, hogy beszéljük meg, hogy a terhedre vagyok vagy mi fér neki bele. VIszont ezt nagyon cikinek érzem, de szerinte fontos lenne meglépnem és ezt tisztázni. De ez megint olyan megalázó, ilyen mélyre érzelmileg nem mentem vele sose, mert egyértelmű volt, hogy ha volt is pár hét nem találkozás régen, egy idő után ismét találkoztunk. Viszont kezd elfogyni a türelmem és ez kezd sok lenni, hogy hogy lehet valaki ilyen bunkó. Az, hogy egyetemre jár, meg barátnője van, nehogy már ne legyen 3 perce válaszolni nekem, hogy van-e kedve találkozni. Főleg, hogy nyár van, vége az egyetemnek.

júl. 1. 10:54
1 2 3
 21/25 Grizesteszta ***** válasza:
#18: Es az is fejlodes, ha megtanulod egyertelmuen kifejezni az erzeseidet es mondjuk nem ido hianyra hivatkozol, hanem megmondod nyiltan, hogy : bocs, de nem szeretnek veled talalkozni es idot tolteni, mert mar nem erzem jol magam a tarsasagodban. Minden jot neked!
júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Pont ezt kéne a barátomnak is, ha úgy érzi. Az lenne a cél, hogy ezt kimondja, ha ez az oka. Ne hitegessen, hogy majd találkozhatunk. Lehet, hogy tényleg erről van szó, de tényleg az is lehet, hogy munka, egyetem és barátnő mellett nehéz neki összeegyeztetni a dolgot és nem mer semmit ígérni.
júl. 4. 10:05
 23/25 Grizesteszta ***** válasza:

#22:Szerintem tobb dolog is kusza a fejedben.

1) nincs olyan, hogy 2 evig nem er ra talalkozni. Vedd eszre, hogy nem kellesz neki.

2) neked nincs azzal dolgod, hogy mas emberek hogyan apoljak/haritjak a kapcsolataikat.

3) azzal van dolgod, hogy TE hogyan kezeled a kspcsolataidat. Tanuld meg kimondani, ha nem akarsz valamit!

4) ha egy kapcs. akar miattad, akar a masik miatt nem mukodik, engedd el, nyiss masfele!

júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Értem, igen, ez nekem is nehéz kimondani, de ha tőlem mondjuk valaki megkérdezné, hogy "ne haragudj látom sose jön össze zavarlak"? akkor én meg tudnám mondani, hogy szerintem hagyjuk a barátkozást.


Ezért van az, hogy ennél a régi barátomnál is, lehet azt kéne, amit a pszichológusom mondott, rákérdezni erre, hogy zavarom-e, beleférek-e az idejébe stb. És akkor lehet elmondaná. De nem merem megtenni. Kellemetlen és nem szeretek megalázva lenni, mert én ezt megalázónak érzem. Igaz, hogy azt is megalázónak érzem, hogy kérdezek valamit és úgy hagyja, nem válaszol. Szóval lehet jobb lenne megbeszélni.

júl. 4. 10:38
 25/25 Grizesteszta ***** válasza:
#24: lehet, hogy jobb lenne megbedzelni valoban, de ha nem valadzol az uzire, akkor marad sz, hogy elengeded es kesz. Vagy smit en szoktam javasolni ilyenkor: uzenet, hogy "latom, hogy nem ersz ra/ nem akarsz kapcsolatot velem, ugyhogy ez az utolso uzim. Ha megis meggondolid, itt elersz! Minden jot neked!" Es ezzel en befejezem mindaddig, amig a masik nem jelentkezik. De ha vslamikor kesobb jelentkezne is, addigra en erzelmileg mar szinte bizzos, hogy tulleptem az ugyon, mar nincs jelentosege, akkor mar en nem akatok folytatast.
júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!