Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most megvegyem, vagy ne?

Most megvegyem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Teljesen be vagyok zsongva az iPhone 4S 16GB white-ért!


A józan ész azt diktálja, h ne vegyem meg, mert 160.000-ért előfizetéssel, Mozaik S díjcsomaggal (trémobil) annyiba kerül, mint amennyiért még életemben nem vettem telefont. A fizetésem kb duplájába kerül így. És még ez a legolcsóbb lehetőség, mert nem akarom se részletre, se használtan megvenni. Ugyanakkor egy telenor előfizum már van, havi 2000-ért durván, ami minden szinten kielégít, mert nem telefonálok sokat. Azonban sajnos a telenor nem forgalmaz ilyen telefont. :(


Most nem gáz, mert anyámékkal élek, van félretett pénzem, ki tudnám csengetni simán az árát, meg nemsokára jön az adóvisszatérítésem is. Viszont anyámék tök kiakadnának, mert hogy én játszom a pénzzel, illetve hogy csak azért tehetem meg, mert velük élek. Ugyanakkor másra nem költök, nincs hitelem, nincs barátnőm, dolgozok, nem verem el a pénzt hétvégéken bulikban, nem k.rvázom el, stb.


5. éve használom a Nokia N73-am. Még most is tökéletesen jó, csak már unom. Akkoriban 100.000 Ft memóriakártyával együtt volt aranykártyás készülékcserével a trémobilnál. Tehát valójában van egy trémobil feltöltőkártyás telefonszámom és egy telenoros előfizus. A trémobilt nem mondtam vissza, évente teszek rá valamennyit, hogy ne évüljön el a kártyám és ennyi.


Kérem, az irigykedő üzenetektől kíméljetek meg, köszönöm.



2012. márc. 10. 09:41
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Van egy "összteleszkópos" mountain bike-om. Amennyire én hajtom megfelel. Egyébként is a jobb lábam rövidebb kicsivel a balnál, meg az egész jobb oldalam gyengébb, így nem bírom az extrémebb túrákat, sétákat. :(
2012. márc. 13. 06:50
 22/28 anonim ***** válasza:
nekem semmi bajom az Iphone-nal, nagyon megvagyok vele elégedve. én is sokat hezitáltam de végül az iphone-nál maradtam és egyáltalán nem bántam meg, nagyon sok mindent tudok már rajta használni, persze idő kell ahhoz hogy megtanuld mi mire való. nekem nem lett nagyobb a telefonszámlám!
2012. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ha a fizetesed duplaja akkor inkabb hanyagold, ha nem jon be mit csinalsz vele? Ugyanannyiert eladni mar nem tudod. En most a 64Gb-s 4S-t neztem ki magamnak, annaz az ara a fizetesemnek kevesebb mint a fele, de igy is erosen gondolkozom rajta...
2012. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! A 64 GB már nagyon drága, de ha neked így se, vagyis mégis, hát te tudod! Ki mire költi a fizetését, illetve miből él, ez sem mindegy. Lehet, ha lakást kellene fenntartanom + élnem a fizuból, akkor én se gondolkodnék ilyen telefonokon...ennek hiányában azonban... :)
2012. márc. 16. 20:08
 25/28 anonim ***** válasza:
Én egy cseppet sem gondolkodnék, ha iPhoneon járna az eszem. Tudom, hogy drága, és nem éri meg az árát, a kijelző pedig egy kisebb leejtéstől is törik. A józan ész hajt, tudom, hogy jobb telefonok is vannak a szifonnál, fele árból. Nem vennék divatból egy telefont, mikor ugyanarra használnék egy másikat is. Ha lenne rá pénzem, akkor sem, inkább a maradék pénzét elteszem, más értelmes dologra. Persze látok én is apuci pénzén vett almákat különböző gyerekek és k__vák kezében, mert ezt látták a buliban, és ez a menő. Velük nem lehet mit kezdeni, de aki már felnőtt, és tud a pénzzel bánni és tartalékol, annak az ész mutassa az utat, és gondolkodjon el rajta, tényleg kell-e 160.000 ért előfizetéssel telefon, vagy kevesebből is tudok venni u.olyan tudásút.
2012. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató a te válaszod is. Drágának drága ja. Leejteni nem szokásom, az olcsóbbat sem volt, annyira nem vagyok balfék. Nem divatból kell a telefon, senki nem ajánlotta, már régen vonzottak az Apple cuccai, csak eddig nem engedhettem meg magamnak. Nem apuci venné és bár velük lakok, teszek le a közös költségekbe, úgyhogy nincs kiny*lva a seggem orrvérzésig. Nem hencegni akarok vele a munkahelyen, vagy a barátaim körében, hisz egyiknek sincs, még hasonló se. Nem azért kell, mert nincs senkinek sem a környezetemben. Más elfüstöli/elissza/elbulizza az árát pár hónap alatt, nekem ilyen szenvedélyeim nincsenek, a pénzt félre tettem, jelen pillanatban erre. :)
2012. márc. 17. 20:03
 27/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. :)

De azért mégis gondolkozz el, aludj rá egyet, mert azért nem mindennap ad ki az ember 160.000 ft-ot, főleg egy telefonért. Én azt tanácsolom, hasonlót, de olcsón, és félretenni a maradék zsetont. Lehet, hogy megunod, megbánod egy idő után, hogy kiadtál egy rakat pénzt az almáért. Tény és való, hogy jó telefon, na de nem reális áron, és nem átlagmagyarnak találták ki. Erre vannak Samsungok és HTC-k.

2012. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszi. Még nem döntöttem most sem, h megvegyem-e vagy nem. :D
2012. márc. 20. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!