Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg bele kellene mennem a...

Tényleg bele kellene mennem a gyerekkori barátommal egy ilyen kellemetlen beszélgetésbe?

Figyelt kérdés
A gyerekkori barátommal már régen nem tartottuk a kapcsolatot, mióta dolgozunk mind a ketten. Általános iskolától egyetem végéig elég jó barátok voltunk. Sose volt mély a barátságunk olyan szinten, hogy érzelmileg, de ez így volt jó. Ő sose nyílt meg nekem érzelmileg mélyen, én viszont sok mindent megosztottam vele a belső dolgaimról, amikhez hozzászólt, tanácsot adott. Egy ideje elkezdtünk facebook-on írogatni és jókat nosztalgiáztunk a régi sulis dolgokon. Azt kell róla tudni, hogy barátnője van, egyetemre jár, szóval elfoglalt. Már többször kérdeztem, hogy találkozhatnánk-e valamikor? 2022 őszén volt ez először. Akkor az volt a válasza egy hét után, hogy "nem tudja egyelőre nem nagyon ér rá, később majd lehet róla szó". Aztán tavaly tavasz végén újra próbálkoztam, megkérdeztem, hogy "lenne kedved sörözni valamikor?" Azt válaszolta, hogy nem sörözik, de nyáron majd valamikor találkozhatunk. Tavaly nyáron többet nem próbálkoztam, mert ő se nagyon keresett és megalázónak érzem, hogy mindig én kuncsorgok utána, neki miért nem jut eszébe? Szóval tavaly elment a nyár. Majd ősz elején ismét felvetettem a találkozást és az volt a válasza, hogy "hát nem tudom mikor lenne jó, talán egy nyugodt őszi napon, de nem tudja, hogy lesznek hosszú hétvégék". Végül ebből se lett semmi. És idén télen volt az, hogy rengeteget chateltünk, nosztalgiázva régi dolgokon. Bő egy hete ismét megkérdeztem: "Van kedved valamikor nyáron találkozni?" És olyan szinten bunkó paraszt, hogy azóta nem válaszolt. Ez már kezd sok lenni, legszívesebben beolvasnék neki, mert nagyon megalázónak érzem. A pszichológusom szerint meg kéne lépni azt, hogy kezdeményezem vele azt, hogy beszéljük meg, hogy a terhedre vagyok vagy mi fér neki bele. VIszont ezt nagyon cikinek érzem, de szerinte fontos lenne meglépnem és ezt tisztázni. De ez megint olyan megalázó, ilyen mélyre érzelmileg nem mentem vele sose, mert egyértelmű volt, hogy ha volt is pár hét nem találkozás régen, egy idő után ismét találkoztunk. Viszont kezd elfogyni a türelmem és ez kezd sok lenni, hogy hogy lehet valaki ilyen bunkó. Az, hogy egyetemre jár, meg barátnője van, nehogy már ne legyen 3 perce válaszolni nekem, hogy van-e kedve találkozni. Főleg, hogy nyár van, vége az egyetemnek.

júl. 1. 10:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mennyire lehet ketyós az, akinek 2 év alatt nem esett le, hogy a másik rohadtul nem vágyik a társaságára?
júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
egy pszichologus miert zavar ossze? Ne mondjon olyat amit nem kene. Majd en is ilyen leszek ilyen bunko azzal a 2 emberrel akik ram vannak akaszkodva, de engem nem erdekelnek. Lelattamozom es bunko modon ugy hagyom a kerdest. Itt tartunk. Szemet szemert, fogat fogert. Rohadt mocsmos szemet vilag szemet emberekkel.
júl. 1. 19:54
 13/25 anonim ***** válasza:
Kamu.
júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Akkor a pszichológus miért mondta, hogy még érdemes próbálkozni? Hogy meg kéne beszélni, hogy zavarom-e vagy hogyan deffiniálná a kapcsolatunkat, hogyan állunk, mint barátok?


Annyira elegem van abból, hogy akikkel én szeretnék jóban lenni, azok nem akarnak, akik pedig engem nem érdekelnek, mert nem érzem jól magam velük, ők pedig írogatnak, hogy jövök erre, meg arra a koncertre? Nem tetszenek nekem, elnyomva érzem magam velük. És arra sarkall ez, hogyha a gyerekkori barátom is ilyen bunkó, akkor én meg velük legyek ilyen. Akkor majd én is leláttamozom az üzenetet és úgy hagyom. Csak nekem sz*r érzés, hogy bunkó vagyok, de ez a világ ezt hozza ki belőlem. Nincsenek már normális, jófej emberek, akik tisztelik a másikat?

júl. 2. 12:25
 15/25 Grizesteszta ***** válasza:

De, vannsk jofej emberek, de ez azzal kezdodik, hogy jofejek es ezert a vilag gyakrabban jofej vrluk, mint a bunkokkal. Az pl bunkosag szerintem, hogy azert viselkedsz csunysn valakivel, mert valaki mas megbantott. Valadzd ketfele a ket dolgot!

A vagyottal eleget probalkoztal mar, hagyd beken, vard meg, amig o keres. Akik meg sziveden baratkoznanak veled: ha zenyleg untat, mondd meg neki, hogy koszonod a meghivast/erdeklodest, de ugy erzed, nem vagytok azonos hullamhosszon, inkabb nem mennel vagy egyedul mennel. Ha meg nem untat, csak most nincs kedved: mondd meg, hogx most nincs kedved, de a jovo heten? Es akkor ketesd is a jovo heten! Lehetne igy szerinted? Es meg az is lehet, hogy kolcsonosen OK es baratok lehettek.

júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ugyanazt csinálnám így, mint a gyerekkori barátom. Akkor ő is bunkó, ha ez bunkóság
júl. 2. 14:10
 17/25 Grizesteszta ***** válasza:
Nem, nem csinalnad ugyanazt. Azt irtam:" es akkor keresd is a jovo heten! " A " baratod" 2 eve nem er ra egy talalkozora, o csak hiteget teged. Te ezt ne tedd, vshy pattintsd le vahy valoban talalkozz azzal, aki veled szeretne. Egyebkent a "baratod" nem bunko , de vagy gyava vagy konfliktus kerulo-egyik sem jo.
júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk én se tudom ezt így konkrétan megcsinálni amúgy. Lepattintani valakit. És nagyon sokaknak nem megy ez akkor én úgy láttam. Sokan ezt csinálják. Nem válaszolnak és ennyi. Én meg folyton azt írom nekik, hogy bocs de nem érek rá.
júl. 2. 14:48
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem akarja ezt a baratsagot mar fenntartani. Ne eroltesd. Akarta ellenére ugysem tudod odarángatni hogy talalozzon veled. Ez mar a mult, az élet MenT tovabb es menni is fog ezutan is. Az is egy fejlodes ha tutsz elfogadni. Ez most így alakult
tegnapelőtt 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ez olyan szomorú, ha ez így van. Legjobb barátom volt. Ennyit jelent neki? Meg akkor miért nevetgélt, meg irogatott ő is, amikor chateltünk régebbi dolgokról? Ott ő is nevetett és jól érezte magát.
tegnapelőtt 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!