Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg bele kellene mennem a...

Tényleg bele kellene mennem a gyerekkori barátommal egy ilyen kellemetlen beszélgetésbe?

Figyelt kérdés
A gyerekkori barátommal már régen nem tartottuk a kapcsolatot, mióta dolgozunk mind a ketten. Általános iskolától egyetem végéig elég jó barátok voltunk. Sose volt mély a barátságunk olyan szinten, hogy érzelmileg, de ez így volt jó. Ő sose nyílt meg nekem érzelmileg mélyen, én viszont sok mindent megosztottam vele a belső dolgaimról, amikhez hozzászólt, tanácsot adott. Egy ideje elkezdtünk facebook-on írogatni és jókat nosztalgiáztunk a régi sulis dolgokon. Azt kell róla tudni, hogy barátnője van, egyetemre jár, szóval elfoglalt. Már többször kérdeztem, hogy találkozhatnánk-e valamikor? 2022 őszén volt ez először. Akkor az volt a válasza egy hét után, hogy "nem tudja egyelőre nem nagyon ér rá, később majd lehet róla szó". Aztán tavaly tavasz végén újra próbálkoztam, megkérdeztem, hogy "lenne kedved sörözni valamikor?" Azt válaszolta, hogy nem sörözik, de nyáron majd valamikor találkozhatunk. Tavaly nyáron többet nem próbálkoztam, mert ő se nagyon keresett és megalázónak érzem, hogy mindig én kuncsorgok utána, neki miért nem jut eszébe? Szóval tavaly elment a nyár. Majd ősz elején ismét felvetettem a találkozást és az volt a válasza, hogy "hát nem tudom mikor lenne jó, talán egy nyugodt őszi napon, de nem tudja, hogy lesznek hosszú hétvégék". Végül ebből se lett semmi. És idén télen volt az, hogy rengeteget chateltünk, nosztalgiázva régi dolgokon. Bő egy hete ismét megkérdeztem: "Van kedved valamikor nyáron találkozni?" És olyan szinten bunkó paraszt, hogy azóta nem válaszolt. Ez már kezd sok lenni, legszívesebben beolvasnék neki, mert nagyon megalázónak érzem. A pszichológusom szerint meg kéne lépni azt, hogy kezdeményezem vele azt, hogy beszéljük meg, hogy a terhedre vagyok vagy mi fér neki bele. VIszont ezt nagyon cikinek érzem, de szerinte fontos lenne meglépnem és ezt tisztázni. De ez megint olyan megalázó, ilyen mélyre érzelmileg nem mentem vele sose, mert egyértelmű volt, hogy ha volt is pár hét nem találkozás régen, egy idő után ismét találkoztunk. Viszont kezd elfogyni a türelmem és ez kezd sok lenni, hogy hogy lehet valaki ilyen bunkó. Az, hogy egyetemre jár, meg barátnője van, nehogy már ne legyen 3 perce válaszolni nekem, hogy van-e kedve találkozni. Főleg, hogy nyár van, vége az egyetemnek.

tegnapelőtt 10:54
1 2
 1/18 anonim válasza:
50%
Kamu
tegnapelőtt 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Rakott karfiol ***** válasza:
Így van. Ez kamu.
tegnapelőtt 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem az a baj hogy nincs 3 perce. Tudod mi folyik a barátod fejében? Akar is találkozni, de azért nem vagy a top 10-es listáján, hogy komoly erőfeszítéseket tegyen érte. (Az is lehet hogy rajta vagy, de nem jól osztja be az idejét a prioritásaihoz képest.) Ezért írja mindig azt, hogy most nem mert elfoglalt (alapvetően mindig elfoglalt), de ha később lesz ideje, akkor lehet. Ő se látja, tudja kiszámítani előre, hogy ennek az időpontnak, mikor végre ráér, nagyon kicsi a valószínűsége hogy eljön.


De közben rosszul is érzi magát, mert érzi, hogy már nagyon halogatódik a dolog. Emiatt nem válaszol, mert nem tudja, mit írjon. Sajnos az etikai szokások tiltják, hogy kimondja: vannak nálad fontosabb dolgaim, és akkor lesz időm találkozni, ha azok nem lesznek.


Azt gondold át, hogy kell-e neked ez az illető úgy, ha csak online akar veled beszélni, személyesen nem. Azután pedig tisztázzátok a prioritásaitokat - ez még nem lelkizés, de valószínűleg jó lenne tudnod, hogy csak rosszul osztja be az idejét vagy tényleg a fontossági sorrendjében hátrébb vagy. Expliciten elmondhatod neki, hogy nyugodtan mondjon nemet a találkozásra ("most sajnos nem"), nem kell plusz magyarázkodás, te tudod hogy más dolga is van, csak mondjon valamit.

tegnapelőtt 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Shaddark ***** válasza:
100%

Három alkalommal tudatta veled hogy nem szeretne találkozni.

Nem akarlak megbántani, ezért finoman fogalmazok. Ennyiből le kellett volna jönni, hogy nem érdemes negyedszer is próbálkozni.

tegnapelőtt 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem meri megmondani hogy semmi kedve veled találkozni
tegnapelőtt 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én nem szeretem ezeket a finoman megmondja dolgokat. Meg az nem finoman megmondás, hogy azt írja, hogy "nyáron majd valamikor találkozhatunk". Egy ilyen gyerekkori barátság után lennie kéne benne annyi tiszteletnek, hogy megmondja normálisan a dolgokat.
tegnapelőtt 12:16
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez nem finom megmondás a részéről szerintem, hanem bunkóság, amit csinál, hogyha tényleg nem akar találkozni. Ha meg tényleg nincs ideje, akkor talán rendben, de akkor is írhatna valamit. Bár az, hogy ennyire nincs ideje a régi barátjára az is fura. Egyik este pl. láttam, hogy steamen játszik több emberrel. Ha erre van ideje, akkor rám miért nincs?
tegnapelőtt 12:17
 8/18 Shaddark ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem akar megbántani.

Mert nem utál és nem haragszik rád.

De nem is szeret, ezért nem veled szeretné tölteni a szabadidejét.

Tartsd tiszteletben, felesleges ezért megsértődnöd.

tegnapelőtt 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A pszichológus is azt mondta mondjuk korábban, hogy ha nem válaszol másodjára sem vagy nem ad konkrét választ, akkor hagyná.


De nem tudom most miért változott meg a véleménye, hogy meg kéne beszélnem vele.

tegnapelőtt 12:41
 10/18 Grizesteszta ***** válasza:
100%
Nem vsltozott meg a pszichologus vrlemenye, hanrm latja, hogy nem tudod ezt elengedni es igy szeretne valamilyen iranyba kimozditani a holtpontrol. A pszic. is azt gondolja, amit itt mi is: a sracnak ez nem fontos, nem akar veled talalkozni, csak nem akar konfliktust, ezert inkabb sumakol. Hagyd beken, ne keresd tobbet, vard meg, amig o jelentkezik. A talalkizot szinten bizd ra!
tegnapelőtt 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!